NĚMCŮM OTRNULO…

takže si koledují o další pořádný výprask. Kdo o tom pochybuje, ať si přečte výňatky z projevu ministryně zahraničí Německa, který nedávno pronesla v USA. Jsou na webu https://www.wsws.org/de/articles/2022/08/08/baer-a08.htmll Vybral je Peter Schwarz a včera uveřejnil. Zatím se mě nepovedlo najít projev celý, takže vycházím z publikovaných úryvků. Z nich mi jednoznačně vychází, že v Německu ožil nacismus. Při nejmenším v současné vládnoucí vrstvě, kde je toho nezpochybnitelným důkazem i sám kancléř. Znova opakuji. Němci se nikdy nezmění, a proto by neměli mít svůj vlastní stát. Je příznačné, že v moderní době jsou většími válkychtivci a doslova válečnými fanatiky ženy. V Západní civilizaci se totiž necítí už vůbec být dárkyně života a tak propadly démonu zmaru.

MYŠLENKA DNE

Od začátku ozbrojeného konfliktu na Ukrajině tvrdím, že ho Zelenskyj nepřežije. V posledním měsíci jsem už dokonce nezvratně přesvědčen o tom, že bude zlikvidován fyzicky. Teď se podle mého úsudku Západ už jenom snaží vymyslet „projekt“, jak jeho zabití pro světovou veřejnost svést na Putina.

NEOBVYKLE OSTRÉ VYJÁDŘENÍ VLÁDY ČLR

Čína považuje období od poloviny devatenáctého století do začátku století dvacátého za éru potupy ze strany Západu. Proto se nelze divit, že současná vláda víc jak ostře reaguje na projevy nadřazenosti Západu, jakým byla provokativní návštěva Pelosiové v Čínské republice. Mluvčí ministerstva zahraničí Čínské lidové republiky Hua Chunying (Chua Čchun-jing) na pravidelné tiskové konferenci 4. srpna reagovala na špatné poznámky k situaci v Tchajwanském průlivu a k politice jedné Číny v rámci společného prohlášení ministrů zahraničí zemí G7 a vysokého představitele EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku ze 3. srpna. Paní Hua Chunying uvedla, cituji: „Toto prohlášení ministrů zahraničí G7 vyvolává v lidech pocit zmatenosti v čase a prostoru. Ministři zahraničí těchto zemí si evidentně myslí, že žijí v éře spojeneckých sil osmi mocností před více než 120 lety. Dnešní svět už ale není nadéle místem, kde mohou imperialistické mocnosti předvádět svou sílu a dělat si co chtějí na čínském území. Dnešní Čína není tou starou Čínou, která byla více než sto let šikanovaná a jejíž lidé byli vražděni. Z tohoto velmocenského snu je třeba se probudit!“ Konec citace s poznámkou že vykřičník na konci citace by nikdo neměl přehlížet.

I DNESKA TO JE CITÁT.

Na webu https://www.czechfreepress.info/dalsi-blogy/chteji-dva-senilni-demokrate-z-usa-uvrhnout-svet-do-jaderne-katastrofy-pelosi-nebezpecne-provokuje-cinu-a-biden-rusko.html s dnešním datem jsem si přečetl, cituji: „Německý europoslanec Martin Sonnenborn, zakladatel a šéf levicové německé strany s důmyslným názvem Die Partei navrhl nedávno v Europarlamentu, aby EU přehodnotila svůj vztah k Adolfu Hitlerovi. Podle něj se činy tohoto russobijce – nenávidícího Rusy a vše ruské ve světle dnešního zápasu civilizované Evropy s barbarským Ruskem dostávají do jiné pozice. EU může a již i v mnoha ohledech navazuje na myšlenky a činy velké osobnosti německých dějin. Pokud už podle Sonnenborna Evropa potřebuje mít i negativní německou postavu, navrhuje Sonnenborn, aby to byla osobnost bývalého kancléře NSR Willyho Brandta. Ten začal se SSSR etapu rozšiřujících se ekonomických a kulturních vztahů, obchodní výměny a vzájemně výhodné spolupráce. On je tedy otcem současných problémů Německa a EU ve vztahu k Rusku, on zapříčinil závislost Německa a EU na ruském plynu a ropě. Dokonce i na titanu pro výrobu letadel a umělých hnojiv pro fungování zemědělství. Ne Adolf Hitler – ale Willy Brandt je satanáš!“, Konec citace.

