DVĚ CESTY METAMORFÓZY BRITÁNIE KDYSI VELKÉ

Británii, vlastně Angličanům nelze upřít významnou historickou roli. Zahájili průmyslovou revoluci, položili základy moderního produkčního kapitalismus a v konečném výsledku vytvořili nejrozlehlejší říši lidských dějin. O všechno je díky dvěma velkým válkám připravila jejich „dcera“ USA. Ze ztráty statusu super velmoci v Britech vyrostla zakomplexovanost a z ní plynoucí zrůdné touhy po pomstě celému světu. Také v reálu právě jejich zpravodajské služby jsou v současnosti naprostými mistry v iniciování sporů mezi státy včetně vnitrostátních po celé planetě, a v rozdmýchávání z nich vzešlých konfliktů. Éra růstu Britského vlivu a moci ve světě byla samozřejmě plná násilí, podvodů a jiných zlotřilostí. Ovšem snad největším je povýšení pirátství na korzárství, čili loupežnictví pod záštitou státu. Z této neblahé tradice Británii zůstal v současnosti ještě jeden primát. Tato zem není schopná válčit, pouze podnikat teroristické akce.

Současná Británie se nachází na úpadkové větvi vývoje, charakterizované dvěma základními jevy. Prvním je výměna obyvatelstva způsobovaná zdánlivou živelností migrace, leč dle mého úsudku řízena vlivem globalistů v Deep State Británie. Druhým je pak absolutní ztráta produkčního národohospodářství. Ekonomiku a teoreticky většinu HDP tvoří bankovní domy. A bez materiálních zdrojů není existence možná.

NÁHODA, NEBO ZÁMĚR?

Napsal jsem před nedávnem, že Trump podle mě trpí stařeckou demencí. A dodal, že budu sbírat jeho projevy, abych to dokazoval. Od té doby mám několik neucelených rozhovorů, které dokumentují formu jeho bezprostředního reagovaní na otázky nepřipraveného rozhovoru. Dneska jsem ale na webu https://cz24.news/je-konec-zadne-ohledy-na-zelenskeho-musi-se-sebrat-a-pochopit-ze-rusko-ma-navrch-rekl-trump-pro-politico-a-k-evrope-dodal-bude-brzy-zlikvidovana-migraci-bruselske-bestie-mezitim-potvrd/ objevil rozhovor, který je v tom směru naprosto učebnicovým důkazem pro mé tvrzení. Jeho mysl je zatemněna jakousi zvrácenou fixní ideou že je zachráncem životů „mladých krásných muž“, před molochem věčného válčení. Z ní pak mu vyplývá několik myšlenek, které opakuje v jakékoliv „nesouvislosti“. Pro moderátora, který s ním vede rozhovor to je viditelné utrpení. Biden byl tělesně zchátralý, zatímco Trump je duchovně chátrající. Ptám se, proč právě takové figurky se staly v USA nejvyššími představiteli politické moci? Náhoda to není, osobně totiž v náhody v politice, a nejen v ní nevěřím. A ten záměr? Asi proto, že Deep State v internetové době ještě nezvládl realizovat svou nadvládu nad politickou mocí reprezentovanou silnou osobností. Proto volby zmanipuluje tak, aby politik byl loutkou doslova bez vlastní vůle.

ZTRÁCÍME SVŮJ SVĚT

Jako rodilý Hanák jsem po celý život oceňoval lihovar v Prostějově jako jeden ze symbolů úrodné Hané. A jeho Starorežnou, jako její životodárnou mízu. Včera jsem si uvědomil, že s mými vrstevníky tento symbol Hané zanikne. Na enzínu Parlamentní Listy jsem totiž natrefil na článek, který mnou doslova otřásl. Byla to spíše reklama než připomínka starobylé, půl tisíce věků staré palírny, založené 4. července 1518. Za celý dlouhý text jsem se vůbec nedočetl, že lihovar, dnes likérka U Zeleného stromu, pálí proslavenou anýzovka „Starorežnou“ se 40. procenty alkoholu a s esencí z jedenácti bylin a její mladší sestru „Režnou“ poněkud jemnější s 35. procenty a výluhem ze šesti bylin. Místo toho jsem se dověděl, že likérka sice pořád pálí ve výrobně, která už víc jak pět set let nezměnila svou polohu, a je prokazatelně nejstarší palírnou na světě, která pálí pořád na původním místě svého vzniku, leč její vlastnící sídlí na druhém konci republiky, kdesi v Ústí nad Labem, čili už určitě není českou, ale nejspíš německou firmou.

