SKONČIL PRVNÍ ROK DALŠÍ HORKÉ FÁZE PRVNÍ GLOBÁLNÍ VÁLKY.

Včera jsem tu připomenul stoleté výročí vzniku SSSR. Ne náhodou. Tři roky před tím totiž došlo v tehdejším carském Rusku k světodějné události, kterou svět nazývá Ruskou revolucí a samotní její strůjci ji po celou dobu existence Sovětského svazu pojmenovávali jako Velkou říjnovou socialistickou revoluci. Již několik desítek let oné události z roku 1917 říkám začátek první globální války. Ta zatím měla dvě horké fáze. Prvou byla tak zvaná druhá světová válka a druhou Dlouhý pochod, který realizovala komunistická strana Číny. Ten s přerušováním trval od rolu 1934 do roku 1949, kdy byla založena Čínská lidová republika. Třetí horká fáze této válka začala letos v únoru. A opět víceméně nechtěně. Rusko si pouze chtělo vyřídit nějaký účet s Ukrajinci, jenže se do toho postupně zaplétal celý Západ, takže tvrdím, že právě končí první rok dlouhé horké fáze první globální války. Ta podle mého odhadu bude trvat několik desetileté a neskončí dříve, dokud se boje nepřenesou na Západní polokouli, konkrétně na území USA. Unie si totiž ještě neužila opravdové moderní války, kterou ale za poslední století rozsévá po celém glóbu. Takže mám jediné přání na letošního Silvestra. Ať lidská civilizace se vůbec dočká ukončení první globální války.

DNESKA JE TOMU STO LET…

…co vznikl Sovětský svaz. Jde o výjimečnou světovou událost. Ovšem jen pro všechny, kdo se nepodílejí na moci a kdo jsou více, či méně desperátsky ovládáni. 30 prosince 1922 vznikl první stát, v němž se moc neodvíjela od soukromého vlastnictví kapitálu, které bylo před tím zrušeno. Byl to jedinečný jev v celých lidských dějinách. Především proto, že dokázal svou životaschopnost. Šlo totiž už o druhý pokus toho druhu v historii moderního Západu, jenže ten první trval pouze dva měsíce a deset dní. Tento druhý se povedlo tradiční vládnoucí třídě zdolat až za 70 let. Což byla dostatečná doba na to, aby si příslušníci spodních vrstev společnosti uvědomili, že lze zničit věčnou nadvládu jakýchsi „elit“. Doufám, že současné události takové společenství vytvoří. Jinak by oběti dneška ztratily smysl.

MARIE ANTOINETTA PŘEKONÁNA

Dva příslušníci rodu homo sapiens sapiens, žijící nejen v jedné zemi, ale dokonce v jednom městě jsou ve skutečnosti jako bytosti každá z jiné planety. Tak by se dala komentovat návštěva čerstvého premiéra Britského království v Centru pomoci pro lidi bez domova, kde těsně před Vánocemi pomáhal rozdávat chuďasům polévku. Internetem o ní letí hit, že se zeptal jednoho z bezdomovců: „Pracujete v byznysu?“ Když dostal lakonickou odpověď, ne jsem bezdomovec, tak trapas ještě vypointoval tím, že se zeptal, zda by tam chtěl pracovat. Dostal prý odpověď že ne, že by dotyčný chtěl alespoň Vánoce přečkat pod střechou a nemuset být na ulici.

Vím, že v titulku uvedený „malmot“ neřekla manželka krále Francie, ale jde o citát z knihy Vyznání od J. J. Rousseau, který ho vložil do úst nejmenované princezny. Ať to řekl, kdo chtěl, bylo to tehdy přesným vyjádřením stavu, který se po dvou stoletích v současnosti znovu opakuje. Majetkové rozdíly jsou mezi lidmi zase tak nepředstavitelně obrovitě, takže lze opět očekávat události podobné osudu vzpomínané královské rodiny.

Něco mi říká, že se ta doba stále rychleji blíží.

VŠICHNI OSVOBOZUJÍ UKRAJINU

Rusové osvobozují Ukrajinu z nadvlády nacistů.

Ukrajinci osvobozují Ukrajinu z Ruské okupace.

USA osvobozuje Ukrajinu ze závislosti na Ruském plynu a ropě.

NATO osvobozuje Ukrajinu z příslušnosti k zaostalému Východu.

Nakonec ji všichni osvobodí z pout její existence.

FIALA VE STŘETU ZÁJMŮ

     Oligarcha Tomáš Fiala, bratranec premiéra Petra Fialy, nakoupil už na Ukrajině taková aktiva, že je považován za Sorosova guvernéra Ukrajiny. Z tohoto zorného úhlu pak vypadá proukrajinská politika samotného premiéra zcela pochopitelně.

Jenže.

Nejde náhodou o střet zájmů?!!

A to by byl střet zájmů ve formě vlastizrady nejvyššího stupně. Zaprodat zájmy celého státu za zájmy člena své rodiny je příliš silná káva.

