VŮBEC NEVÍM, JAK TO KOMENTOVAT

Bývalý ředitel CIA David Petraeus se v New Yorku setkal se samozvaným syrským prezidentem Ahmedem al-Sharaou, čti, ex-vůdcem odporu proti Bašár al-Assadovi. Ahmed al-Shara svou rebelantskou aktivitu začínal ještě pod jménem Abú Muhammad al-Džauláni v Iráku, v řadách Al-Káidy, především v bojích proti USA. Byl jejími jednotkami zajat, vězněn, ale při začátku vzpoury proti Asadovi byl propuštěn. V roce 2012 založil s podporou al-Káidy Frontu an-Nusra a základnu odboje proti režimu Asada si vybudoval v severozápadním goernorátu Idlib, v němž vykonával roli vůdce. Jeho „vyčínání“ bylo odporné natolik, že v roce 2013 byl zařazen na seznam teroristů USA a o čtyři roky později MZ vypsalo odměnu 10 milionů dolarů za informace vedoucí k jeho dopadení. A pikantní na všem je, že ji vypsal osobně právě David Petraeus, při čemž ho označil za jednoho z nejnebezpečnějších teroristů Islámského státu a al-Nusra. Teď se ale setkali jako staří dobří známí, neboť „Šara“ je Západem uznávaný politik, ba státník. Vypsání odměny bylo přece zrušeno a jako obvykle je to sice gauner, ale „náš“ gauner.

V zemích pod vládou komunistických stran nebylo neobvyklé, že politik šikanovaný, odstraněný z aktivní činnosti, obviněný, odsouzený, ba vězněný se stal za nějaký čas třeba i nejvyšším funkcionářem strany, či dokonce vrcholnou hlavou státu. Nebylo tam ani nemožné, aby válečný zločinec, či původně „třídní nepřítel“ se dostal na poměrně vysoký politický post. Takový totiž byl charakter vnitrostranických bojů o moc. Ovšem aby prokazatelný terorista, zabiják a hromadný vrah se stal uznaným politikem širokého spektra států, to je asi rarita. Ale především důkaz kardinální degeneraci politické třídy Západu. Asi to patří do oněch neustále zdůrazňovaných pravidel podle nichž zmíněná třída řídí tento svět. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

TRUMP ZAHÁJIL DALŠÍ ETAPU KONFLIKTU NA UKRAJINĚ?

I před svědky z celého světa nedokázal Trump na sešlosti VS OSN opět nic jiného, než se trapně vychloubat. Jeho projev ale prakticky nezanechal mnoho mediálních stop. Daleko víc se ale světem rozletěl jeho „tvít“, který bezprostředně potom napsal na svůj profil a věnoval jej konfliktu na Ukrajině. Pokud jsem se dopátral správně, pak zní doslova takto: Poté, co jsem se seznámil a plně pochopil vojenskou a ekonomickou situaci na Ukrajině a v Rusku a poté, co jsem viděl ekonomické potíže, které to Rusku způsobuje, si myslím, že Ukrajina je s podporou Evropské unie v pozici, kdy může bojovat a ZÍSKAT zpět celou Ukrajinu v její původní podobě. S časem, trpělivostí a finanční podporou Evropy, a zejména NATO, je původní hranice, odkud tato válka začala, velmi reálnou možností. Proč ne? Rusko již tři a půl roku bezcílně vede válku, kterou by skutečná vojenská moc mohla vyhrát za méně než týden. To Rusko nijak nepovyšuje. Ve skutečnosti to z něj dělá spíše „papírového tygra“. Až lidé žijící v Moskvě a ve všech velkých městech, městech a okresech po celém Rusku zjistí, co se ve skutečnosti děje s touto válkou, že je pro ně téměř nemožné sehnat benzín kvůli dlouhým frontám, které se tvoří, a všechny ostatní věci, které se dějí v jejich válečné ekonomice, kde většina jejich peněz je utracena za boj proti Ukrajině, která má velkého ducha a je čím dál lepší, Ukrajina by mohla získat zpět svou zemi v původní podobě a kdo ví, možná by mohla jít i dál! Putin a Rusko jsou ve VELKÝCH ekonomických potížích a nyní je čas, aby Ukrajina jednala. V každém případě přeji oběma zemím vše nejlepší. Budeme i nadále dodávat zbraně NATO, aby s nimi NATO mohlo nakládat, jak chce. Hodně štěstí všem!“ Ten člobrdík neschopný složitějších analýz měl popravdě napsat, že ono „seznámení“ spočívalo pouze ve vyslechnutí zastarale zapšklých přemoudřelostí svého rádce Keitha Kellogga a propagandistických nepravd „jeho nízkosti“ Zelenskyho. Takovýto slovní guláš ovlivnil emoce stárnoucího bonvivána se světle modrou kravatou natolik, že se musel veřejně vyznat ze své frustrace tak, jak to provedl.

