UKRAJINO, BĚDNÁ UKRAJINO, TVÉ SKUTEČNÉ JMÉNO JE HLUPSTVÍ

Tvůj původ je mezi Ruskými národy, ale bratrské rozepře otrávily tvou duši nenávistí k nim.

V předešlé fázi svého věku jsi byla nejbohatší, nejsilnější a politicky nejvlivnější silou obrovské říše, a tak pýcha zatemnila tvůj rozum.

Když jsi opustil své rodné, tak jsi vlastnila obrovské dědictví, ale zahleděna na daleký západ jsi ho s ním promrhávala v bezstarostném přesvědčení, že budeš pro něj lákavou nevěstou.

Povýšenectví vůči svým sousedům způsobilo, že většina z nich jsou tvými nepřáteli, nebo ti nevěří.

Ty sama jsi naivně uvěřila vládcům zemí, které po několik staletí parazitovaly na velké většině světa, že u tebe učiní výjimku a opravdu tě přizvou, nyní vyhladovělou, ke žlabu nenasytnosti.

Nepochopila jsi, že jim nejde o tvé lepší příští, ale o vydrancování tvého posledního bohatství, které jsi ještě měla.

Nakonec to byli oni, kdo tě poštval proti tvým rodným, kteří jsou mnohokrát silnější a nespočetně bohatší, abys jim, nenasytným hordám ze západu pomohla plenit to obrovské bohatství na východě.

Uvrhli tě tak do tenat války, která tě má zničit. Kdyby ti totiž opravdu chtěli pomoci, tak by ti nejen dali všechno k tomu potřebné, ale neváhali by a postavili se do boje v jednom šiku s tebou.

Jenže jim jde jenom o tvé zotročení, o loupež tvého bohatství, které jim umožní pokračovat nějakou dobu v dalšímu životě parazitů.

Tak je to ve skutečnosti dneska s tebou, ty kdysi přebohatá, leč pyšná, a nyní nenávistí otrávená až do beznadějného hlupství upadlá Ukrajino, nejzápadnějšího to „Okraje“ navždy všeruského světa. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

TAKŽE JE TO JASNÉ?

Pokud je pravdivá dnešní zpráva že Polsko není schopné s Ruskem komunikovat problém dronů, tak je to jasné. Polští znalci zjistili, že drony neodstartovaly z Ruskem ovládaného území. V opačném případě by se už minimálně dvojice nenávistníků Ruska, fanatik Sikorski a podrazák Tusk předháněli v bojovných projevech. Zasedalo by nejvyšší velení NATO. Do Ruska by byla odeslána protestní nóta. Ruští velvyslanci ve všech zemích NATO ba už byli pozvání na kobereček ministerstev zahraničí hostitelských zemí. A ono…nic! Takže si musíme počkat až si na Západě zkoordinují noty dalších lží o té provokaci. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

BUDOU POLÁCI MLUVIT PRAVDU?

Vzhledem k tomu, že z poza linie fronty nemohly drony doletět do Polska, kromě snad dvou výjimek, je pravda v rukou Polských vládců. Přečetl jsem si názory několika skutečných znalců a pochopil jsem, že pravdu o dronech se dovíme tehdy a jenom tehdy, když polští politici dovolí vojenským odborným vyšetřovatelům sdělit veřejnosti svá skutečná zjištění. Drony, o kterých je řeč, používají čínskou řídící jednotku, která se původně používala u dětských hraček. Znají ji tedy a používají jak Rusové, tak také Ukrajinci. Nebylo pro Ukrajince problémem nashromáždit ze svého území sesbírané nepoškozené a málo poškozené ruské drony a jejich řídící jednotku nastavit na nový režim a pak je ve vhodnou chvíli vypustit z Ukrajiny, dokonce z blízkosti Polských hranic. A právě z těch řídících jednotek se dá vyčíst, odkud fakticky byly vypuštěny. Takže…jaká politické objednávka zvítězí v rusonenávistí nabouchaném Polsku?!!  „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

V DNES KONČÍCÍM TÝDNU MĚ ZAUJALY NÁSLEDUJÍCÍ NÁZORY.