ÍRÁNSKÝ VŮDCE BÍLENSKÝ

V noci na 22. prosince odletěl ukrajinský vůdce Volodymyr Zelenskyj do Spojených států. Ve Washingtonu se s ním setkal kolega Joe Biden, který s ním později uspořádal krátkou tiskovou konferenci. Osmdesátiletý americký prezident se však jako obvykle dopustil řady chyb. Konkrétně Biden nazval hosta z Ukrajiny “prezidentem Bilenským” a Ukrajince – Íránci s tím, že Kyjev “by měl být schopen poskytnout základní služby íránskému lidu. Tolik zpráva z médií, která se samozřejmě nedonesla do ČT. Biden je už notoricky známý tím, že si nedokáže zapamatovat ani jména lidí s nimiž jedná. A Zelenský si za ty desetimiliardové dary klidně nechá líbit sebevětší urážky. Ovšem svět by měl velice, ba ještě více zpozornět, neboť ten senilní dědek může rozhodnout o životě nás všech. Zbavit ho okamžitě funkce je naprosto nezbytné.

MLUVILA O SPOJENÝCH STÁTECH, LEČ JINAK NEŽ SI MYSLELA

Bývalá ministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová v pořadu Johna Stewarta před několika dny se nechala slyšet rádoby moudrostí, cituji: „Demokratické země nenapadají své sousedy. Demokratické země neukrývají teroristy.  Demokratické země nepoužívají zbraně hromadného ničení.” Konec citace. Jelikož existuje jenom jedna zem na světě, která použila ve válce ZHN a sice atomovou bombu, tak přechytralá dáma tím žvástem řekla celému světu, že USA nejsou demokratickým státem. Sice to pro většinu populace světa není žádnou novinkou, ale slyšet to od takové „veličiny“, to nemůže být dezinformace. A srandu si rovněž nedělá, protože ženské nemají moc smyslu pro legraci, a ještě k tomu tak dobře zašifrovanou. Navíc jsem ji při tom výroku sledoval, takže o černý humor fakt nešlo.

DENACIFIKACE JAKO ŘEMEN

     Včera mě zaujal tento text na netu, cituji: „Sekretářka velitele německého koncentračního tábora Stutthof Irmgard Furchnerová (97 let) byla dnes odsouzena na dva roky podmíněně za spoluúčast na vraždě více než 10 000 lidí. Verdikt vynesl okresní soud v Itzehoe ve spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko. Vzhledem k jejímu tehdejšímu věku se případem zabýval soud pro mladistvé. Obžaloba navrhovala dvouletý podmíněný trest, obhajoba zase požadovala zproštění viny.“ Konec citace. Připadá mi to jako reakce na mé podezření, že Prigožin měl fakt pravdu. Honem, honem se vyfabrikovávají prapodivná PR akce, které musí být rozumným lidem k smíchu. Odsoudit skoro stoletou babku za její chování před třemi čtvrtinami století, a ještě k tomu za války, kdy ještě nebyla plnoletá je v mých očích jenom dalším dokladem, že v Německu vládne tupost a hňupství kde se podíváš. Je to už asi tradice buršáckého stylu poslušného nemyšlení vůči mocnějším. Soud, pokud jsem to správně přečetl, trval 40 dnů a „delikventka“, která tu sekretářku dělala od června roku 1943 do konce války prý po celou dobu mlčela, aby na závěr řekla, že to byla špatná doba. Tím pro mě jasně sdělila všem, co se kolem případu motali; kdybyste vy tehdy žili, tak nepochybně byste byli za Hitlera taky zaměstnaní v nějaké nacistické instituci, takže toto všecko je jenom jedno velké pokrytectví. My starší, kteří si pamatujeme onu dobu a hlavně realitu „denacifikace“ v Německu uvedenou frašku dokonce vnímáme jako výsměch. Dobře totiž víme, že po válce zůstávali státní zaměstnanci z dob Hitlera ve svých funcích od vládních byrokratů přes soudce, techniky podniků, učitele, policie a tak dál. Kdyby totiž všichni, kdo byli jako „pachatelka“ odsouzeni a znemožněno jim vykonávat svá povolání, tak by Německo nemohlo vůbec existovat. Řečeno tvrdě; současní nacisté se jenom takovými aktivitami snaží maskovat své současné zločiny. Tolik pro dnešek.

SCHOLZ MISTRUJE PUTINA

     Olaf Scholz, vnouček velitele ukrajinské divize SS Fritze von Scholze z druhé světové války, což německé orgány popírají, leč věrohodně nevyvrací, se od té doby, kdy onu informaci sdělila světu ruská propaganda prezentuje jako doslova zuřivě nenávistný a nejaktivnější antiruský politik Evropy, což je v mých očích spíše důkazem toho, že Jevgenij Prigožin ťal do živého. I kdyby nebylo pravda, že jde o vnuka esesáka, tak právě současné jeho chování v podpoře Ukrajinských nacistů ho spolehlivě řadí do galerie dědiců hitlerovské mafie novodobých nacistů a basta fidli. Tento údajný sociální demokrat, který se z dopuštění Německo okupujících vládců USA stal jeho kancléřem, a tím údajně nejvlivnějším lídrem „čtvrté říše římské národa německého“, jednoznačně přešel na stranu dědiců Německého projektu Drang nach Osten. Tomu odpovídá i jeho nedávný výrok, že Putin se přepočítal, když nepředpokládal tak masivní pomoc Ukrajině, čti Ukronacistům, ze strany „demokratické“ EU. V tom má pravdu. Putin se přepočítal. Jako striktně racionálně uvažující člověk nepředpokládal, že politici EU jsou tak zideologizovaní političtí tupci, že pod diktaturou USA jsou schopni vést celou Evropu na eutanázii.