Leč nebylo to ojedinělé pomatení mysli. Hned na druhý den prakticky totéž zopakoval „Malapartu“ Mac(a)ronovi, cituji: „Byla to strašná válka, měla skončit a Rusko ji mělo zastavit. Ale už to trvá tři a půl roku a zatím to tak dopadlo. Uvidíme, co se stane. Ale druhá strana také umí bojovat a to už dokázala. Možná je to tak, že Rusko je papírový tygr. Nevím, co jsou zač. Ale tři a půl roku bojů a zabíjení všech, zabíjení 7 000 lidí týdně pro nic za nic, pro nic. Je to tedy velmi smutná situace. Většina z vás ale viděla nedávné prohlášení, které jsem vydal před chvílí, a jsem rád, že jste ho dostali. Ale tak to cítím. Opravdu to tak cítím. Ať si vezmou zpět svou zemi“. Konec citace.

Trump je v mých očích naprosto nepředvídatelný psychopat, nebo alespoň psychicky indisponovaný dominancí emocí nad rozumem. Ať je to jak chce, je to pro pozici jakou zastává tragédií pro celý skvět. Nemá totiž korelaci soudnosti potřebnou ke své obrovské zodpovědnosti. Jinými slovy dá se od něj očekávat cokoliv. Ve věci Ukrajiny třeba i to, že se třeba rozhodne pomoci Ukrajině i použitím jaderných zbraní. Jinak řečeno je u něj možno očekávat realizaci jakéhokoliv, pro běžného člověka i nepředstavitelně šíleného a hlavně momentálního nápadu.

Nejhorší na tom je, že se to netýká jenom Ukrajiny, leč Íránu, Venezuely, či Německa. A vůbec nejděsivější je, že jeho slabosti vynikajícím způsobem zneužívá pro své záměry sionistická zrůda Netanjahu, Který už fakticky „řídí“ celou zahraniční politiku Trumpovy administrativy. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

K LAVROVĚ KRITICE ZÁPADU

Ruské ministerstvo zahraničí pořádá občasné „Kulaté stoly“, akce v nichž příslušníkům cizích zastupitelství vysvětluje politiku Ruska. Poslední kulatý stůl měl název: „Ukrajinská krize. Dodržování cílů a zásad Charty OSN“. Tentokrát byl na něm hlavním informátorem sám Sergej Lavrov. Ten mimo jiné řekl, citují: „Pokud Západ cituje určité principy k ospravedlnění svého jednání, činí tak selektivně a vybírá si jen ty, které jsou v dané situaci výhodné. V případě Kosova tvrdili, že uplatňují princip sebeurčení národů. Bez referenda, jednostranně uznali jeho prohlášení o nezávislosti. V jiných případech, jako například na Krymu, kdy více než 95% obyvatel otevřeně a transparentně hlasovalo pro znovusjednocení s Ruskem, Západ prohlásil, že v tomto případě neuznává právo národa na sebeurčení a požaduje respektování principu územní celistvosti. Tyto dvojí standardy jsou nám dobře známy“.  Lavrov nekritizuje Západ proto, že neuznává referendum, leč hovoří o tom, že na Západě neuznávají referendum provedené na Krymu. Což je z hlediska mezinárodního práva rozdíl, protože nejde o dvojí standard.

Pokusím se přijít na to, co to vlastně je.

Tak v prvé řadě. Mezinárodní právo nezná obecné právo regionu či provincie jednostranně se odtrhnout (tzv. secesi). Existuje pouze princip sebeurčení národů, zakotvený v Chartě OSN (čl. 1 odst. 2 a čl. 55), a ještě ve dvou Mezinárodních paktech o lidských právech z roku 1966 (čl. 1). Troufám si proto tvrdit, že v tomto punktu je mezinárodní právo poněkud děravé. Hovoří pouze o interním sebeurčení, čili že národ má právo participovat na politickém, ekonomickém a kulturním životě státu. Jako výjimečný prostředek pak zná externí sebeurčení (secesi), který lze uplatnit zejména tehdy, pokud je národ systematicky utlačován a nemá přístup k vládě, nebo je mu upírána možnost uplatňovat interní sebeurčení.