Logicky proto článek opěvuje úplně jiné výrobky než ty, které jí dělaly jméno po celá staletí. Tvrdí, že se tam pálí údajně „tradiční“ Stará Myslivecká, jakýsi třtinový rum a dokonce vodka. Má paměť však říká, že ještě nedávno, konkrétně kolem jubilejního roku jsem jezdil do Prostějova a každým rokem si dovezl minimálně pět litrovek Jubilejní Starorežné, která byla všemi pracovníky lihovaru považována za ten nejlepší výrobek, který tehdy dodávala na trh. Ona ta myslivecká „česká whisky“ je možná také starodávný český výrobek, ovšem nemá původ na Hané, zemi obilí, jmenovitě rži.

A CO SVĚT?

Včera jsem si zafantazíroval o Evropě. Dneska budu pokračovat spekulacemi o světě.

Za studené války byly státy rozčleněny na tři skupiny. Dva nesmiřitelně „třídně“, čti nepřátelské bloky reprezentované především vojenskými pakty, a zbytek. Ten se sice dělil na dva celky, ale oba byly politicky málo významné. Prvním byla skupina nezúčastněných, obvykle programově pro mír a jednoznačně proti oběma vojenským blokům. Ostatní státy byly v mých očích lavírující, tedy takové, které v určité době, nebo situacích podporovaly jednoho z hegemonů vojenských bloků, jindy zase druhého, samozřejmě vždy pro vlastní prospěch. O státech mimo bloky se celkově hovořilo jako o rozvojovém či třetím světě,

První dekádu po rozpadu SSSR svět měl pouze jednoho hegemona a…šance. Hegemon zpitý euforií vítěze svou promrhal, leč zbytek světa v počtu větším než se dalo očekávat „nelenil“, až lidstvo dospělo do dnešní situace, kdy je víc jak zřejmé, že se musí vytvořit nový světový pořádek. Rýsují se dvě jeho krajní podoby. Opět jakási obdoba blokového rozdělení, nebo mnohem složitější struktura, prozatím pojmenovaná slovem multipolární.

Blokové uspořádání je zřejmé. Na jedné straně politický Západ a ne druhé BRICS+ s užším jádrem tvořeným Ruskem a ČLR. Jelikož Západ má svůj mocenský výkonný orgán tvořený spojenectvím NATO, druhý z bloků si asi bude muset takový vytvořit, protože jej zatím neformálně supluje zmíněné jádro. Tento model odpovídá zájmům USA a pro Rusko je rovněž přijatelný.

Ovšem představy ČLR jsou naprosto jiné. Odmítá blokovost a v něm konkrétního hegemona. Prosazuje alternativu rovnosti a respektu všech subjektů mezinárodního práva. Jejich vzájemnou spolupráci v naplňování svých zájmů. Řešení všech kolizí jednáním a eventuální spojenectví pro něco a ne proti někomu. Myslím si, že je to ideální představa, ke které lidstvo ještě není dostatečně zralé.

Představuji si proto pomalý vznik multipolárního řádu světa začínající tvořením regionálních svazků kolem početnějších, rozlehlejších, či vlivnějších států. Vidím kupříkladu Turkistický svět, středoasijský, islámský, arabský, Íránský, Indočínský, a podobné. Na Americkém kontinentě vidím samostatnou Brazílii, už proto, že se tam hovoří jiným jazykem než ve zbytku Latinské Ameriky. Sever toho kontinentu vidím ve společenství Kanady, USA a Grónska. Mexiko jako kondenzační jádro střední Ameriky a celého Karibiku a tak dál.

Nějaký konečný cíl ve formě sjednoceného „planetárního“ lidstva, jak jsem si ho představoval v době svého politického idealismu, dneska nevidím. Snad posthomo, transhumanité s inteligencí všelidské paměti s možností jejího okamžitého vybavení možná najdou způsob, jak spravovat lidský svět jako komplex, aniž bude totalitní, či jinak jedince usurpovat.

CO S EVROPOU.