      „Myslím, že je to mnohem vhodnější název, zejména s ohledem na současnou situaci ve světě… Máme nejsilnější armádu na světě,“ děl Donald Trump při podpisu rozkazu na změnu názvu ministerstva obrany na ministerstvo války. K čemuž jeho ministr „války“ Peter Brian HEGSETH dodal „Americká armáda bude útočit, ne jenom bránit.“ A člen sněmovny reprezentantů Ronald Ernest PAUL následně napsal sarkastický komentář: „Tak to změňte zpět na „Ministerstvo války“. Ale také přestaňme předstírat, že udržování globálního vojenského impéria USA je obrana“.

     „ŠOS i BRICS odmítá koncept mezinárodního řádu ´založeného na pravidlech´ už proto, že k samotné formulaci pravidel Američané nikoho dalšího nepustí a především proto, že sám Západ všechna proklamovaná pravidla sám opakovaně porušuje“, píše ex-první náměstek ministra zahraničí ČR Petr DRULÁK.

„Je absurdní litovat imigranty a zároveň podporovat války a chaos šířící se z barevné revoluce v jejich domovině, jak tomu bylo kupříkladu při útoku NATO na Libyi“. Říká politolog Oskar KREJČÍ

Naplňujeme náš slib, že žádný palestinský stát nebude, toto místo nám patří,“ ujišťoval Benjamin NETANJAHUA osadníky na Západním břehu Jordánu v osadě Maale Adumim když tam podepisoval dohodu o zřizování nových Židovských osad .

„NATO není ve válce s Ruskem, ale Rusko rozšiřuje tuto válku za hranice Ukrajiny, a proto bylo NATO aktivní ve vzduchu, a proto jsme sestřelili tyto ruské drony“, zaperlil Radoslaw SIKORSKi, ministr zahraničí Polska.

     „Lidstvo se bude muset vyrovnat s novou realitou a zároveň si zachovat kořeny, které slouží jako naše opora. Věříme, že svět budoucnosti není světem egoistů zcela ponořených do kyberprostoru a ne samotářů žijících podle principu „každý sám za sebe“, ale lidí, kteří si stále cení lásky a přátelství, váží si svých blízkých, chápou své neoddělitelné spojení se společností a odpovědnost vůči ní.“ Konstatoval Vladimir Vladimirovič PUTIN na plenárním zasedání XI. Petrohradského mezinárodního fóra spojených kultur.

Odmítám kdykoli splnit rozkaz nejvyššího velitele ozbrojených sil, které podléhají velení celosvětové teroristické sítě, pod označením NATO. Odmítám sloužit státu, který podporuje neonacistickou mašinérii drancující bezbranné země, kde vedou na porážku ženy a děti…“ zveřejnil už před deseti lety a nyní zopakoval Tibor Eliot ROSTAS, Slovenský politický glosátor a aktivista.

     „To, co Netanyahu udělal, je nepochopitelné. Mysleli jsme si, že máme co do činění s civilizovanými lidmi, ale jeho činy lze popsat jen jako barbarství. To, co dnes vidíme v našem regionu, je, že tento premiér nás vede do chaosu.“ Oznámil světu premiér Kataru Mohammed bin Abdulrahman Al THANI.

„Také bychom si přáli, aby útok dronů na Polsko byl chybou. Ale není. A my to víme.“ Tvrdí muziku božsky vševědoucí Donald TUSK.

Macron mi předal Řád čestné legie a v soukromém rozhovoru řekl to, co neříká veřejně: tato válka je chyba NATO. Chci, aby se to vědělo, protože je mi to nepříjemné,“ řekl Jeffrey SACHS pro Il Fatto Quotidiano.

Nemám v úmyslu komentovat údajnou hrozbu pro Polsko ze strany útoků dronů, protože se kabaretu nevěnuji“, píše dneska Polský novinář Michał RADZIKOWSKI.

A na závěr anonym. „Nezvládnutí geniality nutně končí šílenstvím. Učebnicovým příkladem tohoto krutého přírodního zákona je William Henry GATES III.“.

     A stále je mým motem doby slogan: „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

I JAKO STAROCH JEŠTĚ POŘÁD CHLASTÁ?

