EVROPSKÝ GANG ČTYŘ

Na netu jsem dneska našel fotografii s jmenovkou „Gang čtyř“. Na ní jsou z leva Zelenskyj, Starmer, Macron a Merz.  Pro znalce hned dvě chyby. Gang čtyř byla skupina čtyř členů byra Ústředního výboru KSČíny, která se v boji o moc po Maově smrti v roce 1976 přiklonila ke vdově po zakladateli ČLR, mimochodem už jeho čtvrté manželce jménem Ťiang Čching. Takže onen čínský gang čtyř sestával ve skutečnosti z pěti osob, a tou pátou byla jeho vůdkyně – žena. Takže gang čtyř současné Evropy by měl být ve složení Ursula von der Leyne – vůdkyně, a ti čtyři přicmrdálkové. A já bych si moc a moc přál, aby i následná historie obou gangů byla paralelní, jak se konec konců jeví doposud. Čínský gang byl totiž poražen, souzen a jím skončila „Kulturní revoluce“ v ČLR a zahájena reformní éra pokračující dodnes. Kéž by ten evropský gang skončil stejně a s ním i celá ta progresivistická revoluce v EU, zahrnující pandemický teror, klimaalarmismus se zeleným údělem, zbláznění se do Ukrajiny, nesmiřitelná nenávist k Rusku s následnou militarizací a všechny ty duhové zvrácenosti, dále pak šmírování internetu, digitální identita a další a další výplody byrokratických mozků.

NOVÁ RUBRIKA

Od zrušení svého archivu pociťuji, že mě něco chybí. Nedávno jsem na to přišel a proto si do tohoto blogu zařazuji nepravidelnou rubriku „aktuální zprávy jednou větou“. Dneska si sem vyvěšuji první z ní.

Podnikatelé z Macronovy delegace v ČLR si prohlédli nový druh továrny, bez tepla, světla a…bez lidí.

Letadlo MU745 společnosti China Eastern Airlines odstartovalo z mezinárodního letiště Shanghai Pudong na svůj první let na mezinárodní letiště Ministro Pistarini v Buenos Aires a strávilo ve vzduchu 25 a půl hodiny, což je nejdelší komerční let v historii.

63 až 66 % školáků v městech Británie nehovoří doma anglicky, píše o výzkumu list Expres

Experimentální čínská jaderná elektrárna úspěšně uvedla do provozu první thoriový reaktor s tavenou solí (TMSR) na světě, čímž Šanghajský ústav aplikované fyziky Čínské akademie věd prolomil zásadní vědeckou bariéru, jelikož poprvé v historii úspěšně přeměnil thorium na uran.

Obchodní přebytek Číny na konci listopadu přesáhl 1 bilion dolarů, což znamená že poprvé v historii bylo v jediném roce dosaženo tohoto limitu.

Americká armáda pod velením „holubice míru“ jménem Donald Trump od začátku září vyhodila do vzduchu 23 lodí ve vodách u pobřeží Latinské Ameriky – většinu z nich poblíž Venezuely – a zabila téměř 100 osob.

Proč by měli mladí Němci umírat pro ambice neschopných staříků, jakým je například Merz?!!

Ruská centrální banka žaluje Euroclear kvůli zmrazeným aktivům.

V Oděse byl zlikvidován organizátor masakru v Domě odborů.

V Holandsku migrant na cyklistickém pruhu zabil autem dceru, matku a otce jednoho muže…Jeho trest: 120 hodin veřejně prospěšné práce…Když muž uslyšel rozsudek, hodil po soudkyni židličku – za což dostal 140 hodin veřejně prospěšné práce.

Více než 42 000 Palestinců v Gaze žije s trvalým postižením.

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu schválil ruskou žalobu proti Ukrajině za genocidu.

V GEOMETRII JDE O MIMOBĚŽKY

Fanatický boss EK, „Uršulinka přítulná“, oblažila 25. 11. poslance EP ve Štrasburku svým zásadním projevem. Teprve včera jsem se odhodlal k jeho vyhledání. Asi jsem nikdy nečetl nic tak manipulativního a potvrzuji, že šlo o nejnesmyslnější projev v dějinách Evropa, jak jej ohodnotil komentátor agentury The Focal Points.