Zmíněný text dále pokračuje tvrzením, že jmenovaný poslanec je známý ironik a že tímto textem fakticky kritizuje současní protiruské chování EU.

Já si to nemyslím, podle mě jde o průzkum „bojem“. Od dětství jsem tušil, že jednou Němci budou oslavovat Hitlera, jako Francouzi oslavují Napoleona. Nesouhlasil jsem jako mladík s Gottwaldovým heslem: „Není Němec, jako Němec“. Nikdy jsem neodpustili Stalinovi, že proti vůli dalších vítězů války prosadil zachování Německa. Byla to jeho obrovská chyba. Němci se nikdy nezmění. Snad je skutečně zničí až ti muslimové.

CITÁT DNE

     Dnešní citát je mimořádný, jak formou, tak obsahem. Mimořádnost formy spočívá v tom, že si jej čtenář musí nejít na webu ze dne 4.8.22 https://cz24.news/politik-v-tv-obvinil-nemeckeho-kancelara-scholza-z-opicenia-sa-po-hitlerovi-aj-on-chcel-najvacsiu-armadu-v-europe/ , kde je prezentován videem v délce 24 sekund. Pokud nebude do té doby smazán. Mimořádnost obsahu spočívá v jeho děsivosti. Na snímku je totiž ukázka z projevu Scholze k situaci na Ukrajině. Kancléř je na něm dokonalou reinkarnací Hitlera. Příšerní to podoba, alespoň pro nás, kdo si Hitlerovo řvaní pamatujeme.

DVA MYŠLENKOVÉ VESMÍRY

     Hynek Kmoníček, současný velvyslanec ČR v USA mě nikdy nezajímal, ačkoliv si ho vážili i odborníci levicového přesvědčení. Narazil jsme však na jednu jeho úvahu, kterou nazval podobně jak já dnešní text. Mluví v něm o myšlenkovém světě Západu a pouštních Arabů, kteří si ještě zachovávají svou beduínskou podstatu. Píše o nich, cituji: „To jsou dva reálné světy jako dvě množiny bez průniku totiž západní civilizace a ta pouštní“. Konec citace.  Kmoníček o té pouštní píše jako o vrcholu pragmatičnosti, neboť, cituji: „V něm vám poušť odebere vše zbytečné, čemu my máme tendenci říkat civilizace, a udělá z vás to, co jediné v ní může přežít – zoceleného pragmatika základních lidských instinktů…“ konec citace.

Místo aby se dále zabýval sáhodlouhými výklady, vypráví na toto téma příběh, cituji. „Tenkrát před 80ti lety vysvětloval harvardský právník, milionář a potomek staré newyorské holandské rodiny Roosevelt saúdskému vladaři, že dva miliony Židů v americké okupační zóně v Evropě nemají kam jít, a že by Saúdovo království vidělo příští ustavení Izraele na Blízkém východě. Král Saúd, který stále ještě úsměvně preferoval ukládání ropných příjmů království do bedny pod postelí namísto do banky, nejdříve problém nechápal ale nakonec se po beduínsku prezidenta zeptal: „Já tomu nerozumím Židé byli ve válce s Němci a vyhráli. Měli by si tedy vzít jejich domy, proč by si měli brát naše domy? To nebyla naše válka“. Konec citace. A tak Západ, nechápající myšlení jiných kultur založil Izrael a vytvořil jedno z nejnebezpečnějších ohnisek války na Zemi. A to jenom proto, že, cituji: „čisté zlo a čisté dobro se v píscích Arábie nenachází a jeho evropsko-američtí hledači jsou navždy odsouzení k přenášení vlastních hodnotových měřítek do zcela odlišného kontextu, tuto základní pravdu pouště nikdy nepochopit. Je dobré si to pamatovat.“. Konec citace. A na závěr velvyslanec konstatuje, cituji: „…v realitě diplomatických jednání vždycky znovu narazíme na zcela odlišný způsob přemýšlení, jiný hodnotový svět, vycházející z nám velmi vzdáleného způsobu života“. Konec citace. Aby shrnul, že na Zemi existují různé myšlenkové vesmíry, se kterými se my, pýchou zhlouplí „Abendlanďané“, musíme naučit žít.