„Šlo o provokaci, protože Rusové někdy jednají velmi iracionálně. Koneckonců celý jejich útok na Ukrajinu byl iracionální. Nedá se vysvětlit racionálními argumenty, s výjimkou toho, že Rusové jsou masochisté. Chtějí poškodit sami sebe. Ruský útok, ruská agrese proti Ukrajině poškozuje i Rusko – ekonomicky, lidskými zdroji atd. Nešlo o navigační chybu, dokonce nešlo – i když bych to úplně nevylučoval – ani o elektronické rušení dronů ukrajinskými ozbrojenými silami. Šlo spíš o naivní provokaci, která je naprosto iracionální, zbytečná,“ rozpovídal se stařec o jedné události tohoto týdne.

Zemana znám dostatečně dlouho, abych si mohl dovolit tvrdit, že ať jako politik mluví o čemkoliv, tak nejvíc toho řekne o sobě. Není totiž „mužem detailu“, jak vtipně napsal nedávno jeden novinář o Trumpovi, čímž jako jeho ctitel naznačil, že je povrchního a emocím podléhajícího myšlení. A tak vlastně „mluví, co mu slina na jazyk přinese“, jak říkávala moje babička.

Klučina Milošek Zemanů byl dítě talentované a vášnivým čtenářem. Bohužel četl vesměs fantazy, detektivky a sci-fi. Z vlastní zkušenosti proto tvrdím, že za všechno špatné, co je v něm vděčí knihám. Dva nejbližší jeho spolustraníci z doby když byl ještě pouhým předsedou ČSSD zmítaným chorobnou touhou po moci o něm řekli. „U žádného problému neumí jít do hloubky“, Pavel Novák. „Velice často dřív mluví, než myslí“, Stanislav Gross. A to řekli veřejně v době, kdy i já jsem se sním často stýkal a tak je doplním. „Zažil jsem ho víckrát pod vlivem alkoholu, než bez. A to nepočítám jeho nezřízené kuřáctví. Byl to tehdy robustní, vysoký chlap, takže jeho zlozvyk na něm nebyl zjevný. Řečeno po havířský, hodně snesl. Já bych dodal, chlastat uměl jako Stalin.

Úvodní citát mi napověděl titulek tohoto textu. Zeman asi pořád ještě chlastá. Jinak si ten výron nesmyslu vysvětlit nedovedu. Kdo tvrdí, že Rusové jsou masochisté a často jednají iracionálně, tak opravdu neumí jít do hloubky problémů, o ruské duši možná kdysi přečetl cosi, leč nedokázalo o tom ani trochu zapřemýšlet, absolutně nedocenil pravoslaví, které nemá s masochismem nic společného, neuvědomuje si, že Rusko zrodilo, mimo jiné, největší počet šachových mistrů světa, a lidé obecně i když jsou někdy iracionální, tak Rusové nejsou blbí. To Zeman sám pro svůj mnohaletý hendikep není mocen využívat schopnosti mozku, takže mluví a jedná „bezmozkově“. Což je něco naprosto jiného než iracionálně, jelikož iracionálně neznamená bez mozku, leč bez logického myšlení, lidově bez rozumu. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.

DEN, KDY ZAČALO JEDENADVACÁTÉ STOLETÍ

Pro ty, kdo si událost před 24lety nemohou pamatovat doporučuji text z dnešního webu https://zvedavec.news/komentare/2025/09/10671-jak-pachatele-provedli-utoky-z-11-zari.htm . Jako by to bylo dneska si pamatuji, jak nám zvoní linkový telefon a Miloš Kasl mi říká: „Pusť si hned televizi, běží tam útok na USA“. A tak jsem ještě v přímém přenosu stihl vidět jak se kouří z jednoho dvojčete, do druhého naráží letadlo a po nějaké chvíli padá jeden i druhý obrovský mrakodrap. A nikdy nezapomenu, jak při tom pádu mi probleskne hlavou? „To se zase CIA cosi nepovedlo“. Přiznávám, že mě ale celá ta událost nijak zvlášť nezasáhla. A ani v dalších časech jsem se o ni moc nezajímal. Také ale přiznám, že jsem nikdy nevěřil oficiální vyšetřovací verzi, které bych nevěřil ani kdyby měla deset tisíc stran a ne jenom dvacetkrát méně. Jen vnímám, že od toho dne světu naprosto neomezeně vládnou nemytologická, leč reálná čtyři božstva chaosu: Anglosasové, sionisté, zbrojaři a bankéři, prostřednictvím všemocných papírků přezdívaných peníze. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.