Vůdkyně Evropy v něm mimo jiné, cituji: „…nastínila některé z klíčových priorit pro Evropu při naší spolupráci s Ukrajinou, Spojenými státy a Koalicí ochotných na cestě vpřed“. Již tato věta musí každému pamětníkovi připomínat bombastické projevy z oslav v režii komunistických papalášů, kteří také za všech okolností hleděli „vpřed“. Vyjmenovala pak konkrétně pět priorit:

Prvořadou prioritou je, aby jakákoli dohoda přinesla spravedlivý a trvalý mír.

Druhá priorita – zachování suverenity Ukrajiny.

Třetí priorita – zajištění finančních potřeb Ukrajiny.

Čtvrtá priorita – bez ohledu na podobu budoucí mírové smlouvy je jasné, že velká část jejího provádění bude záviset na Evropské unii a partnerech NATO.

Poslední priorita, na kterou bych se chtěla zaměřit, je ta, na kterou nelze zapomenout – a to je návrat každého jednoho ukrajinského dítěte uneseného Ruskem.

Kdyby je jenom vyjmenovala, tak by s malými výhradami snad šlo s nimi i souhlasit. Já bych měl kupříkladu zásadní výhradu pouze ke čtvrté. Zeptal bych se rádoby diktátorky proč by mělo být „jasné“, že velká část provádění mírové smlouvy bude záviset na EU a dokonce na NATO, když jde o smlouvu mezi USA a Ruskem, která je v boji poražené Ukrajině nadekretována! Jde snad o přiznání, že v onom boji jsou EU a NATO těmi poraženými?

Von der „lejnová“ ovšem každou prioritu rozvedla, takže z jejího přednesu jasné vyplývá že vítězem války je především EU, pak NATO a následně USA. Jediným poraženým je samozřejmě Rusko. Ukrajina je bezesporu morálním vítězem, navíc ochráncem Evropy, který z a to musí být bohatě odměněn.

Takové pojetí výsledků konfliktu na Ukrajině s tím Ruským není jen názorová rozdílnost, různost, různoběžnost. Ty se totiž mohou, i když třeba někdy někde v dáli, setkat. Ovšem to, co předvádí EU, NATO, či ti vzpomínaní „všehoschopní“, to jsou náhledy, názory a jednání mimoběžné, nejen mimo realitu. Mezi takovými jakýkoliv mír nikdy nebude trvalým, záruky bezpečnosti jsou nedůvěryhodné a mezi sousedy takové vztahy nepřijatelné. Proto musí být jednou pro vždy vyřešeny.

RANÍ POZDRAV NEZNÁMÝM

V neděli 21. 12. v 16:02 bude zimní slunovrat, čili slunce bude nad obratníkem který nese jméno znamení zvěrokruhu mého narození. Noc z neděle tohoto týdne na pondělí příštího bude tedy tou nejdelší v letošním roce. Jelikož dneska ráno bylo bezoblačno, stopnul jsem si čas východu Slunce pozorovaný z okna mého pokoje. Zjistil jsem že Slunce, které jsem slušně pozdravil, vyšlo přesně v 7:53:21 hodin. A při tom astronomové udávají pro Český Těšín čas východu Slunce 07:36. To je skoro půl hodiny rozdíl. V čem asi spočívá? Když jsem napsal, že jsem Slunce slušně pozdravil, tak to neznamená, že tím způsobem, jako v dobách kdy jsem provozoval jógu. Přiznám se totiž, že si už vůbec nevzpomínám na onu celou sestavu cviků, kterými každé ráno jogíni začínají den. Což nemohou lidé, kteří každý den vstávají v půl páté ráno, aby stihli autobus a mohli fárat do dolu nejpozději v šest. To byla poněkud jiná „jóga“, kterou jsem provozoval 17 let. Což všechno píšu pro ty lumpen inteligenty, kteří se propůjčili k šmírování internetu.

ZAUJALO MĚ V TOMTO TÝDNU

„Evropané by však raději riskovali válku za Putinových podmínek než mír za Trumpových… Evropané jsou pacifisté´, kteří chtějí válku prodloužit, ´válečníci´, kteří nemají meče, ´stratégové, kteří ničemu nerozumí, a ´spojenci´, kteří kují pikle“, píše redakce The New York Post.

     „Žádný soud ani jiný orgán veřejné moci není oprávněn prohlásit rozhodnutí Nejvyššího soudu za neplatné a ignorovat jeho účinky. I kdyby tak činil s odvoláním na právo Evropské unie,“ uvádí se v novém rozhodnutí Nejvyššího soudu v Polsku.