A za druhé. Mezinárodní právo nestanovuje ani přesná procedurální pravidla pro referenda o nezávislosti. Existují ale určité „standardy“ vycházející z praxe OSN, mezinárodních soudů a uznávaných zásad. Požádal jsem umělou inteligenci o jakýsi přehled oněch zásad, která v praxi byla zohledněna tak, že bylo referendum „právně relevantní“. AI našla čtyři okruhy zásad a v každém z nich pak po dvou pravidlech. Celkem tedy osm pravidel, která ovšem i tak jsou lidově řečeno dost gumová, takže i prostý laik, čti, vlivný politik, nadtož kovaný právník, si v té změti zásad najde vždycky něco, co mu dává dostatek silných argumentů k neuznávání referenda.

To nejlepší pak uvádím jako za třetí. Mezinárodní „právo“ k uznání sebeurčení nepotřebuje referendum. Byly případy, kdy o něm rozhodl soud, nebo instituce OSN, jmenovitě Rada bezpečnosti, nebo Valné shromáždění.

Troufnu si tedy tvrdit, že v současném řádu světa spravovaného „podle pravidel“, nekonečně to opakované mantře Západu, neexistují jasné a především jednoznačné normy o sebeurčení národů, takže každé konkrétní sebeurčení je otázkou jen a jenom mocenských vztahů. Konstatuji proto, že v posuzování referenda neexistuje „dvojí standard“, leč mnoho standardů, tedy právně i fakticky žádný. Každé konkrétní uplatňování práva na sebeurčení národa je vždycky otázkou mocenského střetu. Na počátku snad obvykle politického, ale u něho to málokdy končí. A je moc dobře, když pokračuje pouze měkkou silou, či krátkodobým násilím a ne nekonečným krvavým konfliktem. Myslím si, že mezinárodní právo už dávno mělo mnohem přesněji kodifikovat problém střetu práva na sebeurčení národa s právem na územní celistvost státu. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

ZAUJALO MĚ V MINULÉM TÝDNU

USA hrozí Venezuele válkou, snaží se zmocnit jejích přírodních bohatství a ustanovit loutkovou vládu.“, oznámil Národní radě pro suverenitu a mír prezident země Nicolás MADURO MOROS

     „Miluji Ukrajinu. Miluji ukrajinský lid.…Ale ta země je ve vážných potížích,“ lamentuje Donald Trump. A aby byla ještě ve větších, tak ji USA přes Europanáky posílÁ další zbraně, dovoluji si poznamenat já.

NATO nezahájilo žádnou válku. Poláci jsou znepokojeni, protože jejich prostor byl narušen a situace je napjatá, což bezpochyby vyvolává obavy,“ mění politický směr Vatikánu nový papež Lev XIV. Slova o NATO jsou pravdivá asi tak, jako tvrzení že Vatikán je následovníkem Ježíše Krista, dovoluji si prohlásit zase já.

S potěšením oznamuji mnoha našim americkým patriotům, že označuji Antifu, nemocnou, nebezpečnou krajně levicovou pohromu, za velkou teroristickou organizaci…doporučí vyšetřovat ty, kdo hnutí poskytují finance“. Napsal Donald TRUMP. A já jenom připomínám, že Antifašistická akce je podle názvu, ale především podle praktické činnosti protifašistickým hnutím. A kdo je protivníkem protifašistického hnutí je…logicky fašistou.

„Evropa se zjevně, dost drze, snaží vybojovat si místo u jednacího stolu, ačkoli její revanšistický postoj a způsobení ´strategické porážky Rusku´ nemá u jednacího stolu místo“, tvrdí Sergej LAVROV, což já doplánuji, že pro přední politiky Západu je ona strategická porážka Ruska jednou z oněch nedeklarovaných, leč všeobecně realizovaných ba až posvátných „Evropských hodnot“.

Pokud se v ukrajinské legislativě neudělají žádné změny, bude to znamenat, že západní vojenské jednotky brání nacistický režim na tomto Západem okupovaném území“, míní Sergej LAVROV. Konstatování, že Ukrajina je „Západem okupované území“, je z Lavrových úst nebývale ostrým prohlášením.