Kdo se chce zamýšlet nad problémem Evropy, musí se fakticky zabývat Evropskou Unií. Pro známého blogera Petra Vlka je to už dávno UHnie. Čímž se zařadil, mezi stále rostoucí počet obyvatel tohoto velkostátu, kteří mu přejí zánik. Patřím rovněž mezi ně, ale oproti mnohým z nich jsem přesvědčen, že Evropa musí sjednocovat svou vůli k čemuž potřebuje definovat své zájmy.

Bohužel to se nepovede v instituci, jejíž páteří je obludná struktura byrokracie. Tu je bezpodmínečně nutné doslova rozehnat. Podle mě ale programovaným a řízeným rozpuštěním EU, ba spíše jejím rozčleněním na budoucí kameny nové evropské stavby. Myslím, že by bylo výhodné rozdělit západní poloostrov euroasijského super kontinentu na základě jeho geografie a částečně společné historie. Nejlépe na Evropu severní, západní, jižní, střední, východní a jihovýchodní. Sever by tvořily tradiční země včetně Dánska a pobaltských republik. Západ pak pruh zemí na pobřeží Atlantiku. Jih pak země u Středozemního moře a doporučoval bych včetně Turecka. Za problém vnímám zařazení Německa. Patří historií spíše do střední Evropy, leč ve svazku budoucí „Středoevropské republiky“ by bylo rozlohou větší, než celý zbytek střední Evropy, pokud by Polsko zůstalo tam, kam patří, a totiž do Východní Evropy. Osobně jsem proti zařazení Británie do Evropy. Ještě na to nedozrála a jak se zdá, skončí stejně pod nadvládou migrantů z muslimského světa. Což by si podle mého přesvědčení plně zasloužila. Rusko je tak obrovské, že bych jej doporučoval ponechat jako samostatný subjekt. Otázkou je také zařazení Itálie. Zda do Západní, bývalé kolonizátorské Evropy, či té středozemní. K východní Evropě bych přidal západ Ukrajiny, tedy Halič a Zakarpatí. Největším problémem by zůstal Balkán. Tam se mi zdá bez problematickým pouze zařazení Slovinska do Středoevropského svazku. Takže ona jihovýchodní Evropa by musela být bez Turecka, které mezi jejími současnými státy je doslova obrovité.

Další sjednocovací vývoj v Evropě by se v žádném případě neměl uspěchat, ba neměl by mít ani výhledově nějaké závazné termíny. Napřed by se po několik generací mohla projevovat snaha o vytváření identity daného soustátí. Přijmout kupříkladu že Severo evropanství je hodnotnější než být jenom Švédem. Bude trvat možná velmi dlouho, než se dnešní národy změní na pouhé národopisné regiony, jak je například Valašsko, Haná, Slovácko v ČR. A pokud k tomu nebudou tendence, bude se muset hledat jiná struktura mezistátních vztahů, či metody realizace společných zájmů toho kontentu, který půl tisíciletí byl hegemonem planety.

Současná forma prostřednictvím Evropské Unie je ovšem doslova sebevražedná.

VYČETL JSEM NA NETU TENTO TÝDEN.

„Už dříve jsem varoval, že se Brusel snahy o sledování našich telefonů jen tak nevzdá – a bohužel jsem měl pravdu. Přichází Chat Control 2.0, ještě invazivnější a nebezpečnější než jeho původní verze. A víte, kdo se šmírování bát nemusí? Bruselští politici a úředníci! Ti si totiž údajně udělili výjimku sami pro sebe“. Píše poslanec a místopředseda ANO Robert KRÁLÍČEK.

     „Včera jsem kontroloval, kolik stojí letenky na blížící se cestu dvou poslanců do Washingtonu na setkání NATO. A přišla mi nabídka od firem, které se používaly za paní Pekarové Adamové. A letenka byla za 200 tisíc korun. Tak jsem to vrátil a znovu jsem to zarazil,“ dodal šéf Sněmovny Tomio OKAMURA.

Ali-Baba odešel. Zůstalo jen čtyřicet loupežníků“, tak okomentoval odvolání Jermaka Kirill DMITRIJEV, Putinův zvláštní zplnomocněnec.