     „Prezident Trump a jeho administrativa usilují o stabilní mír, spravedlivý obchod a respektující vztahy s Čínou. Spojené státy budou zachovávat politiku respektu k historickému budování vojenské síly Číny,“ řekl Hegseth na Reaganově obranném fóru.

Pokud dovolíme Rusku vyjít z tohoto konfliktu jako vítěz, všichni prohrajeme,“ vztekal se symbol velezrady z Pražského hradu.

     „Masová migrace je krádež ´amerického snu´…Vždycky to tak bylo a každý politický dokument, text z think-tanku či ekonometrická studie, která naznačuje opak, je placena lidmi, kteří z toho systému bohatnou,“ řekl a později i napsal viceprezident James David VANCE

     „Ursula von der Leyenová během působení na svém postu způsobila Evropě více škody než kdokoli jiný…A víte, korupce, která existuje v Bruselu, vysvětluje, proč Brusel neotevřel otázku korupce v Kyjevě“, prohlásil ministr zahraničí Maďarska Péter SZIJJÁRTÓ, rodák z Komárna v rozhovoru pro RT.

Na rozdíl od Západu, kde trh vládne státu, v Číně stát vládne trhu ´v národním zájmu´“, nechal se slyšet bývalý britský diplomat Alastair CROOKE.

     „Kauza Turek je hrozně jednoduchá. Z hlediska zákona pan Filip Turek je buď odsouzený nebo není. Myslím, že dokonce ani snad není obžalovaný z ničeho…Mně vůbec česká politika přijde jako bizár. Naši politici nejvíc věří vždycky nějakému Frantovi, kterému je 22, je bakalář a umí to s tím instáčem, protože ty politici neumí ani ten Instagram ovládat“, vysmívá se politikům docent Roman ŠMUCLER.

     „Řešením pašování během prohibice alkoholu nebylo začít bombardovat pašeráky. Bylo to smířit se se základními ekonomickými principy: nelze zabít poptávku zabíjením nabídky“, napsal poslanec Ronald Ernest PAUL v souvislosti s potápěním rybářských bárek ve vodách Karibiku.

Trump by měl Merzovi připomenout, že USA mají v Německu stále 35 000 ozbrojených mužů, aby zabránily jeho vládě dělat hlouposti, jakou je například zahájení další války s Ruskem“. Zapomněl jsem si zapsat jméno novináře citované rady.

JEŠTĚ JEDNO POUČENÍ ZE SESTAVOVÁNÍ VLÁDY, PONĚKUD ŠIRŠÍ

Jestliže předseda vlády navrhuje a prezident jmenuje členy vlády vzniká velká šance že se jejich názory na konkrétní osoby budou lišit natolik, že kompromis nebude možný a jeden či druhý bude muset prosadí jen svou vůli. Což zákonitě vede ke konfliktům, ale především velmi zdržuje proces vzniku vlády a vytváří i jiné komplikace.  Odstranit tento problém, při dvou centrech moci je velice obtížné a proto bych navrhoval úplně jiný procedurální postup pro vytváření vlády.

V prvé řadě by měl být změněn přístup k výsledku voleb. Vítěz voleb by měl získat všechny propadlé hlasy.  A vstup do sněmovny umožněn jen pro ty subjekty, které dosáhnou 10. procent. Čti, konec pidistran, čili rozbíječů konsensů a kompromisů.

Za druhé. Aktérům státní moci jednajícím při sestavování vlády musí legislativa určit povinné termíny jednání. Prezident musí pověřit sestavováním vlády předsedu vítězné strany a nikoho jiného a to ihned po vyhlášení výsledků voleb, maximálně do deseti dnů. Nejmenuje jej předsedou vlády, aby nevznikla duplicita. Pokud se vítězi voleb nepovede do 50. dnů vládu sestavit, dostane příležitost druhá strana v pořadí výsledků voleb. Třetí pokus by mohl být dohadováním trojic ze všech stran ve sněmovně, který by s největší pravděpodobností navrhl prezidentovi menšinovou vládu. Žádná úřednická vláda by neměla být možná.

Prezident by mohl nesouhlasit pouze s nominantem na ministra zahraničí a obrany, kteří jsou v nějaké vazbě na jeho kompetence. Vládu by při tom vždycky musel jmenovat a problém jmenovaných ministrů by vyřešila sněmovna většinovým hlasováním všech jejích členů a zase do doby určené zákonem. Do té doby by ministerstvo spravoval, ale nevládl, státní tajemník, čili stálý úřadník ministerstva. právě tato dvě ministerstva by musela mít povinně státní tajemníky. Prezident před jmenováním nové, by vyzval dosavadní vládu k demisi, která by musela proběhnout bez prodlení.