ZAPOMNĚL JSEM VČERA VYVĚSIT NA SVŮJ BLOG.

Senilnějící stařík nedokázal zakázat plasticky vylepšené stařeně její exhibici, na což nyní doplatí jak USA, tak Tchaj-wan. Pro mě je již dávno politická reprezentace USA složená z gerontů jednoznačným dokladem úpadku politické vyspělosti země. A jestliže jsou ještě k tomu nejednotní, pak jsou nejen šancí, ale doslova zárukou velkých problémů Unie a tím i světa.

CITÁT DNE

„Kořeny mezinárodní krize spočívají ve skutečnosti, že emocionální úsudky a činy vůdců USA přesahují rozumné úvahy“. Napsal dneska publicista František Roček, což nepotřebuje komentáře.

TEXT, KTERÝ BYCHOM NEMĚLI ZAPOMENOUT

Následující text mi přišel e-mailem před dvěma týdny. Nepodařilo se mi najít autora, a tak jej otiskuji na svém blogu jako anonymní, protože odpovídá nejen mému racionálnu, ale i emocím. Takže tady je:

ŽIVOT ZTRÁCÍ SMYSL

     Je neuvěřitelné, jak se Američanům ve spolupráci s Anglosasy podařilo zotročit zmanipulovat celou Evropu a vehnat proti sobě do války dva největší slovanské národy. 

     Žasneme, že synové a vnuci hrdinů Ruska a Ukrajiny kteří v boji proti hitlerovským zrůdám bok po boku společně umírali ve Velké vlastenecké válce, zabíjí dnes jeden druhého jako nesmiřitelní nepřátelé. 

     Jak se mohlo stát, že i zbývající slovanské národy stojí na straně nejděsivějšího predátora světa USA a v roli užitečných idiotů eskalují válku zasíláním zbraní a bojové techniky, čímž si kopou vlastní hrob, protože pokud se válka přehoupne přes hranice Ukrajiny, budeme my a další slovanské národy první na ráně 

     A Amerika si nad svým zvráceným dílem mne ruce v bezpečné vzdálenosti od válečné zóny. 

     Válka, v níž umírají Slované přinese USA bohatství, zatímco Češi a další nejen slovanské země budou za Ameriku umírat, v lepším případě zchudnou a stanou se na Americe závislé. 

     Nikdo jsme dříve nechápali, jak mohl Hitler zmanipulovat k válce celé Německo. Pochopili jsme až dnes, když vidíme, co se to s námi stalo. 

     Mnozí z nás už máme díky historickým pramenům téměř hmatatelnou jistotu, jak děsivě si je dnešní zmasírovaná společnost podobná bezohledností, nenávistí, cenzurou s tou, která předcházela druhé světové válce. Jen jsme ve své nenávisti místo Židů udělali lovnou zvěř z Rusů. 

     Ti už se bojí z obavy o svoji bezpečnost někde promluvit. 

     Všude, kde se co šustne se hodí na Rusy, ruské špiony, agenty a když náhodou na chodníku vyšlápneme hovno, určitě ho tam nastražili Rusové. Vyženeme ruské studenty ze škol, dáme jim výpověď z práce z pronájmu, vyhostíme je, rozbijeme jim výlohy jejich obchodů a také ústa, znemožníme podnikání, vyřadíme je ze sportovních soutěží, uvalíme na ně zdrcující sankce, natlačíme se na jejich hranice, až nakonec Rusko doženeme k použití jaderných zbraní. 