„…americký mírový plán je rozvíjen na základě negativního hodnocení vojenských trendů pro Ukrajinu…USA se jím snaží zachránit Ukrajinu dřív, než si ještě zhorší svou pozici na bojišti,“ tvrdí ukrajinský politolog Ruslan BORTNIK.

Italský admirál Giuseppe Cavo DRAGONE, předseda Vojenského výboru NATO, řekl deníku Financial Times, že aliance „…uvažuje o tom, že bude jednat agresivněji a proaktivněji, nikoli pouze reagovat… „Sabotážní operace se od roku 2023 do roku 2024 ztrojnásobily. Od října 2023 bylo přerušeno jedenáct kabelů v Baltském moři. Rusko plánuje zvýšit počet vojáků poblíž Finska z 30 000 na 80 000…Jak se dosahuje odstrašení – odvetou, preventivním úderem – to je něco, co musíme důkladně analyzovat, protože v budoucnu může být tlak na tento přístup ještě větší,“

     „Celý Západ údajně chce mír, ale desítky zemí vyzbrojují Ukrajinu a rozdmýchávají oheň. Čistá šílenost! Zbraně se dostanou do rukou ukrajinských mafiánských skupin a poté do sklepů našich předměstí.“ Konstatuje francouzský generál Jacques GUILLEMAN.

Pavel je posledním, který by měl vybírat, kdo bude zastupovat jednotlivé politické strany ve výkonné moci. Nemáme tady ani vojenskou juntu a ani království. Je pouze prezidentem a je to poslední člověk, který by měl dělat kádrováka“. Otevřeně se vyjadřuje poslanec Miroslav ŠEVČÍK.

Laťka je po Lipavském velmi nízko. Macinka ale může vstoupit do prostředí, které ovládají lidé kolem prezidenta i Babiše, a oba tábory budou mít tendenci nepouštět ho k reálnému řízení diplomacie. Jako předseda strany proto musí ukázat, že dokáže skutečně něco změnit“, napsal diplomat a vysokoškolský učitel Petr DRULÁK.

     Četli jste o korupci u Zelenského? V létě jsem byl v Monaku, strávil jsem tam dva dny. Luxusní místo! Tam je každý druhý vůz italský supersportovní vůz typu Pagani nebo Bugatti. A všechny mají ukrajinské poznávací značky! Byl jsem na Ukrajině v nultých letech, věřte mi, tato země žije skromně. A najednou – mávnutím kouzelného proutku – máte superauto za 5 milionů dolarů? Tak to nefunguje. Oni ty peníze kradou, je to jeden velký korupční skandál. A dokud se na tom pár správných lidí v Americe bude podílet, všechno bude pokračovat…“ píše TRUMP junior.

     „Už se na této válce finančně nepodílíme. Biden rozdal 350 miliard dolarů jako bonbóny. Je to obrovská částka peněz a velká část z ní je v hotovosti, hodně v podobě vybavení.“ Vyklopil ze sebe TRUMP. Snad to bude platit i přesto, že Putin mu nepřijme jeho mírový příkaz.

Elan CARR, bývalý zvláštní vyslanec USA pro monitorování a boj proti antisemitismu a současný generální ředitel Izraelsko-americké rady, řekl na židovské konferenci v New Yorku, že „…američtí Židé by měli přijmout stejný přístup ke svým „nepřátelům“ jako Izrael na Blízkém východě.

„Bolševický kádrovák, toho času místodržící na Pražském hradě, nemusí vysvětlovat nic. Za nevhodného kandidáta na prezidenta jsem jej považoval vždy. Za mne nutno říct, že ve srovnání s Turkem představuje právě ON bezpečnostní riziko pro naši zemi. Stačí se podrobně podívat na lobbystické vazby jeho loutkovodiče Koláře a nezasvěcený by nevěřil, co vše je možné. Divím se, že Koudelka z toho nemá záchvat…“, píše Radek SUCHÝ, advokát specializující se na ochranu osobnosti.