„Putin už dlouho testuje hranice, sabotuje. Špehuje, zabíjí, snaží se otřást důvěrou. Rusko chce destabilizovat naše společnosti…kapitulace Ukrajiny před Ruskem je nepřijatelná. To jen povzbudí Putina, aby si hledal další cíl…Ale, dámy a pánové, my to nedovolíme. Musíme nejen odradit naše protivníky od další agrese, ale také ještě těsněji spojit spojence a partnery,“ běsnil Fridrich MERZ. Já jenom doplňuji, že každý může přemýšlet, proč asi to tak zdůrazňoval v rozpravě Bundestagu o rozpočtu na rok 2026.

Nemyslím si, že teď je čas žádat Putina o příměří. Pokud budu muset požadovat příměří, přijmu tvrdá opatření. Musíme dále snížit ceny ropy. Pokud ceny ropy klesnou, válka mezi Ruskem a Ukrajinou skončí,“ řekl Trump. Bohužel jsem nenašel přesné datum a hodinu kdy to vyslovil, což je v jeho případě důležité, neboť život už ukázal, že jeho vyhlášení se mění i několikrát denně. No abych nepřeháněl někdy dvakrát za den určitě. Měl by si to uvědomit každý, kdo se snaží spřádat analýzy o „vyčínání“ vlády USA.

     „Dnes, kdy tyranie opět ohrožuje Evropu, stojíme společně s našimi spojenci na straně Ukrajiny, abychom odradili agresi a zajistili mír.“ Řekl ve svém projevu Windsorský hostitel na velikolepém banketu, čímž světu vysvětlil, proč Trumpa do „svého vlastnictví“, čili státu Velká Británie vůbec pozval, a jako amerického prezidenta dokonce už podruhé. Vyloženě nesnáším když lidé tohoto původu žvatlají o míru, a od tohoto potomka největších vrahů globální historie to beru obzvláště nelibě. Tolik mé celoživotní přesvědčení o všech feudálních vládcích, ale o Anglikáncích naprosto bez výjimky.

     „Vaši hru opravdu nehraji. Co jste si nadrobili, to si také snězte, ale beze mě a bez USA.“ To sice neodpověděl Trump přímo na tom banketu, ale přece to jen řekl v rámci návštěvy.

Bývalý fotbalista Manchesteru United a francouzské reprezentace Éric CANTONA: Nastal čas zastavit Izrael. Čtyři dny poté, co Rusko zahájilo bojové operace na Ukrajině, FIFA a UEFA suspendovaly Rusko. Nyní to trvá už 716 dní, co Amnesty International nazývá genocidou. A přesto je Izraeli stále dovoleno se účastnit. Odkud tyto dvojí standardy?“ Já se troufnu ale zeptat, proč se tak udiveně neptají aktivní „kopálisti“ a další sportsmeni?!!

Marija Vladimirovna ZACHAROVÁ komentovala prohlášení náčelníka generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny Andrije Gnatova, že jeden den konfliktu stojí Kyjev 172 milionů dolarů těmito slovy: „Za jeden den – 172 milionů dolarů. Dokážete si vůbec představit, co by Ukrajina mohla s těmi penězi vytvořit, kdyby nenaletěla sladkým slovům Britů a dalších anglosaských sirén? Ale kdo by jim ty peníze dal, kdyby je potřebovali k rozvoji mírové Ukrajiny?“ doplnila sarkasticky na tiskové konferenci. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

ALARMUJÍCÍ VZKAZ PUTINA

V nezvykle ostrém projevu se dne 19.9. ruský prezident Vladimir Putin obrátil k národům Západu se slovy: „Občané západních zemí! Snaží se vás nyní vytrvale přesvědčit, že všechny vaše těžkosti jsou výsledkem nepřátelských akcí Ruska a že máte platit ze svého, abyste bojovali s mýtickou ruskou hrozbou. To je lež. Pravda je taková, že současné problémy, kterým čelí miliony lidí na Západě, jsou výsledkem let chyb, krátkozrakosti a ambicí vládnoucích elit. Tyto elity nepřemýšlejí, jak zlepšit váš život. Jsou posedlé svými egoistickými zájmy a nadměrnými zisky.“ Je to reakce prezidenta RF na zrychlující se eskalaci protiruských aktivit zemí NATO, které jsou údajně vyprovokovány incidenty jimiž prý Rusko narušuje jejich vzdušný prostor. Nedovedu podle informací, které mám k dispozici posoudit, zda incidenty s drony nad Polskem, přelety Ruských stíhaček nad Estonskem a těžební věží kdesi v Baltiku se reálně odehrály tak, jak to tvrdí Západ. Ale jedno je jisté, Putin nikdy nemluví do větru, takže lze předpokládat, že Rusku opravdu dochází se Západem trpělivost a to skutečná, nejen taková, jak ji již nějaký čas hraje pro média Trump ve vztahu k Rusku a konkrétně Putinovi. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

