MUSK JE NĚKDO

Fiala vzkázal v debatě Deníku, Elonu Muskovi, že je naivní a nezná dějiny.

„Dějiny znám. Ale neznám Fialu“, reagoval Musk. I kdyby to nebylo pravda, tak je to dlouhodobě nejlepší vtip, který se mi donesl, a tak jsem si jej sem vyvěsil. Já jsem totiž přesvědčen, že bláboly jakéhosi bezvýznamného a politizujícího akademika se ani k Muskovi nemohly donést. Vždyť je to figurka nepostřehnutelná ani menšími světovými kalibry, než je Musk.

DOPIS AKTIVISTICKÉMU VLASTENCI A HETEROSEXUÁLNÍMU MUŽI, se vzděláním polistopadového sociologa

Dobrý den pane Hample.

     Mezi předky mé široké rodiny byl i jeden katolický duchovní. Pocházel z té nejchudší vrstvy, takže to dotáhl pouze na faráře, ale i při tom se stal arcibiskupským radou. Tento oficiální titul má dodnes na svém náhrobku. Zasloužil si jej především proto, že byl nositelem v té době vysoce prestižního označení, „Poutník do Palestiny“.  Já jsem ho zažil do svých osmi let. Mohl jsem jej poslouchat asi jen tak čtyřikrát, pětkrát za život, jak vyprávěl o své cestě. Ale dobře vím, že tamější obyvatele nenazýval Nigerijci, ani Aztéky, protože šlo o obyvatele Palestiny, opakuji, Palestiny. Ne jenom pro něj, ale nejméně pro stát Rakousko-Uherska to byla Palestina.

V roce 2013 jsem zaznamenal Váš první text. Ale teprve od roku 2015 Vaši tvorbu sleduji pravidelně. Jako odkojenec Marxova učení jsem se snažil pochopit motivy, postupný přerod, a především ten příznačný základní zlom, jenž z mladického liberála dal vzniknout světonázoru, který dokonce dospěl blíž k socialistovi než sociáldemokraté. Přiznávám se, že jsem v tom hledání neuspěl.

Místo toho mě zaujala dominantní idea vašeho světonázoru. Vztah k islámu.

Nehodlám s Vámi polemizovat o konkrétnostech, které v poslední době doslova chrlíte do veřejného prostoru. To ze zkušeností s dlouhými debatami s jinými „věřícími“ považuji za nemožné a prakticky zbytečné. Vy máte v té věci jednou pro vždy jasno. Což beru jako fakt a nehodlám na tom nic změnit. Toho jste přece schopen opět jen Vy sám.

Jelikož sleduji, že učíte lidi jiných názorů základům kritického myšlení, tak mě v posledních dnech napadlo následující. Předpokládám, že uznáváte realitu alespoň natolik, že Západní a islámský kulturní okruh všelidské civilizace musí na této planetě nějak koexistovat. Že je nemožné jeden či druhý zničit. Zkuste se proto vžít do kůže Bidena či Leynové, a přemýšlejte, jak byste se svými názory postupoval, aby předpoklad spolužití byl možný. Při tom ale nepočítejte, že „car“, či „císař“ víc jak tisíciletý problém vztahů islámu a Západu vyřeší. Oni určitě si budou ohřívat svou polívčičku, pokud se vůbec do věci vážněji zapletou. Osobně bych jim to nedoporučoval. Ovšem jejich sebevědomí tak rychle roste, že asi propadnou starému zlozvyku silných, míchat se do věcí, po kterých jim nic není.