Aby vznikalo co nejméně důvodů ve zdržování vytvoření nové vlády, doporučoval bych celý nový systém výběru kandidátů. Jako příklad uvádím. Do sněmovny by mohly kandidovat pouze lidé starší 35. let Do senátu 45. Poslanci by mohli kandidovat pouze tři krát po sobě, senátoři pouze jednou a na delší období, minimálně sedm let. Na prezidenta by mohl kandidovat občan pouze při dovršení 50. let. Navrhoval bych rovněž vrchní věkovou hranici. U všech ústavních činitel ne vyšší než sedmdesát let. Výjimky by byly možné u senátorů a prezidenta ale pouze za zákonem definovaných podmínek. Za hlavní ale považuji, aby do ústavní funkce mohl kandidovat občan jen tehdy, má-li v profesní politice nějaké zkušenosti. Za poslance alespoň dva roky v obci, za senátora alespoň pět let v krajské, celostátní či jiné širší než obecní. Za prezidenta pouze bývalá osoba, která už měla nějakou ústavní funkci alespoň čtyři roky. Tyto prvky „politické odbornosti“ považuji za obzvlášť důležité, i když samozřejmě zákon může určovat úplně jiné lhůty as limity. Důležité je prosadit princip.

TRUMPŮV MÍR BEZ PŘÍKRAS

Od vstupu Trumpa do konfliktu na Ukrajině tvrdím, že mu nejde o mír, ale jen o skončení bojů a tom jenom proto, aby se mohl chlubit ukončením další války. Konec válčení navíc musí pro veřejnost vypadat jednoznačně jako vítězství Deep State USA, jemuž na dovršení všeho zla musí dávat šanci, ba jistotu, že po odchodu Trumpa se může válka rozhořet a dokonce ještě v intenzivnějším stylu. Západ Trumpovým mírem, který je reálně pouhým oddechovým příměřím, dostane šanci přezbrojit Ukrajinu, vyzbrojit sám sebe a po celou dobu může oslabovat Rusko sankcemi a dalšími protivenstvími hybridního nepřátelství. Řečeno bez obalu. Trumpových 28 bodů nikdy nebylo mírovým návrhem, ale předložením Rusku kapitulačních podmínek. Kdyby se tak choval kdokoliv jiný než USA, tak bych byl stoprocentně přesvědčen, že jde o návrh, jehož autor vůbec nepochybuje o jeho odmítnutí, což na adresáta svalí vinu za pokračování zabíjení. Jelikož jej ale podává nejznámější globální „ignorant“ mám dojem, že to není prvoplánový účel „návrhu na mír“. Vypadá to spíše na pokus, jakýsi test, na co Putin a jeho tým jsou ochotni přistoupit. No a když to nakonec Rusko odmítne, tak to bude potřebný závěrečný bonus umožňující ho dále a více sankcionovat, podrážet a jinak šikanovat. V žádném případě nevidím návrh jako poctivý, čestný a upřímný úmysl. A že jde reálně opravdu jen o Trumpův návrh mě dosvědčuje skutečnost, že poslíčky jeho projednávání jsou dlouholetý Trumpův kolega a druhým dokonce jeho rodinný příslušník, tedy emisaři „panovníka“ a ne oficiální reprezentanti státu. Pro Rusko nemá cenu ani toho papíru, nadtož nákladů za pendlování „vyjednavačů“ mezi Trumpem, Zelenskym, trojicí zdivočelých lídrů Evropských ex-velmocí a Ruskem.

 

K PROBLÉMU BEZPEČNOSTI ZÁPADU

Trumpova administrativa zveřejnila dokument s titulem Strategie bezpečnosti USA. Má prý 33 stran textu. Nehledal jsem ji, protože jsem se dověděl, že kromě toho má tajné dodatky, které podle mých zkušeností budou důležitější než celý veřejný text. Když ale sám přemýšlím o bezpečnosti Západu, tak pro USA vidím největší problém v extrémně vyostřeném stranickém rozdělení ve Spojených státech mezi demokraty (levicovými liberály) a republikány (pravicovými konzervativci), což u mnoha Američanů vyvolává dokonce „předtuchu občanské války“. V mém vědomí evokuje myšlenky o třídním boji. Začátek tohoto procesu vidím v prvním volebním vítězství Trumpa, které v řadách elitářských demokratů vybudilo tak nesmiřitelnou nenávist, že vyústila až v atentát na Trumpa. Tento problém zesílený hispanizací USA je podle mého úsudky největším rizikem pro vnitřní stabilitu v zemi.