DVĚ VÁLKY A DVĚ JEJICH ABNORMÁLNOSTI

V noci z úterka na středu (9.  – 10. září) spadly na území Polska asi dvě desítky dronů. Tolik fakta. Nic podobného se v takovém měřítku zatím ve víc jak tříletém konfliktu na Ukrajině nestalo. Angličtí vojevůdci Ukronacistů přes svůj živý tlampač jménem Zelenskyj okamžitě rozehráli obvyklou mediální protiruskou „šou“. A Evropští političtí slouhové nacidiktátora z Ukrajiny se ihned předháněli v mobilizačních slibech dle článku 4 paktu NATO. Při tom každý, kdo má alespoň zbytkové vlastní myšlení dobře ví, že Rusko nemá zájem napadat území některého státu NATO. Kdyby ho měl, tak to udělal už dávno a hlavně důkladně, a ne poškozením střechy nějakého rodinného domku. Takový přemýšlivý vlastní hlavou také velice dobře ví, že to ten židák v čele nacistických okupantů Ukrajiny ve svém zoufalství za každou cenou potřebuje zatáhnout NATO do přímého válření s Ruskem.

Nacistický vůdce sionistického Izraele dal v úterý rozkaz bombardovat Katar. Za dva roky války ten zhovadilý potomek polských Židů už stačil bombardovat sedm, počítáme-li i Palestinu tak osm zemí. Tentokrát jde ale o unikát. Katar byl zatím jakýmsi neutrálním územím, kde se uskutečňovala jednání mezi znepřátelenými stranami Západní Asie. Navíc je až vlezle spolehlivým spojencem USA. Viz velkolepý dar Trumpovi. Docela mě zajímá, kdy konečně Arabové pochopí, že musí oni zničit Izrael, jinak on zničí je, i když mají skoro stonásobný počet obyvatel. Takže opravdu platí mé; Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.

TRUMPOVA NOBELOVA CENA „VÁLKY“

Trump je doslova zotročen sionisty, oním „novým sionismem“, který je dostatečně popsán na webu https://www.infokuryr.cz/n/2025/09/07/izraelsky-novy-nasilny-sionismus-predzvest-imperialni-politiky-podmanovani/ . Toto pokračování talmudské dogmatiky je už tak obludné, že každý, kdo se mu podvolí je doživotně poznamenán duchovní otravou. Což se právě projevuje v Trumpově chování. Na jedné straně chorobně touží po Nobelově ceně míru a na druhé bezvýhradně podporuje Netanjahuovu politiku zmíněného nového, čti, násilného sionismu, poslední to etapy barbarství, jak ho v uvedeném textu charakterizuje Yossi Klein Halevi seniorní spolupracovník Institutu Shalom Hartman.

Nový sionismus v praxi je politikou absolutního ovládání daného teritoria, Izrael jím myslí celou Západní Asii, (staré označení pro Blízký východ). Tato ideologie ovšem nevyhnutelně přivede Izrael, a tím prakticky USA k válce s Íránem. Jeho nejvyšší vůdce ve svém nedávném projevu řekl, cituji: „Toto [americké] nepřátelství existuje již 45 let – napříč různými americkými administrativami, stranami a prezidenty. Vždy se jedná o stejné nepřátelství, sankce a hrozby vůči Islámské republice a íránskému lidu. Otázka zní: proč?“ V minulosti skrývali skutečný důvod za pojmy jako terorismus, lidská práva, práva žen nebo demokracii. Když se o něm zmínili, bylo to zdvořilejší: „Chceme, aby se chování Íránu změnilo. Ale muž, který je dnes v Americe u moci, to zradil. Odhalil skutečný cíl: „Náš konflikt s Íránem, s íránským lidem, spočívá v tom, že Írán musí poslouchat Ameriku“. My, Íránci, to musíme jasně pochopit. Jinými slovy: Světová velmoc očekává, že Írán – s celou svou historií, důstojností a dědictvím velkého národa – bude jednoduše submisivní. To je skutečný důvod veškerého tohoto nepřátelství. Ti, kdo říkají: ‚Proč nejednáte přímo s Amerikou o řešení svých problémů?‘, jen povrchně sledují situaci. Skutečným problémem je, že USA chtějí poslušnost. Íránský lid bere takový požadavek jako hlubokou urážku – a bude proti němu bojovat ze všech sil. Skutečným cílem USA je podmanění si Íránu. Íránci tuto ‚velkou urážku‘ nikdy nepřijmou.“