ČTENÍ NA NEDĚLI

Doporučuji seznámit se s textem na webu https://cz24.news/d-bosnic-infobrics-rusofrenie-hlavni-forma-psychozy-mezi-vysoce-postavenymi-zapadnimi-predstaviteli/ , jehož autor objevil novou formu psychózy a nazval ji rusofrenie, podle známé schizofrenie. Chorobu diagnostikoval u Keitha Kellogga a to dost přesvědčivě. Já již dlouho přemýšlím o tom, jak nazývat ten psychický stav mnoha politiků Západu, protože označovat jej za rusofobii je nesmyslné. Fobie je strach, leč oni strach z Ruska ztratili a jenom ho tak sveřepě nenávidí, že ztrácí smysl pro realitu. Nebo ho alespoň na veřejnosti simulují, aby pro své zločinné choutky získali „ovčany“, jejichž rukama by pak šli mlátit toho zpropadeného Rusa. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

JINAK, LEČ PŘESTO STEJNĚ

Už jsem dneska nechtěl psát, ale následující mě dostalo. Za dobu konfliktu na Ukrajině jsem si oblíbil texty vojenského analytika Jaroslava ŠTEFCE. Prokazuje v nich všeobecnou vzdělanost a opravdu vysoce kvalitní odborné znalosti. Dneska mě doslova dostal na webu https://cz24.news/vojensky-analytik-stefec-jak-to-bylo-v-londyne/ , tímto dlouhým úryvkem, cituji: „A co se týče barevné hry šatů Camilly a Melánie, může být vše úplně jinak, než jak to prezentují tzv. módní poradci a outfitmakeři. Jak britský Palác, tak prezidentská administrativa USA si totiž přímo libují v symbolech. Byla tím ostatně poznamenána i volba druhů a ročníků alkoholických nápojů, podávaných při banketu. Z tohoto hlediska by bylo vyzdvihovat spojení modré a žluté na setkání Karla III a Trumpa jako vyjádření podpory Ukrajiny vyložené plýtvání cennou symbolikou. Ani jednu ze stran rozhodně nelze z něčeho podobného podezírat. To už byste mohli z podobných úmyslů podezírat i lidi, kteří vymysleli používání kombinace žluté a modré u kontejnerů na plast a papír. Nejspíš je to úplně jinak.

Tak především, kobaltová modř je oblíbenou barvou Camilly. Historicky symbolizovala stálost, božský původ a nadřazenost. Camilla neměla žádný žlutý doplněk, proto nelze hovořit o podpoře Ukrajině. Naproti tomu žlutá, kterou odvážně zvolila Melánie, je barvou komunikace, ale i varování. Představuje bohatství a úspěch, ale i stárnutí a úpadek. Camilla v modrém tak předává Trumpovi a USA vzkaz: ´My máme navrch, jsme o stovky let starší civilizací než vy, tak koukejte poslouchat´! Melánie ve žluté naopak vzkazuje Karlovi III a Británii Na co si to hrajete? Jste zastaralí a úpadkoví. Chudnete, zatímco my se vracíme na výsluní a bohatneme“. A úplně stejně hovoří i Melániin fialový pás, jehož barva symbolizuje bohatství, moc a prestiž.

Tolik k symbolice barev a fascinaci královskou rodinou.