     Je tragikomické, jak se modlíme, aby nezačala třetí světová válka a neuvědomujeme si, že už v ní jsme. 

     Je úplně jedno, jestli fyzicky nebo materiálně, protože zasíláním zbraní do válečného konfliktu se stáváme účastníkem války. 

     Vina za to, co bude následovat v příštích týdnech a měsících padá na USA, Evropu, na nás Čechy. 

     Jak tady nedávno napsal jeden z účastníků FB: „Nepochopili jsme, že svět ovládli ti nejhorší z nejhorších. Psychopati, sociopati, hadi v oblecích, svině, co si neváží jiného života, než toho svého. 

     Naučili nás překročit chudáka ležícího na ulici, naučili nás nevnímat problémy druhých, donutili nás zapomenout, že to nejkrásnější a nejdůležitější v životě je přátelství porozumění ohled láska a úsměv. Bez toho náš život ztrácí smysl.

Tolik mě neznámý autor.

SANKČNÍ POLITIKA PROTI RUSKU

     Sankční politiku v podání USA jsem vždy považoval za projev pýchy světapána. Na druhé straně ovšem jako důkaz idiotismu jejích vládců. Tři čtvrtiny století sankcionovali maličkou Kubu, a přece její obyvatele nedonutili ke svržení komunistické vlády. O to víc je ubohá jejich sankční tortura vůči Íránu, který také týrají skoro půl století a dosahují pouze toho, že jsou víc a více nenáviděni. Nejubožejší jsou však sankční postihy Ruska, ať již byly spuštěny před vojenskou intervencí na Ukrajině, či v jejím průběhu. Amíci podceňují, ba co dím, pohrdají svým soupeřem, což je vždycky nejjistější cestou k prohře. Musí totiž vědět, že Rusko není pouze benzinovou pumpou světa, ale také státem z nejlepšími zbraněmi na světě, a navíc lacinými. Jeho vědecká, technická a technologická vyspělost je dále prokazována jaderným a kosmickým průmyslem. Takže si už dávno měl svět uvědomit, že by pro něj výroba ledniček, praček, či třeba i čipů nebyla zas až tak velkým problémem. Jenže proč by se tím rozptylovali, když si to mohou kdekoliv koupit. Koupit si skutečně mohou cokoliv, protože mají všechno potřebné k výrobě daných předmětů. Takže dodají surovinu a dostanou za to hotový výrobek, takže svůj technologický um si mohou nechávat na předměty, které by jim nikdo nebyl ochoten vyrobit, tedy takové, které zajišťují jeho bezpečnost. Navíc je Rusko naprosto soběstačné nejenom v komoditách nezbytných pro existenci, tedy v potravinách a energii, ale i v některých tak vzácných pro celý svět, že se může svým nepřátelům v sankčních orgiích revanšovat. Takový stát prostě nelze usankcionovat. Dokazuje to praxe. Trvá to obvykle tak dva až tři roky, než si Rusko dokáže nahradit nějakou moderní technologii pro civilní průmysl, jako třeba pro letecký. Takže sankce Rusko spíše obohacují, protože své síly napne i tam, kde dosud spoléhal na dovoz, a díky své laciné pracovní síle nakonec „sankcionáře“ svými výrobky vytlačí ze světového trhu. Pro Rusko skutečně platí, že co ho nezničí, to jej posílí. A zatím po celou historii nikdo nevymyslel nic, co by ho zničilo. Pokud samozřejmě nehodlá skončit sebevraždou planety. A i tak by všichni měli myslet na to, že Rusko je převeliké, takže by vždycky z něho něco zbylo, a jeho obyvatelé zvyklí na sibiřské mrazy by dozajista přežili v počtu nemalém, s vysokou pravděpodobností dostatečném k obnově své země.