PS

Jen otázečka? Umíte arabsky? Pokud ne, pak si myslím, že byste měl čerpat z autentických muslimských zdrojů, a ne z jejich interpretací příslušníky jiných kultur a už vůbec ne historicky tak dlouho znepřátelených. Ti ani při sebepoctivější snaze o objektivitu, toho nikdy nebudou schopni. Evropa navíc již dávno zapomněla, a proto ani neučí starolatinskou pravdu „Ex Oriente lux“-

Stanislav A. Hošek

ZÁVAŽNÁ POUČENÍ

Už si ani nepamatuji, kdy jsem se setkal s jedním vydavatelem knih v arabštině, působícího v Československu. Tehdy jsem mu položil otázku, od té doby vím že idiotskou, cituji: „A to také se ty knihy čtou odzadu?“ konec citace. Arab byl moudrý muž a řekl, zase cituji: “Ne my čteme knihy rovněž od začátku, ale ten leží na jiné straně knihy“, konec citace. Vzpomněl jsem si na ten trapas dneska, když jsem poslouchal ministra zahraničí Íránu. Ten o regionu, který je Evropany nazýván „Blízkým Východem“ mluví jako o „Západní Asii“. Což je naprosto geograficky přesné, zatímco označování Blízký východ je ubožáckým výrazem pýchy dávno neexistujícího eurocentrismu, ovládajícího naši mysl už nejméně půl tisíciletí.

TRENDY ESKALACE KONFLIKTU SIONISTŮ SE SVÝM OKOLÍM

Izraelská armáda odpískala pozemní operaci v Gaze. Dalo se to předpokládat hned z několika důvodů. Hamas vytvořil z Gazy podzemní pevnost. I když její povrchová výstavba bud totálně zničena, bojovníci z podzemí by byli tvrdým oříškem i pro skvělejší armádu, než je Izraelská. Za druhé, Izrael v posledních válkách nad Hamasem ani Hizballáhem nezvítězil. Za třetí, boje by přinesly na straně Izraele tak velké ztráty, že by byly pro domácí veřejnost nepřijatelné. A za čtvrté se rýsovala možnost, že po vstupu izraelské armády do Gazy ji tom bojovníci Hamasu uzavřou a Hizballáh bez větších potíží obsadí Izrael. Je asi jen jedna reálná možnost pro sionisty, jak si počínat proti Hamasu. Buď jej z podzemí vykouřit, nebo vytopit.

Sionističtí vládci se zatím rozhodli pouze ke zničení celého pásma Gazy a vymýcení v něm žijících Palestinců. Částečně je vyvraždit bombardováním a zbytek vyhnat. Při čemž se zdivočelejší část sionistů netají tím, že stejně jsou rozhodnuti skončit i s Palestinci na západním břehu Jordánu. Tím je s jistotou zaděláno na eskalaci. Jejich scénářů je „něurekom“. Nejpravděpodobnější její průběh se zatím jeví asi takto. Hizballáh napadne Izrael. Sionisté zaútočí na Írán. Írán se pokusí o masivní odvetu. Tu mu znemožní Americko-Britská flotila ve středomoří. Toho zneužijí sionisté k masivnímu útoku na Írán. Jak se dá předpokládat, tak ten má tajné dohody s Ruskem i Čínou. Rusko napadne „kinžály“ flotilu Anglosasů a ČLR vypomůže Sýrii, Libanonu a Hizballáhu v anexi Izraele. A ten užije jaderné zbraně. Sionisté v tom nemají zábran, přece už jich užili dvakrát. Jednou v Hirošimě a podruhé v Nagasaki. No a dále už tu všichni asi nebudeme. Je to dobře vymyšleno. Že?

Samozřejmě že žádná proroctví nevychází úplně+. Zvláště když jsou ve hře i jiné cíle. O jednom včera hovořil předseda izraelské vládnoucí strany Likud Amir Weitmann, když vzkazoval do Kremlu, cituji: „A já vám říkám: ukončíme tuto válku (proti Hamásu), vyhrajeme, protože jsme silnější. A poté Rusko zaplatí účty. Věřte mi, Rusko to zaplatí. … Rusko podporuje nepřátele Izraele Rusko podporuje nacisty, kteří chtějí spáchat genocidu na našem lidu. A Rusko za to zaplatí. Nyní mě velmi pozorně poslouchejte. Skoncujeme s těmito nacisty, vyhrajeme tuto válku. Chce to čas. Ale my to uděláme, vyhrajeme tuto válku. Poté nezapomeneme, co vy (Rusové) děláte. Přijdeme a postaráme se, aby Ukrajina vyhrála. Postaráme se, abyste zaplatili za to, co jste udělali. Rusko je jako všichni nepřátelé Izraele a jak všichni, kteří nyní dělají vše pro podporu genocidy Židů v Izraeli. Nezapomeneme na to. Nezapomeneme na to.”