Můj nedávný text o oblečení jmenovaných žen sice byl jakoby z jiné opery, ale celkově jsme se s analytikem shodli. Holt jsme asi lidé stejné krevní skupiny. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

KELLOGG SE TENTO TÝDEN ROZPOVÍDAL

Tento text začnu poněkud delší citací: „Trump se mě zeptal, jestli Rusko válku vyhrává. Řekl jsem mu, že Rusko válku nevyhráváRusko ve skutečnosti tuto válku prohrává…Kdyby Putin vyhrával, byl by v Oděse. Kdyby vyhrával, byl by západně od řeky Dněpr. Kdyby vyhrával, změnil by vládu. Rusko ve skutečnosti tuto válku prohrává…Pokud považujete postup o metry, nikoli o míle, pak ano, je to úspěšné. Ale cena, kterou za to platí, je enormní… Tohle není Rusko, které jsem znal za studené války, Sovětský svaz. Tohle je jiné Rusko. Mluví ve velkém, ale kdybych byl Putin, měl bych obavy. Putin někdy hrozí použitím jaderných zbraní. Spojené státy, Velká Británie a Francie také jaderné zbraně mají…Mluvili jsme o síle ruské armády. Řekl jsem, že Rusy porazíme. Ruská armáda není tak silná, jak Putin říká. Proto by měla být ukrajinská armáda chválena. Myslím, že by se nikdo neměl ruské armády bát. Nemyslím si, že mají potenciál pochodovat na Berlín nebo kamkoli jinam…Ukrajincům se již podařilo výrazně snížit vojenskou sílu Ruské federace, a proto se již nemluví o porážce Ukrajiny…Rusko se nyní stalo juniorním partnerem Číny. V současné době můžeme říci, že Čína má nad Ruskem jak ekonomickou, tak i vojenskou výhodu, a dokonce i historicky. Řeknu víc – kdyby Čína Rusku úplně přerušila pomoc – tato válka by skončila zítra“. Takto podle svého vyjádření informoval Trumpa jeho „znalec“ Ruska Keith KELLOGG.

Také patřím k těm, kteří kritizují Putinovu taktiku války-neválky. Jedině ale proto, že si myslím, že by při masivním útoku, a la USA v Iráku kupříkladu, bylo najednou více obětí civilistů, ale to jenom zdánlivě, protože nyní po tři roky už umírají na bojištích ve skutečnosti také civilisté, a už i ženy, a díky odmítání evakuací i děti.

Ovšem stále více si uvědomuji, že Putinova taktika je strategicky správnější. Kelloggův názor podceňující armádu Ruska totiž na Západě není ojedinělý. U velké části politiků NATO je docela běžný a nejhorší je, že začíná být dost frekventovaný i u generality NATO. A na netu jsem nedávno našel dokonce několikrát názor ještě mnohem nebezpečnější. Dá se shrnout do teze, cituji: „Existuje mýtus, že jaderná mocnost nemůže prohrát válku. Ovšem skutečnost je jiná. Válku prohrála USA ve Vietnamu, Francie v Alžíru a Sovětský svaz v Afghánistánu“, konec citace jednoho penzionovaného generála NATO, jehož jméno jsem si opomenul zapsat a teď ho nemohu najít. Putin totiž si je dobře vědom toho, že Rusko při soustředěném útoku NATO bude mít malou šanci vyhrát. Takže je dobré se tvářit, že armáda Ruska je slabá, bojově nevyspělá, technologicky nedostatečná a prostě opravdu porazitelná. Aby pak při eventuálním útoku ze strany NATO mu zasadila hned v úvodu doslova umrtvující šok, aniž by musela sáhnout k poslední záchraně, jaderným zbraním. Protože tady se mnou nejmenovaný generál naprosto zásadně, a tím pádem nebezpečně katastrofálně mýlí. Uvádí totiž války, kdy jaderné mocnosti nikdy nešlo ani zdánlivě o existenci. Jenže pokud někdo dožene Rusko do situace, že mu půjde o všechno, tak Amen Mária. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

K PROBLEMATICE BEZPEČNOSTNÍCH ZÁRUK

Jde v prvé řadě o Zelenskyho mantru. Zásadně spojuje jakoukoliv formu ukončení bojů, nadtož celého konfliktu s tím, že žádá pro Ukrajinu bezpečnostní záruky. Této platformy se chopila především mafie „ochotných“ Euronacistů, která okamžitě věděla, jaké záruky svým soudruhům ve zbrani, čti Ukronacistům, poskytne. Takové, jako by tu válku Ruska s NATO vyhrála. Tedy že Ukrajinu po mírové dohodě obsadí vojska NATO. Tuto provokativní ideu neustále, již nejméně druhým rokem opakují, i když Rusko od Putina přes všechny další jim dávno sdělilo, že s něčím takovým nikdy souhlasit nebude. To podle mě znamená jediné. Evropští váleční dobrodruzi se považují ještě pořád za nadlidi, nebo alespoň nadřazené těm hordám z východu, kterými celá staletí z hloubi svého zkaženého nitra pohrdají.