Tento dlouhý citát si zde ukládám k přemýšlení. Kde je praktická hranice za níž už není možné vyjednávat, ale je nutné válčit. Zajímalo mě to v konfliktu Ukrajiny, zajímá mě to i v nepřátelství USA a Íránu a samozřejmě i obecně. Ačkoliv jako vyznavač filosofie konkrétního jsem přesvědčen, že obecná formule neexistuje.

Ovšem s tím se mi vkrádá na mysl jiný problém. Vyřeší zmíněné nepřátelství válka? Podle mého úsudku ne. Vyřeší to jenom, bohužel, totální porážka, zničení existence jedné strany konfliktu. A to ještě ne navždy. Takže závěr zní. Nikdy nenechat dojít spor do situace, která musí být řešena válkou. Ona je následně už totiž věčná, což je vždycky praktickým rizikem sebezničení. Dříve, nebo později, leč… Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.

Z KONČÍCÍHO TÝDNE JE VHODNÉ SI ULOŽIT

Tomuto týdnu vévodily události v Asii, konkrétně v ČLR, takže začínám těmi.

     Politiku ŠOS ovládá „ŠANGHAJSKÝ DUCH“ tedy prosazování „vzájemné důvěry, vzájemného prospěchu, rovnosti, konzultací, respektu k různým civilizacím a úsilí o společný rozvoj“, takto ocenil prezident Si Ťin-pching pokrok, kterého ŠOS dosáhla od svého založení v roce 2001, a nastínil její nové priority. Uvedl, že členové se musí “postavit proti mentalitě studené války, blokové konfrontaci a šikanózním praktikámcož jsou termíny, které Peking často používá ke kritice politiky USA a Západu. „Měli bychom prosazovat rovnoprávný a spořádaný multipolární svět a všeobecně prospěšnou a inkluzivní ekonomickou globalizaci a učinit systém globálního řízení spravedlivějším a rovnějším…Členové Šanghajské organizace pro spolupráci (ŠOS) by měli i nadále odolávat hegemonismu a mocenské politice, aby pomohli vybudovat spravedlivější mezinárodní systém“, zdůraznil nejvyšší představitel jejího zakladatele, Čínské lidové republiky.

„ŠOS významně přispívá k posílení atmosféry spolupráce a vzájemné důvěry na celém euroasijském kontinentu, čímž pomáhá vytvářet politické a socioekonomické předpoklady pro vznik nového systému stability, bezpečnosti a mírového rozvoje v Eurasii. Systému, který by nahradil zastaralé eurocentrické a euroatlantické modely a zohledňoval zájmy co nejširšího okruhu zemí, byl by skutečně vyvážený, a tedy neumožňoval pokusy některých států zajistit svou bezpečnost na úkor bezpečnosti jiných.“ Řekl ve svém projevu na summitu ŠOS prezident Ruska Vladimir Vladimirovič PUTIN.

Když se političtí vůdci více než tří miliard obyvatel planety setkají, je to pro deník BILD ´summit padouchů´. Ačkoli ne úplně dokonalý, protože na setkání v Číně chyběl Donald Trump“. Klasifikuje ironicky myšlení globálních „lepšolidí“ Wolfgang HÜBNER, dlouholetý městský radní ve Frankfurtu nad Mohanem.

Na Ukrajině nebude mír, dokud Washington nepřizná, že prohrál válku“. Uvádí na svém webu Institut Rona Paula pro mír a prosperitu založený před čtyřmi lety v USA.