Pokud je tato zoufalá velkohubost pravdivým obrazem smýšlení sionistů, pak jsou skutečně zdatnými pokračovateli hitlerismu a osud Izraele je zpečetěn. Bude stačit, pokud jenom naznačí splnění svých pohrůžek a zmizí z této planety navždy. A bohužel s nimi i nemálo nevinných.

O OSUDU VELKÉ BRITÁNIE

Kdo sleduje třeba jen hudební scénu v Británii, musí přiznat, že stále více songů je o bídě a zoufalství občanů kdysi nejmocnější říše světa. Dneska je z ní pouze poslušný poskok Deep State USA. Ten velice zákeřně snižoval životní úroveň v Británii kdysi Velké, aby veřejnost přijala názor, že se sociální situace zlepší vystoupením z EU. Jakmile se Brexit realizoval, začali vládci USA tlačit na vládce Británie, aby se stali hlídacím psem demokracie v zemích celé Evropy, nejen v EU. Už po událostech na Majdanu v Kyjevě dostaly tajné služby Britů jednoznačné zadání. Škodit všemi prostředky Rusku. Po vstupu Ruské armády na Ukrajinu se Británie stala jednoznačně dirigentem veškerého boje NATO proti Rusku. USA sice většinu aktivit platila, leč know-how je Britské. Současnost v Británii je tak otřesná, že jeden sociolog o ní napsal, že je to nejchudší teritorium USA. Připočteme-li k tomu migrační krizi, různé progresivistické eskapády klimatické, genderové a další, nevidím budoucno ostrovní země dobře. Spíš jako chudičký Albionstán. Jsem při tom přesvědčen, že tomu už nedokáže čelit ani světovládná zkušenost bankéřů City of London.

DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

Ve vodopádu TeraByte informací o válčení v Izraeli, jež padají v posledních dnech na mou hlavu,  mě dneska zaujal text na webu http://www.infokuryr.cz/n/2023/10/25/parade-of-psychos-zapadni-vudci-se-podileji-na-izraelskych-valecnych-zlocinech-a-genocide/ . Je zajímavé, že jsem se z něj nedověděl žádnou informaci, kterou bych neznal, ale celkově na mě zapůsobil zvláštní sdělovací silou. Upřímně řečeno vůbec nechápu proč. Tak mě napadlo, zda některý čtenář tohoto textu bude mít stejný povit jako já, když se s ním seznámí.

KARDINÁLNÍ OTÁZKA.

Dneska se ptám figurín, které zaclání na postech předsedy vlády a ministra vnitra ČR, jakož i pana Martina Vondráška, policejního prezidenta na zásadní problém. Jak to, že emigrant, ať už je odkudkoliv, má u sebe střelnou zbraň?!! Jsem přesvědčen, že nikdo, kdo nemá občanství našeho státu, by neměl mít oprávnění na našem území nejen nosit na veřejnosti, ale ani vlastnit zbraň. Pokud tomu tak dosud není, je naprosto nezbytné to uzákonit s jediným trestem. Okamžitým zrušením pobytu v naší zemi a policejní odpovědností za vyhoštění do 24 hodin.

SLÁVA UKRAJINĚ?? POTOM ZMAR NAŠIM VLÁDCŮM!!!

V našem městě ležícím na periferii tohoto státu došlo k nevídané události. Tlupa čtyř Ukrajinců, tři muži a jedna žena, pokud se ještě může používat těchto obstarožních termínů, zahájila v jednom potravinovém nákupním středisku svérázný nákup. Podle pokynů ženy začali muži do připravených zavazadel ukládat zboží. Jedna z přítomných zákaznic začala křičet, že kradou. Její povyk vzbudil pozornost ostatních, takže jakýsi věcí neznalý odvážlivec se vydal cizince umravnit. Jeden z nich na něj ovšem vytáhl pistoli. Pokladní, asi zkušená, nebo dokonce policií vyškolená začala křičet, ať zákazníci ony naše „hosty“ nechají na pokoji. Tolik příběh. Zatím neověřený, ale i kdyby šlo o pouhou fantazii nějakého dezinformátora, její bleskové šíření svědčí o atmosféře mezi lidmi. Lásku ba ani solidaritu k Ukrajincům nedokumentuje.