Tento týden o problematice bezpečnostních záruk hovořil na semináři „Kulatého stolu“ ministerstva zahraničí RF i Sergej Lavrov. Z jeho myšlenek používám zásadní citaci: „O bezpečnostních zárukách jsme usilovali v únoru 2014 i o rok později, kdy jsme se v OSN dohodli a schválili Minské dohody. Bezpečnostní záruky musí být v plném souladu se závazky Západu, zakotvenými v Chartě OSN a v konsensuálních dokumentech OBSE přijatých v Istanbulu v roce 1999 a Astaně v roce 2010. Tyto bezpečnostní záruky, jak bylo tehdy dohodnuto, musí být založeny na principu nedělitelnosti bezpečnosti a na principu, že žádná země nemá právo posilovat svou bezpečnost na úkor jiných“. Lavrov při tom již mnohokrát světu sdělil, že uvedené principy respektovala i připravovaná dohodo o ukončení konfliktu parafovaná vyjednavači Ruska a Ukrajiny již v roce 2022 v Istanbulu. Každý neutrálně myslící člověk musí uznat, že konflikt, díky tomu že se v něm začalo angažovat NATO může být ukončen jen a jenom tehdy, když nejen Ukrajina, leč i Rusko získají realistické záruky své bezpečnosti.

Jenže.

Západ využil Zelenskyho tvrzení, že pokud Rusko vyhraje, tak se nezastaví a dříve, či později napadne další země Evropy. Pohádka o zlém Rusku, které výbojnou agresí ohrožuje Evropu, ba dokonce i tu nejzápadnější na březích Atlantiku, je pro přemýšlivé lidi lživá na první pohled. Rusko je největším státem na planetě, a má při tom tak málo obyvatel, že reálně ani není schopno ubránit před soustředěným útokem svou zem. Takže nemá důvod k agresi, ale naopak má tisícero důvodů k požadování záruk své bezpečnosti od všech státníků celého světa. To je nezměnitelný geopolitický axiom jednou pro vždy.  

Proto tvrdím, že i Lavrov staví problém bezpečnostních záruk po skončení horké fáze konfliktu na Ukrajině příliš úzce. Výsledkem musí být záruky bezpečnosti minimálně na celém Evropském kontinentu. Takže ono tak zvané příměří může být realizováno tehdy a teprve tehdy, když bude garantované bezpečností nejen Ukrajině, ale rovněž Rusku. A mírová smlouva, to musí být fakticky smlouva o nové architektuře bezpečnosti celé Evropy a možná i celého euroasijského kontinent, nebo alespoň jeho severní části. Bodka. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.

SYMBOLIKA ZOUFALSTVÍ ZÁPADU

Trump je na třídenní návštěvě Británie. Na slavnostním banketu manželka Britského monarchy byla obalena slavnostní róbou v modré barvě a manželka bosse USA byla celá zakrytá v pronikavě žlutém ošacení. Škoda jenom, že Trump na sobě neměl svůj tradiční modrý oblek a jeho veličenstvo nějaký středověký královský „ohoz“ ve žluté barvě. Byl by to docela slušný maškarní bál. Podle aktérů to měl být asi nějaký pro Ukrajinský symbol. Nevím sice čeho a hlavně pro koho, ale mě to připadlo jako „pohřební oblečení“, tedy spíše do symbolické rakve všech zbytečně padlých Ukrajinců. Ve skutečnosti to byl smuteční obleček vyjadřující bezmocnost. Jako by Západ nebyl schopen ničeho víc, než takovýchto gest zoufalců. V mých očích tedy čirý projev ubohosti. Jen tak dál, vy velikáni odcházejícího světa.

Poluď chce mít zájemce jasno, o čem píšu, může si otevře odkaz https://www.infokuryr.cz/n/wp-content/uploads/2025/09/banket-britanie.jpeg . Mimo jiné si tak prohlédne reálnou super elitu Anglického národa. Kdyby na snímku nebyli manželé Trumpovi, tak by šlo o nejkvalitnější sbírku zombií, důkaz to zániku rodu. Ti poslední vzadu to spíše podtrhují, než negují. „Ostatně tvrdím že platí ´Sieg oder Zionismus´“.