„MLUVÍ MI Z DUŠE“

     S názory lékaře Hnízdila vesměs nesouhlasím, ale neupírám mu nikdy svérázný způsob myšlení. Dneska mě doslova uzemnil. Takže si sem vyvěšuji celý jeho text. Pod titulkem „Dobytí jižního pólu aneb Komu tím prospějete?“ se vyjadřuje ke dvěma akcím známých žen. Cituji: „V mediální záplavě hrůz konečně dobré zprávy, inspirace, povzbuzení, naděje. Moderátorka Českého rozhlasu Radiožurnál Lucie Výborná už pětadvacátý den, v třeskutém mrazu, táhne sáně s nákladem přes osmdesát kilo, ve snaze o dobytí jižního pólu. O putování denně reportuje na svém Facebooku. Hlavním sponzorem expedice je Nadace ČEZ Pomáhej pohybem.

Zpěvačka Olga Lounová se svojí navigátorkou, „iniciátorkou osvětových programů a kampaní zaměřených na rovné příležitosti žen a mužů, reprodukci, ženské tělo a svobodnou volbu,“ Lilií Khousnoutdinovou havarovaly na automobilovém závodě East African Safari Classic. Rozhodly se, že nepojedou na vítězství, ale pojmou celý závod jako misi za lepší porody

V tichém úžasu se skláním před nasazením trojice křehkých dam. Mám pocit, že posouvají hranice, obětují se pro lidstvo, tedy i pro mě. Nejsem si jistý, jestli si takovou oběť vůbec zasloužím. Co mi ale hlava nebere je, jak může dobytí jižního pólu Lucií Výbornou zlepšit pohyb populace, jak může účast Olgy Lounové a Lilie Khousnoutdinové na rallye v Keni zlepšit porody. Ptám se proto hláškami z Pelíšků: A komu tím prospějete? … Myslíte, že to bude stačit?“ Konec citace.

     Neptám se, jako doktor Hnízdil, protože stejně jako on vím, že akce těch žen jsou jakousi proxy činností. S tím, za co se údajně angažují to nemá naprosto nic společného, takže jejich angažovanost nic nezmění na situaci, kterou vyhlásily jako svůj motiv. Pouze samy sebe obelhávají. To v lepším případě. Ostatně soudím, že Izrael musí být zničen.

TAKOVÉ PROTIŘEČENÍ NENÍ SCHOPNA VYMYSLET ANI UMĚLÁ INTELIGENCE

„Kvůli změně klimatu musíme omezit zemědělství, jinak lidé budou hladovět.“ John Kerry. To není oxymóron. To je důsledek vysoké školy propagandy. Autor už je tak dokonale zbaven veškerého rozumu, že absolutně neví, co říká, či píše. Pro něj je rozhodující, že je se svou indoktrinaci skvěle placen. Ostatně soudím, že Izrael musí být zničen. Takto bez souvislosti, a především neoriginálně budu od teďka končit každý svůj text.

MAJÍ MÉ SYMPATIE

Průzkum ukázal, že mezi americkou mládeží ve věku 18-24 let převládají antisemitské názory, poznamenává zpráva na sociální síti Telegram.  Podle studie 60 % respondentů uvedlo, že masakr Izraelců ze 7. října lze ospravedlnit palestinskými křivdami; 79 % věří, že „bílí jsou utlačovatelé“; 67 % věří, že „Židé jsou utlačovatelé“, 31 % věří, že Izrael nemá právo na existenci; 51 % mladých Američanů je přesvědčeno, že řešením konfliktu je, že „Izrael bude zničen a jeho území převedeno pod správu Hamásu“. Konec výpisu z dnešního tisku. Můj názor je v titulku tohoto textu.

ERDOGAN ŘEKL…

…spravedlivý svět je možný, ale ne s Amerikou. Těmito slovy reagoval na to, že USA v RB OSN vetovala rezoluci o okamžitém zastavení bojů v Izraeli. Turecký prezident proto také navrhl jednat o reformě RB. Plně souhlasím s názorem „sultána“. USA to není jenom říše zla, či darebácký stát. To je největší riziko pro existenci lidstva. A neplatí to jenom pro Deep State USA, platí to pro většinu jejího, především bílého obyvatelstva, po celé generace vychovávaného v přesvědčení, že jsou nejlepší, nejdokonalejší, nejschopnější, a proto mají oprávněný nárok na nadvládu nad celým světem. Nikdo neví, kdo jsou ve skutečnosti osoby, které tvoří Deep State USA, ale dneska už víme, že obyvatelstvo USA je jeho nejspolehlivějšími otroky.

