OPRAVDU, ALE OPRAVDU

Dnes na webu https://www.pokec24.cz/nezarazene/prezident-pavel-oznacil-byvaleho-prezidenta-usa-donalda-trumpa-za-odpudivou-lidskou-bytost/ někdo na videu prezentuje úryvek vyjádření asi ještě „neprezidenta“ Petra Pavla o Trumpovi, cituji: „…Donald Trump na mně působil opravdu nejenom na dálku, ale i potom v tom osobním kontaktu jako opravdu odpudivá lidská bytost“. Konec citace. Opravdu, i na mě opravdu působil P.P.P. stejně jako nyní P.P.P.P. coby odporný, rádoby člověku podobná tvor. Holt každý má právo na svůj vkus, že ano.

JEŠTĚ JEDNOU O EU

Jednou z dnešních zpráv na webu https://t.me/s/cz24news je tvrzení profesora Alessandro Orsini z Itálie, který v Il Fatto Quotidiano upozorňuje čtenáře na nesoulad reality s protiruskou propagandou, kterou je krmí mainstreamová média, jež profesor označuje za bludy. Zdůvodňuje to tím že, cituji: „Evropská unie, dědička kolonialismu, může mít pouze koloniální mentalitu, plnou předsudků vůči jiným civilizacím, považovaným za méněcenné ve všech společenských oblastech. Deníky Corriere della Sera, Repubblica a La Stampa líčily Rusko jako civilizaci nižší než Západní. A pak nastoupila realita…“. Konec citace. Je to velice přesný postřeh. A pro mě jasný důkaz, že do takové EU nepatříme. My jsme byli vždycky spíše kolonizováni než kolonizátory. A týká se to nejen nás. Takže je víc států, které by z té instituce, která spěje k sebevraždě, měly zavčas vyklouznout.

DVĚ VELICE ŠPATNÉ ZPRÁVY

V noci na dnešek byl v Rusku zaznamenán útok na vojenské letiště u Pskova. Byla silně devastována vzletová dráha a poškozeno zatím neuvedené množství vojenských transportních letadel. Přesnější informace nejsou k dispozici. Provoz na letišti ji ale uzavřen. Letiště leží kolem šesti stovek kilometrů od Ukrajiny, leč jen tři desítky kilometrů od hranic Estonska. Navíc dron, či dalekonosná raketa vystřelená z Ukrajiny by musela přeletět nad územím Běloruska. Pokud Rusové zjistí že raketa byla vystřelena z Estonska, jde o začátek bezprostředního vojenského konfliktu se státem NATO.

Aby těch jobovek nebylo dost, tak mluvčí Ukronacistické junty se před dvěma dny celému světu pochlubil tím, že Západ oficiálně povolil Ukrajině použít rakety dlouhého doletu a další jím dodanou výzbroj k přímým útokům na Ruské území, a především k bombardování Krymu.

Obojí značí jediné. V mých očích jde o předposlední možný eskalační stupeň ve válce Ruska s USA prostřednictvím těch připitomělých Evropánků, kteří si myslí, že zaoceánský kmotr udeří na Ruska kvůli jejich provokacím motivovaným nenávistným antirusismem.

Pokud i tentokrát bude Rusko reagovat zdrženlivě, především na reálné ohrožení Krymu, pak Západu zbývá poslední možnost eskalace celého konfliktu. Užití jaderných zbraní.

Ono to stejně k tomu cíli nezadržitelně spělo od chvíle, kdy USA jasně označila za svůj cíl oslabit Rusko tak, aby již neohrožovalo své sousedy, a především nemělo sil podporovat ČLR v konečném střetu se světovým panstvem zneužívajícím USArmy k nadvládě nad planetou.

NEVÍM, PROČ ZROVNA DNESKA…

…se na webu https://t.me/s/cz24news objevila barevná fotografie Stalina doprovázená následujícím textem, cituji: „Josif V. Stalin, rok 1931: ´Jsme 50–100 let pozadu za vyspělými zeměmi. Tuto vzdálenost musíme uběhnout za 10 let. Buď to uděláme, nebo budeme rozdrceni´.
Za 10 let SSSR uvedl do provozu 8500 velkých závodů a podniků. V absolutních objemech průmyslové výroby je na druhém místě na světě. Snižuje dovoz průmyslového zboží na 1 %. Dosahuje 6% růstu HDP a 16% růstu průmyslové výroby ročně. Vyrábí 700 000 traktorů.
Zvyšuje počet studentů na středních školách více než 2x – z 13,5 mil. na 31,5 mil. Odstraňuje negramotnost a díky vytvoření sítě vysokých škol dává světu ty nejlepší vědce, kteří později dobývají vesmír“. Konec citace.