     „Ukrajina bude skutečně v bezpečí, pokud se stane nezávislou a její lid bude přijímat rozhodnutí vycházející z vlastních zájmů, nikoli pod diktátem Západu“. Suše konstatovala mluvčí ZACHAROVA

„…někteří příslušníci Izraelských obranných sil na záznamu přiznávají, že dostali rozkazy střílet na hladovějící Palestince, kteří se snaží získat jídlo v Gaze. Je to biblická úroveň zla!“ Sdělil Americkým posluchačům komentátor Dave SMITH.

Při čemž je svatým pravidlem nimrodů že „na zvěř u krmelce se nestřílí“, zdůraznil sociolog Petr SAK.

Spojené státy musí opustit NATO, aby se vyhnuly zatažení do islamistické války v Evropě, vyzývá senátor za stát Utah Michael Shumeay LEE.

     „Čína doufá, že všechny země si vezmou ponaučení z historie, budou si vážit míru a společně vytvoří lepší budoucnost pro lidstvo“, prohlásil na vojenské přehlídce prezident Čínské lidové republiky Si Ťin-pching.

„Sociální stát, jak ho máme dnes, již není finančně udržitelný vzhledem k tomu, co můžeme ekonomicky zajistit.“ Sdělil Němcům jejich současný kancléř Friedrich MERZ.

Generální tajemník NATO Mark Rutte na obranném summitu pořádaném v Praze Mezinárodním institutem pro strategická studia (IISS) vyzval přítomné, „aby se nepřeceňovala síla Ruska a jeho prezident nebral příliš vážně“.

Putinovi nelze věřit. Teď musí ´koalice´(ochotných) jít ještě dál, aby vyvinula tlak na Putina a dosáhla ukončení bojových akcí“, shrnul výsledky zasedání „koalice ochotných“ Keir STARMER, současný vůdce státu velícího válčící ukronacistické juntě. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.

ZE SEŠLOSTI VOJENSKÝCH MUDRLANTŮ

V Praze se tento týden konala tlachárna NATO pořádaná Mezinárodním institutem pro strategická studia (IISS). Ředitelství tohoto údajného thin-thenku je, kde jinde, než v Londýně světovém to rozeštvávačském centru globalistů, s pobočkami na všech kontinentech kromě Antarktidy. Zmíněná instituce mě nezajímá, ovšem zaujaly mě názory našeho válečného bosse, jakéhosi Řehtáka, či snad Řehky, který vystoupil jako hostitel. Jeho příspěvek k potlachu by snad každého rozřehtal k popukání, kdyby bohužel nešlo o zrůdného už až armádního generála s velkou touhou po politické moci. Ve sdělovacích prostředcích se vyskytly následující jeho moudrosti, cituji: „Nemyslím si, že to jsou velcí stratégové (Rusové). Ukrajinci to dokazují a my jsme mnohem lepší. Neměli bychom být stydliví toho využívat…Máme možnosti jako třeba přesné cílené údery. Můžeme také někde potopit nějakou loď…Neměli bychom mít strach z překračování červených linií Ruska. Podporováním Ukrajiny jsme je překročili už tak padesátkrát. Jsou k smíchu. Neměli bychom mít z toho strach…Putin nám už tolikrát hrozil, abychom něco nedělali. Pak jsme to učinili a nic se nestalo…Lidé u moci často nechápou, že občas je nejbezpečnější naopak eskalovat, ukázat drzost a přejít do ofenzivy,“ Tolik konkrétní citace.

Zfanatizovaný náčelník generálního štábu armády ČR rozdával i další moudra. Mimo jiné zmínil, že Rusové se podle jeho mínění připravují na válku a to napříč celou tamní společností od běžných občanů po církev. A hned varoval, že podobné tendence jsou patrné i třeba v Číně. Jako geniální stratég si zafantazíroval o budoucnosti když tvrdil že výsledek války na Ukrajině bude kriticky důležitý, protože bude utvářet uspořádání světa. Podle jeho mínění však Rusko zůstane hrozbou pro svět i nadále. Se samozřejmostí všeznalce pak prohlásil, že spojenectví Ruska, Číny a kupříkladu Íránu je „spíš sňatek z rozumu, než z lásky“. Navíc poukázal, že toto partnerství příliš nefunguje. „Írán byl nedávno napaden a co udělalo Rusko? Nic,“ připomněl přemoudřelý znalec asi i těch nejskrytějších strategií opravdových velikánů oproti své pidimalosti. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.