     Poslanec Miroslav ŠEVČÍK připomíná: Ve střetu zájmu tady byl celou dobu například Karel Schwarzenberg, ale protože tehdy neplatil takzvaný Lex Babiš, tak to všechno procházelo!“

     „Po sérii korupčních skandálů na Ukrajině jednoduše odmítám dávat další peníze našich daňových poplatníků do této černé, bezedné korupční díry. Nebudu podporovat kleptokratický režim Volodymyra Zelenského. Stačí, že se peníze z vašich daní rozkrádají v České republice. Aby se ještě rozkrádaly na Ukrajině, to tedy ani náhodou. Já to nepřipustím a dokud tam tenhle zlodějský režim bude u moci, budu já osobně hlasovat vždy a za všech okolností proti tomu, abychom tam posílali peníze, zbraně nebo cokoliv dalšího.“. Takto zdůvodnil poslanec Jindřich RAJCHL své hlasování v obranném výboru Sněmovny.

Koupil jsem Mafru, aby se z ní nestal druhý Deník N…Pro mě jako pro člověka s nějakými hodnotami a s nějakými penězi je prostě nepřestavitelné, že by si tu Mafru koupil někdo typově takový, jako jsou vlastníci Deníku N nebo něco takového,” vysvětlil, narovinu miliardář Pavel Tykač.

„Rusko zastává názor, že žádní teroristé nesmí být nikdy považováni za bojovníky za svobodu. Svobodu lze dosáhnout pouze právními prostředky.” Definoval nový prvek mezinárodního práva V. V. PUTIN

Rusko v současné době neopouští využívání fosilních paliv, ale vyvíjí technologie, které tuto situaci postupně změní. Ale to vyžaduje čas a obrovské investice.“. Konstatuje Putin. A bloger Michael SVATOŠ k tomu dodává: „Stejně k této problematice přistupují i Čína, i Indie, i USA. Důraz je ve všech těchto zemích položen na ekonomicky efektivní a sociálně udržitelný odchod od fosilních paliv. Bruselský komisariát a různé fialové nebo zelené kliky roztroušené ve vládách jednotlivých zemí EU jsou ve svém bigotním fanatismu proti fosilním palivům naprosto opuštěny, a ekonomika EU i její občané si to brutálně odnesou. Pokud tedy tito vykladači nové jediné pravdy nebudou ve volbách rychle po celé Evropě rozprášeni“.

PRAZÁKLAD KORUPCE

Znám tři typy a vlastně historické podoby ekonomiky. Nejstarší je tak zvaná ekonomika darů. S vývojem peněz se rozvinula ekonomika tržní a v zemích reálného socialismu ekonomika plánovací. Ekonomika darů není tak starodávná, jak by se na první pohled zdálo. Fungovala ještě za mého dětství v každé vesnici a městečku. Lidé neměli ledničky a přesto se zásobovali masem, konkrétně vychovávali si prasata a tedy pořádali zabíječky. Což byl doslova svátek v rodině. Ovšem žádná rodina produkty zabíječky nebyla schopna včas spotřebovat, takže část rozdala, příbuzným a známým. Podle zaběhlého schématu. A dle této tradice očekávala že až obdarovaní budou pořádat zabíječku, tak se mu revanšují. Tak bylo zajištěno, že produkty „masné produkce“ měli tehdejší lidé čerstvé od ranného podzimu do konce zimy. Proč to tak podrobně popisuji? Protože za svůj dlouhý život konstatuji, že ekonomika daru se přenesla jak do ekonomiky tržní, tak plánované. A to v poněkud proměněné podobě, ve formě úplatků a korupce. Dokazuje mě to fakt, že i stát musel před tradicí darů kapitulovat a tak si ten liberální vypracoval pravidla pro lobování a provize, což jsou fakticky legitimní, ba legalizované formy získání nějaké výhody až privilegia. Trestně právně tedy korupce. Úplatky, žargonem označené za „všimné“ se rozvinuly až v neformalizovaný systém spíše v plánovací ekonomice. Jsou vesměs jednorázovým aktem, zatím co korupce bývá často opakující se jev mnohdy dopracovaný až do systému. Obojí je trestně postihnutelné především proto, že je nezdaněným příjmem pro příjemce a nevyčíslitelnou výhodou v ekonomické konkurenci „plátce“ úplatku, či korupční sumy. Existují pořád ještě státy, kde je úplatek normou. Konec konců ono není nic jiného ani poskytování „zpropitného“ od vrchního, přes hotelového sluhu po lifboye. Sám jsem toho názoru, že pokud by nešlo o daňový únik, tak by se stát úplatkářstvím, čili jednorázovým získáním výhody ani nezabýval. Vždyť prakticky to bylo v plánovací ekonomice něco jako smluvní cena pro nedostatkový artikl. S úplatky ba i s korupcí je to jako s každým lidským nešvarem, nikdy nebude vymýcen, ale bojovat s ním je nezbytné, jinak by dokázal úplně rozvrátit systém.