Od počátku konfliktu na Ukrajině tvrdím, že to není naše válka. Když pak mocní EU, NATO a především Polska, Pobalťanů a samozřejmě Česka se pod komandem Deep State USA začali angažovat na straně Ukrajiny, považuji válku proti Rusku za válku vládnoucích vrstev Západu a těch pitomečků, kteří se od nich nechávají ohlupovat. V žádném případě nejde o válku v zájmu lidu zemí Západu. Po válce obvykle platí, že poražený bývá souzen, to v lepším případě. V tom horším zrovna zabit. Čímž chci říct, že výsledek onoho soudu je předem dán. Poprava. Teď je jenom otázkou, koho se v naší zemi bude takový verdikt týkat. Jelikož naše Ústava říká, že vláda rozduje ve sboru, pak všichni její členové by měli být po prohrané válce zastřeleni, jak to za vlastizradu bývá. Oni se totiž skutečně dopustili vlastizrady, protože povýšili své zájmy, nad zájmy země, přesněji nad existenční touhy jejího lidu. A protože v čele zmíněného sboru figuruje jakýsi politický dobrodruh z Neumětel, který signalizoval, že o zahraniční politice rozhoduje on osobně, pak pro něj by měl, platit výjimečný trest. Měl by být předán katům, kteří ovládají způsoby dávných mistrů svého řemesla z Číny. Ti totiž delikventy dokázali popravovat třeba celý měsíc. Ať si toho užijí. Podotýkám, že teď ze mě nemluví nějaká nezvládnutelná nenávistná emoce. Je to názor selského rozumu, který mě ještě neopustil. Tečka.

BLÁZNI BYLI, ALE KORDY MĚLI

Tuto průpovídku mi připomnělo chování Západu v konfliktu v Izraeli. Supermanský Západ nějak zapomíná, že teď se jeho protivníkem stává celý muslimský svět. To za prvé a za druhé jeho část, sice poněkud méně zdivočelá, tedy Arabové sedí na světových zásobách ropy. Pokud by se Západ v likvidačním boji proti Izraeli jednoznačně postavil na stranu sionistické vlády v sionistickém státě, tak bude zničen do měsíce. Katar už to naznačil. Zastavuje dodávky zkapalněného plynu, pokud nebude zastavena genocida v Gaze. A žádný bůh pak Evropu při mrznutí v nastávající zimě nezahřeje. Asi tak mudrlanti.

NEZNALOST LOGIKY NEOMLOUVÁ

„Ukrajinský gubernátor“ v Česku, jistý Petr Fiala v nechvalně známém pořadu jistého Moravce prohlásil, cituji: „Z východu nikdy nic dobrého nepřišlo. My jsme orientovaní na Západ. Musíme být orientovaní na Západ!“. Konec citace. To natolik rozčililo neznámého autora, že publikoval odpověď na uvedené „fialové lejno“. V ní čtenáři poskytuje seznam všeho špatného, alespoň dle anonymova názoru, co za poslední dvě století přišlo ze Západu do našich zemí. Seznam je to úctyhodný a působivý. Ovšem má jedno logickou vadu. Není reakcí na výrok Petra Fialy. Neuvádí totiž ani jednu dobrou věc, která by k nám přišla z Východu. Takže ve skutečnosti nepopírá premiérův názor. Ten totiž navíc neřekl, že by k nám ze Západu přicházely jen samé dobré věci. Holt logika se dneska na školách neučí. Proč taky, že ano. Vždyť stačí jen a jenom hodně toho napsat. Tolik inspirace z webu https://www.novarepublika.cz/2023/10/jak-nas-zaplavuje-dobro-ze-zapadu-aneb-idiotstvi-sefa-ods-fialy-nazorova-reakce .