KALOUSKOVY ESKAPÁDY

Nevím proč, ale nějak pořád nemohu zapomenout na to, jak Kalousek coby předseda Lidovců vyzval ke spolupráci s KSČM. Musel za to okamžitě odejít z funkce předsedy a já všechny jeho další provokace dlouho ještě považoval za projevy levičácké páté kolony v pravicové části politického spektra. Kalousek tehdy sice tvrdil, že svou výzvou ke spolupráci s KSČM chtěl ilustrovat fakt, že to našemu státu reálně hrozí a proto chtěl pravici vyprovokovat k reagování na tento stav. Byl to viditelný nesmysl. Ještě dneska není veřejnost zralá na akceptování vlády s KSČM, nadtož v tehdejší atmosféře antikomunistické revanše. Proč tedy Kalousek jednal tak, jak jednal? Co mu to přineslo? Musel odejít z funkce. A to si podle mne opravdu přál, protože nevěřil v úspěšnost Lidovců a neuměl najít cestu, jak voliče přilákat. Při tom si za každou cenu chtěl uchovat pozici v nejvyšší politice. Takže již tehdy fakticky nastoupil na cestu, která prozatím skončila vznikem TOP09, strany do jejíhož čela Kalousek našel vhodnou ikonu a v ní pak svou neochvějnou pozici. Kalousek je vrcholnou ukázkou kabinetního politického pleticháře, prakticky ničemu do hloubky nerozumí a nic opravdově odborně neumí. Své pletichářství při tom založil na jediné pracovní metodě, na provokatérství. Provokací byla jeho výzva ke spolupráci s KSČM, provokací je založení nové krajně pravicové strany a provokacemi jsou i všechny jeho aktivity na postu ministra financí, protože tomu rezortu rozumí snad nejméně ze všech členů vlády.

PODOBNOST ČISTĚ NÁHODNÁ

Dělal jsem pořádek ve svých papírech a našel jsem sbírku politických vtipů starých víc jak třicet let. A ejhle, ony mluví o dnešku, v některých případech dokonce konkrétně o Nečasově vládě. Že by to byla náhoda? Počtěte si se mnou. Víte, proč včely mají med? Protože mají královnu. Kdyby měly Nečasovu vládu, měly by ho&. Nebo jiný vtip. Klaus nařídil, aby ministři chodili na zasedání vlády v dřevácích. Aby jim alespoň něco klapalo. Či jinou aktualitu. Po nedávných vládních škrtech se u nás vyhranily jen dvě třídy. Třída budovatelů a třída spekulantů. První mají vybudovány domy zbohatlického baroka a druzí každý den spekulují, jak vyžít ze své nuzné mzdy. Na celý nový režim platí jako ušitý i tento vtip. Víte jaký je rozdíl mezi Kutnou Horou a naší demokracií? Žádný, v Kutné hoře taky není žádná hora. A ještě jeden vtip o rozdílnosti. Víte jaký je rozdíl mezi opaskem Jánošíka a Nečasovou vládou? Celkem nepatrný, jen v rozmístění cvoků.

ZALOŽME SUDETSKÝ SPOLEK ČESKÝ

V den výročí vyhlazení Lidic vyzval představitel sudetského Landsmannschaftu prezidenta České republika k omluvě za poválečné vysídlení Němců a násilí na nich spáchaném. Myslím si, že je potřebné udělat konec všem těmto provokačním aktivitám nacistických stupidů. Doporučoval bych, aby obyvatelé Sudet založili spolek Sudetských Čechů a se stejnou nehorázností provokovali spolkovou vládu Německa. Vždyť by to dneska vůbec nic nestálo

KDOPAK TO JE?

Vypadá jak dement, chová se jak puberťák, vyjadřuje se rádoby lidově, ale plete si to s žargonem galérky, žije jak elitář, hájí zájmy svého císaře a údajně prý zastupuje čésky lid. Že by kůň Havlínů v nejvyšším vedení státu? Exknížepán Swarzenberg s ambicemi stát se novým králem českým?!

ČSSD NENÍ ALTERNATIVOU

V posledních Moravcových poudačkách Sobotka veřejnosti sdělil, že ČSSD nechce vládnout spolu s KSČM ani s VV. Protože je iluzorní návrat Zelených ba dokonce i Lidovců do Sněmovny, měli by se voliči zásadně zajímat o to, s kým to vlastně chce ČSSD vládnout, pokud vyhraje volby. Že by s TOP09?! Jinak reálně vychází pouze ODS, čili jakási nová forma opoziční smlouvy, čti spolupráce antikomunistických privatizačníc a revanšistických kmotrů. Takže po listopadu 1989 vyagregovaní bossové se budou držet moci takovým způsobem, jako kdysi normalizátorští byrokrati. Potom s vysokou pravděpodoností podobně skončí. Na což by se měli současné občanské iniciativy připravit. Ne tak stupidně, jako kdysi příslušníci Charty 77.

A CO DÁL BOSSOVÉ?