Problém bezpečnosti Evropy vidím jednoznačně v migraci. Její důsledky jsou již v Británii, Francii a Německu tak obrovské, že vytváří podmínky k etnokonfesním povstáním ze strany přistěhovalců z Blízkého východu a Afriky. Přidám-li k tomu sebedestrukční politiku pohlavárů, a především nikým nezvolených funkcionářů EK, tak Evropa má zaděláno až na zánik. Jedinou záchranou pro střední, východní a jižní Evropu je včas opustit onu Evropu, kterou představují lídři Západních zemí hýčkající klimatickou, genderovou a především válečnickou chobotnici čím dál více svírající zbytek Evropy.

PRVNÍ KONKRÉTNÍ HODNOCENÍ „FIALOVÉ“ VLÁDNÍ KUMPÁNIE

Známý ekonom Miroslav Ševčík to spočítal. Vláda „sebechvalně“ nejúspěšnějšího premiéra všech dob na planetě Země okradla důchodce v průměru o 36 tisíc korun. Jsem velice zvědavý, co všechno vyjde na veřejnost, jakmile se nová vláda dostane k originálním dokumentům o činnosti vlády dosud vládnoucí v demisi. Už celých 75 dnů či kolik, díky onomu profesionálnímu zrádci P.P.P.P. Petr Fiala byl skoro po dva roky v mezinárodním hodnocení nejhorším premiérem mezi sledovanými zeměmi. Ovšem sám sebe hodnotil naopak za nejúspěšnějšího v polistopadové historii ČR. A dokonce se drze z tohoto důvodu dožadoval nového zvolení. Asi aby dokončil zadání, které mu uložili sudetští Němci, a to úplné zruinování našeho státu. Kdyby vyhrál volby, tak by mu příštím rokem bylo možná už předem za to uděleno nejvyšší možné ocenění této bandy předsudečné nenávisti vůči Čechům. I tak předpokládám, že pokud se plánované setkání této zločinecké organizace v roce 2026 v Brně uskuteční, tak Fiala tam bude čestným hostem a jejími činovníky dekorován.

POUČENÍ ZE SESTAVOVÁNÍ VLÁDY

Naše Ústava kodifikuje dvě instituce výkonné moci, což nikdy není dobré, protože lidé jsou různí, zvláště někteří, politici obzvlášť. Život nejednou ukázal, že mezi zmíněnými dvěma centry moci dochází ke kolizi. Jedinou cestou k nápravě je, jednu z nich zrušit. A kterou, to je jasné na první pohled. Stát musí mít vládu, čili jejího předsedu, ovšem lehce se obejde bez prezidenta. Viz Švýcarsko. Od schválení Ústavy ČR tvrdím, že je v ní naprosto zbytečná funkce prezidenta. Považuji ji pouze za jakýsi přežitek z bývalé monarchie. Tvrdím a volám z plna hrdla už víc jak třicet let; Státy které mají ve svém názvu slovo republika, jsou jen ty, které nemají prezidenta jako samostatnou funkci. Buď ať mají prezidenta coby předsedu vlády, jako v USA, nebo nechť ji vykonává při své jiné funkci, pouze jako ceremoniální kompetence, některý jiný ústavní činitel, jako je tomu ve vzpomínaném Švýcarsku.

Na tomto místě jen vzpomínám, že Ústava ČR byla zkoncipována záměrně jedním autorem, aby byla konzistentní. Byl to ovšem pouze návrh k obšírné debatě, k níž v časové tísni způsobené autoritářským rozdělením státu nedošlo. Stačilo se k ní vyjádřit a ji upravit jen několik odborníků na stát a právo a výjimečně malému počtu politiků. Byla ale v zásadě koncipována podle zadání tehdejšího „federálního“ prezidenta Havla. Ten na jedné straně nebyl schopen vykonávat funkci předsedy vlády, ale na druhé měl ambice považovat se za centrum nové moci, takže po roli prezidenta prosazoval, aby jeho kompetence a pravomoci byli kodifikovány vágně a tím dovolovaly široké interpretace. Toť původ a dominantní důvod vzniku dvou center moci v ČR.