OSTRÁ KRITIKA PREZIDENTA ZA PRŮTAHY

Zítra bych rád publikoval citáty z končícího týdne. V jejich počtu by se mohl, ač nejdelší, ztratit ten, co se mi v tomto týdnu líbil nejvíc. Proto jej vystavuji v blogu už dneska. „To mi hrozně vadí, bere se to strašně na lehkou váhu, protože ta vláda má jenom čtyři roky a ztráta každého měsíce je strašně moc. Nová vláda vlastně ještě není, podle mě je to strašně nezodpovědné, je to hrozná chyba…Jestliže bylo hned po volbách jasné, že je tu 108, tak si myslím, že pan prezident nemusí ukazovat své svaly a vlastně vyhovovat té části národa, která nevolila tyto vládní strany, tedy Andreje Babiše, SPD a Motoristy, a měl premiéra jmenovat. Premiér se má podle zákona do 30 dní vyrovnat se svým případným střetem zájmů…Prezident se rozhodl, že svůj slib, že chce být jenom jedno volební období, začíná přehodnocovat, tak vlastně hraje na to, aby ukázal svaly. Hraje na ten většinový mainstreamový postoj médií, když to tak řeknu. A hraje hru s veřejností, aby ukázal, že na Hradě k něčemu je. Není to dobrá hra, škodí to nám občanům. Protože přišla nová vláda, tak ať má plný mandát na to, aby ukázali, co chtějí předvést…Vezmu-li to čistě ústavně, tak určitě by měl jít Babiš do otevřeného sporu s prezidentem. Andrej Babiš určitě tahá za delší konec, protože premiér navrhuje, prezident jmenuje…Myslím si, že pan prezident je, bohužel, ten poslední, co by mohl Turkovi něco vyčítat. Podívejte se, co dělal ve 23 letech pan prezident. Kdyby ho poslali na Národní třídu, tak je tam bude mydlit pendrekem. Je štěstí, že ho tam neposlali, tedy tu vojenskou jednotku. On rozvědčík, manželka studovala na politruka…takový manželský pár by po revoluci byl davem na Václavském náměstí vypískán s velkou ochotou. A bylo by těžké uvěřit, že někdo takový může vstoupit do nové politické éry“, reagoval na otázky redakce Parlamentních Listů Jiří ČUNEK.

STARŠÍ I VELMI STARÉ VÝROKY, KTERÉ MI PRÁVĚ NYNÍ ZNÍ AKTUÁLNĚ

Nashromáždilo se mi už dost citátů, které mluví k dnešku, i když jsou starší, ba hodně staré. Tak si dneska vyprazdňuji jejich zásobník

     Trump se zbytečně prohlásil za vládce světa – je to narcista, žvanil a demagog, který se snadno nechá ovlivnit. Churchill kdysi řekl: „Američané vždy najdou jediné správné řešení. Poté, co vyzkouší všechna ostatní.“ A tak i Trump každý den zkouší něco nového…píše anonym na netu

Nemůžeme stále utrácet stovky miliard na ochranu lidí, kteří nás ani nemají rádi.“ Donald TRUMP

„Kapitalismus je systém, který slouží jen těm, kteří již mají.“ Karol POLÁK

     „Jednal jsem se třemi americkými prezidenty. Přicházejí a odcházejí. Ale politika se nemění. Víte proč? Kvůli mocné byrokracii. Když jsou lidé zvoleni, mohou mít pár nápadů. Ale pak se objeví tihle pánové s aktovkami, dobře oblečení, v tmavých oblecích, jako je ten můj, až na červenou kravatu, protože nosí černé nebo modré kravaty. Tito pánové vysvětlují, jak věci fungují. A všechno se okamžitě změní. Přesně to se děje s každou administrativou.“ Vladimir Vladimirovič PUTIN 29.5.2017 pro Le Figaro.