DVA LAVROVY POSTULÁTY

Lavrov v posledních svých vystoupeních sdělil světu dvě zásady politiky Ruské Federace. Vyloučil možnost členství v Radě bezpečnosti OSN dvou zemí, Japonska a Německa. Prohlásil je totiž za okupované, a tedy státy bez svrchovanosti. Já je dokonce považuji za země třetího typu kolonizace, kterou na nich praktikuje USA. Druhou zásadou dále rozšířil příkop mezi zeměmi zlaté miliardy a zbytkem světa, když jasně prohlásil, že do společenství BRICS+ je vyloučeno přijmout ty státy, které uvalily sankce na některého z členů uskupení, které má dneska už 11 členů a dalších asi 40 čekatelů. K těmto dvěma zásadám není zapotřebí vůbec žádného vysvětlování a jiného zdůvodňování.

CUI BONO?

Jde o nejobvyklejší otázku při sestavování vyšetřovacích verzích nějakého zločinu. Aplikováno na atentát vůči Prigožinovi mě jednoznačně vychází, že největší zisk z jeho smrti má Francie. Macron dostává doslova vyzývavý podnět k zahájení války v Nigeru. Opěrné body, které si Rusko v Africe vybudovalo právě díky „Muzikantům“ se asi nepodaří držet v tak razantní šíři a síle, čímž má Francie šanci opět získat nadvládu nad svými bývalými koloniemi. Takže, uvidíme, řekl slepý, a koupil si lístek do kina.

VŮLE ZÁPADU POŘÁD JEŠTĚ VLÁDNE SVĚTU

Za zájmy Západu válčí Ukrajinci proti Rusku. Za zájmy Západu se připravují válčit Jihokorejci a Japonci s Čínou. A za zájmy Západu se hodlají bít státy západoafrického svazu (ECOWAS) s povstalci v Nigeru. Všude jde, přesněji půjde, pokud to tak dopadne o konflikty, které jsou motivovány zájmem Deep State USA. A to jsem se nezmínil ani o Sýrii, kde USA pořád okupují část jejího území, ani o Iráku, kde USA tahají za drátky politických loutek údajné vlády této zbědované země. Jsem opravdu zvědavý, co v tom směru přinese summit BRICS, který právě začal.

A ZASE SE MOHOU AKTIVISTI OBOU STRAN UTLOUCT

Už v roce 1992 jsem poprvé tvrdil, že vstup vojsk Varšavské smlouvy do ČSSR v roce 1968, tedy dnes před 55 lety, pouze o dvacet let odložil proces, který započal v naší zemi barevným pučem ze 17. 11. 1989. Již v říjnu 1968 jsem jasně na shromáždění komunistických funkcionářů okresu Karviná řekl, že vstup vojsk je vojenskou intervencí názorů sovětského politbyra, a v dobách normalizace jsem nikdy nemluvil o Sovětské okupaci. Vždycky jsem říkával, že jsem zažil Německou okupaci, takže vím, o čem hovořím. Nikdy mě ale nenapadlo pokusit se o srovnání obou jevů. Německého záboru naší země od roku 1939 do roku 1945, a pobytu sovětských vojsk na území našeho státu od roku 1968 do roku 1990. Provedl to Mgr. Petr Michalů na webu http://www.infokuryr.cz/n/2023/08/19/petr-michalu-svedectvi-stale-zijiciho-cloveka-ktery-prozil-a-prezil-celou-tu-sovetskou-pry-okupaci/ a provedl to opravdu skvěle. Tak skvěle, že je dobré si text stáhnout, protože tam asi dlouho nepobude. Zvlášť když oficiální, čti mocenské zdroje autora kádrují nejen jako rusofila, ale dokonce člověka, který prý chtěl získat azyl v Rusku. Nemíním to prověřovat, protože vzhledem k věci je to irelevantní. Dlouhá srovnávací studie tím neutrpí, protože je faktická a ne dojmologií.

ZIDEOLOGIZOVANÉ SLUŽBY

Jen tak z legrace jsem využil překladač Deepl pro překlad ze slovenštiny do češtiny. Tady je konkrétní výsledek: Titulek textu „Západ bude prosiť o ukončenie konfliktu na Ukrajine, povedal Medvedev,…“ byl přeložen takto: cituji „Západ se zasadí o ukončení konfliktu na Ukrajině, řekl Medveděv“. Což je víc jak zásadní rozdíl. Při tom jde o dva doslova skoro stejné jazyky. Zajímalo by mě, jak asi překládá ten výtvor nejnovější počítačové technologie z jazyků, které patří do naprosto rozdílných jazykových skupin. Takže nejenže Wikipedie je ideologickou propagandou globálního liberalismu, ale i ten překladač je nastaven tak, aby čtenářem manipuloval. „Sláva Ukr…pardon sláva globalismu!“