Tvrdím celá léta, že Češi jsou z většiny Švejci a z menšiny Cimrmanové. Samozřejmě, že ne všichni, ale výjimky jak víme, potvrzují pravidlo. Marně přemýšlím, kam zařadit odborové předáky. Před týdnem zahájili davovou konfrontaci s vládou a aniž čeho dosáhli, tak sebeuspokojivě zalehli k odpočinku. Prý budou v protestech pokračovat až na podzim. Teď asi pojedou na prázdniny na Malorku, nebo kam. Nevím, kdo je tvůrcem této taktiky, ale musel to být asi Švejk s Cimrmanem dohromady. Copak si odborářští pamponi fakt mysleli, že vláda sedne na zadek sotva se vyrojí pár desítek tisíc lidí do ulic Prahy a bude tam dvě či tři hodiny křičet? Mohli si být víc jak jistí, že vláda naopak zrychlí přepasírovávání protilidových reforem přes zákonodárný kolotoč. Pokud proto po prvním kroku neměli bossové odborů již nachystaný krok druhý, další a ještě další, neměli dělat ani ten první. Pouze se zesměšnili a nastoupili na sestupnou dráhu prestiže odborů u veřejnosti, která se po dlouhých letech začala letos zvedat. Odbory prestiž prakticky ztrácí dlouhodobě už od dob Falbra, kdy jako metodu veřejného působení nastoupily cestu podle doktríny vyjednávat, vyjednávat, vyjednávat, třeba až do samého sebezničení. Rozhodne-li se už ovládaný jednou k nátlaku, musí jej stupňovat až k vítězství, nebo totální porážce, která se buďto zapíše do dějin, nebo zburcuje svět. Zaštěkat a stáhnout ocas, to dělá jen pes, který bez pána neumí přežít.

ZELENINOVÝ PŘÍKLAD

Mnohokrát jsem již napsal, že největším odporem vůči dnešní nadvládě superbohatců by byla stávka spotřebitelů. Několik měsíců vydržet žít tak, jak žili naši dědové. Z potravin nakupovat jenom ty nejzákladnější, nekupovat žádné elektrospotřebiče, nesledovat televizi, neposlouchat rádio, nejezdit autem, prostě nespotřebovávat. Cestu nám ukázala bakterie E.coli. Díky jejím účinkům na lidský trávící trakt se jen několik dnů nekupovala zelenina a následně kupování zeleniny pokleslo a za čtrnáct dní její ceny poklesly až o trojnásobek. Je fakt, že zelenina se rychle kazí, takže to donutilo ke slevě neprodleně, ale uvážíme-li, že zelenina se dá poměrně jednoduše zpracovávat pro delší uchování& 

ČSSD KAŠLE NA NÁZOR OBČANŮ, JAKO OBVYKLE

KSČM ve čtvrtek 16.6.11., na mimořádném zasedání sněmovny svolané k Vondrově aféře, navrhla sněmovně usnesení, jež doporučovalo premiérovi, aby podal demisi svou a tím i celé vlády. Zatímco první usnesení, schválené jen díky absenci poslanců TOP 09 a VV, doporučilo premiérovi odvolání Vondry, návrh komunistů samozřejmě neprošel. Pro byli pouze komunisté a 4 poslanci za ČSSD. Chování TOP09 a VV bylo na K9 dojednáno, protože všichni věděli, že půjde jen o to, aby se opozice zase vykecala. Všichni byli vědom toho, že sněmovna nemůže Vondru odvolat a premiér při sto patnáctkové koaliční nadvládě, může jakékoliv usnesení sněmovny ignorovat. ČSSD ale u voličů prohrála. Obrovská většina všech voličů a tím spíše sociálních demokratů, si přeje pád vlády a její poslanci při tom nepodpoří návrh, vyzývající k tomuto aktu. I když by šlo samozřejmě jen o symbol, přece by šlo o akt vyslyšení vůle lidu. A v tom je asi problém, vždyť ani nadobčané ČSSD v hloubi duše nehodlají respektovat ulici.

NE REFORMY, ALE REVOLTA JE NEVYHNUTELNÁ

Současná vláda v ČR je nelegitimní, ba prokazatelně nedůvěryhodná v očích obrovské většiny společnosti. Průzkumy říkají, že jí nevěří až 90 procent lidí. Přesto se chová tak, jakoby ke svému vládnutí měla většinový souhlas občanů. Argumentuje tím, že musí provést naprosto nezbytné reformy. Jde o zvrhlé tvrzení a diktátorské chování. A ony reformy jsou zásadním snížením životního standartu absolutní většiny ve prospěch nejmenší možné menšiny. Už tento početní poměr dává jedinou cestu řešení. Ne reformy, ale revolta je nezbytně nutná.

MEMENTO MORI  HÝŘILOVÉ

V těchto dnech na Zemi už žije sedm miliard lidí. Bohužel několik miliard z nich pouze živoří a vzhledem ke kvalitě života sedmi stovek milionů, soustředěných především v Abendlandu, celých devadesát procent lidstva se jen tak tak protlouká životem. Ale i v tom Abendlandu začíná být mnoha lidem nelehko, řekněme, že už tak třiceti procentům. Na světě prý je několik milionů milionářů a miliardářů. Ti všichni žijí fakticky na úkor všech ostatních. Kdyby jich bylo třeba i celých sedm milionů, je to pořád jenom jedna tisícina lidstva. Podle mého soudu by se tedy vůbec nic nestalo, pokud by jednou nebyli. Takže dokud se svého nadbytku nevzdají dobrovolně a budou dále jen hýřit, budoucí revolta s nimi musí skoncovat. A tvrdě, když se jim to nebude líbit, třeba i tak, jak dávní revolucionáři zatočili s králi a podobnými. Co to je sedm milionů mrtvých, když by se tím zachránilo sedm miliard od strádání. To ať je mementem pro budoucnost všech, až přijde doba celosvětového nedostatku. Nebude potřeba vylidnit svět, jak si to tajně programují mocní. Je třeba zastavit především hýření. Takže& Memento mori&přežranci.