„BRICS byl vytvořen, aby nás poškodil, aby zničil náš dolar a sesadil ho jako standard.“ Vyjádřil své hluboké přesvědčení Donald TRUMP

A teď vám řeknu, co chceme my. Prodejte nám Všeobecnou banku a telekomunikace. Nemusíte, celé, stačí 51 %. Prodejte je skupině Rothschild. Když je prodáte, budeme s vámi spolupracovat, když ne, půjdeme proti vám“. Vzpomíná na své pracovní setkání v Londýně s ministrem hospodářství jejího veličenstva Británie tehdejší ministr financí Slovenska Sergej KOZLÍK

Kdo chce almužnami splatit to, co dluží spravedlnosti, vysmívá se lásce k bližnímu.“  Prohlásil salvadorský arcibiskup ROMERO

     „Zákony Kongresu a zákony fyziky se čím dál tím víc rozcházejí a není pravděpodobné, že by fyzikální zákony někdy ustoupily“, řekl spisovatel Bill McKIBBEN.

Británie, Francie a Německo nikdy nechápaly Rusko a jejich politika vůči Rusku byla vždy krvežíznivá, vražedná a hloupá.“ Řekl už před dvěma stovkami let lord PALMEERSTON, tehdejší ministr zahraničí jeho veličenstva..

     „Švédsko neuzná ukrajinská území jako součást Ruska, protože hranice nelze měnit silou“. Uvedla to švédská ministryně zahraničních věcí Maria Malmer Stenergardová, – píše Guardian…Je na čase, aby Švédsko darovalo Zelenskému zlatou figurku Karla XII., tak jako to udělalo, když darovalo takovou figurku Hitlerovi, s věnováním:´Švédští muži a ženy vidí v německém vůdci a lidovém kancléři Adolfu Hitlerovi spasitele Evropy´…Jen změní jména a název země… Napsal ve své pravidelné rubrice spisovatel Igor LEVITAS

„PEPA“ ZDRŽOVAČKA

Dnešním zásadním textem mělo být posouzení činnosti „agenta Pávka IQ107“ při jmenování vlády. Stále častěji se mi ale stává, že než se rozhodnu k napsání určitého textu, tak najdu na síti na totéž téma výtvor daleko výstižnější a navíc napsaný s určitým autorským „šmrncem“. Tak je tomu i dneska. Proto doporučuji k přečtení text sociologa Jana Kellera na webu https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prezident-Pavel-jako-nazorovy-chameleon-Zde-je-Kellerovo-pozorovani-783736 , který jsem objevil včera. Pro doplnění pouze dodávám, že směrnice EU o střetu zájmů je mnohem propracovanější a jednoznačnější, než náš zákon s žurnalistickým označením „Lex Babiš“. Prezident postupoval podle ní. Jelikož právo EU je nadřazeno našemu právu, pak je potřebné přiznat, že jednal oprávněně. Pokud Babiš včera veřejně prohlásil, že se zbavuje Agrofertu, pak je směrnice EU splněna. Konečně se může proces ustavování vlády rozjet.

Jak je vidět, tak zádrhel způsobili zákonodárci. Měli už dávno zrušit dvojí normu v našem právu o jedné a téže věci, aby zamezili lavírování ústavních činitelů.

Když jsem narazil na kolizi Unijního práva s právem ČR, troufám si tvrdit, že je naprostým nesmyslem, aby každá evropská norma byla nadřazena zákonům členských zemí. Mělo by to platit pouze pro některé, především o obraně, zahraniční politice a snad o přesně vyjmenovaných problémech sociální politiky. Jinak by mělo platit zásadní demokratické pravidlo, tak zvaný princip subsidiarity. Čili zásada, že rozhodování o veřejných záležitostech se má odehrávat na co nejnižší možné úrovni. To znamená, že vyšší stupně správy (Evropská unie) zasáhnou pouze tehdy, pokud je efektivnější než rozhodnutí na nižší úrovni (členský stát).

A když už jsem u těch poznámek, tak si neodpustím ještě jednu. Od vzniku Ústavy ČR ji kritizuji. Vzhledem k tomu, že už je dost zkušeností s její zmatečností. Díky vstupu do EU se dokonce naše Ústava dostává do kolize s Unijním právem. Nastal proto čas ji novelizovat. Já si troufám tvrdit, sepsat úplně celou novou. A pokud válka na Ukrajině přinese významné geopolitické otřesy, pak takovou změnu považuji za naprostou nezbytnost.