PROJEV ČIRÉHO ZOUFALSTVÍ

Zelenskyj v průběhu letošního roku při žebrání o další zbraně na válčení a o peníze na administraci použil proti Západu silně vyděračskou tezi. Já jsem ji dokonce ohodnotil jako nehorázně drzou výhružku.  Řekl, že si má Západ dobře rozmyslet omezování své pomoci Ukrajině, neboť pokud Ukrajina neporazí Rusko, budou muset v boji s ním umírat jeho děti. Konstatuji, že tato myšlenka zapustila kořeny ve sférách Západních politiků. Ve středu 6.12. se totiž uskutečnil neveřejný brífink ve Sněmovně reprezentantů USA. Ministr obrany Lloyd Austin na něm prohlásil, že pokud pro Zelenskyho neschválí více peněz tak, cituji: „…pošleme vaše strýce, bratrance a syny bojovat proti Rusku.“ Konec citace. Sprostě tím oznámil, že vládci USA počítají s válkou proti Rusku, za druhé že jim nevadí její sebevražedný rozměr, a za třetí jim drze sdělil, zaplaťte oligarchům, nebo zabijeme vaše děti. Ten výlev khaki mozku není už vydíráním, ale projevem zoufalství a bezmoci molocha, který si možná uvědomuje, že už je tou chcípající kobylou.

KOMIK RISKUJE

Volodymyr Zelenskyj poletí na inauguraci prezidenta Argentiny. Příznačné. Dva prezidenti mentálně si nejbližší na celé planetě. Komedianti, kteří žijí v bublině svých chorobných představ. Generalissimu Ukrajiny tu cestu nedoporučuji. Zem je zralá na nový Majdan, a armáda na vzpouru, takže…aby ten odlet nebyl cestou do vyhnanství!

Z DNEŠNÍHO CZ24.NEWS

Bankéři se starají o to, abychom zůstali zadlužení.

Farmacie se starají o to, abychom zůstali nemocní.

Výrobci zbraní se starají o to, abychom stále válčili.

Média se starají o to, abychom se nedověděli pravdu.

Vlády se starají o to, aby to všechno bylo legální.

JAKMILE TO POCHOPÍTE, POCHOPILI JSTE VŠECHNO

Osobně si myslím, že jde o pravdu pravd. Mimochodem, doporučuji sledovat zdroj dnešního citátu, jímž je https://t.me/s/cz24news . Až zase dojde na lámaní chleba v dnešní informační válce, bude asi mezi prvními, které budou zablokovány, natolik je odlišného zpěvu oproti „chorálu“ mainstreamu.

NĚCO O UKRAJIINĚ

Již delší čas pozoruji, že youtube je doslova přeplněn asi tak půlhodinovými videoklipy z Ukrajiny. Jsou na nich obvykle osamělé ženy, i docela mladé, někdy dokonce těhotné, které žijí v horách či v odlehlých vesnicích jakoby bez mužů. Ovšem mají nasekané dřevo, opečovávaný chlév a další věci, které si žena sama jen těžko mlže zajistit. A pak, někdo je musel natáčet. Takže si myslím. Mladí lidé, pokud mají kam, tak utíkají z měst před bombardováním a válkou vůbec. Jelikož žili od dětství v městě, tak je pro ně život na vsi poměrně velkým dobrodružstvím, a tak se s ním chtějí podělit na internetu. Možná si i přivydělat za sledovanost. Na několik takových snímků jsem se podíval a vyplynulo mě, že žijí v chaloupkách svých prapředků, často i bez elektřiny, které si upravují pro delší život, protože si zajišťují zdroj obživy jako jsou krávy, nebo alespoň kozy, zavařují jak plody zahrad a přírody, ale i produkty ze zabitých zvířat. Dokáží vyrábět sýry, udit maso, sušit ryby, uživit domácí zvířata a podobně. Jednoduše řečeno, žijí asi tak, jako u nás velká většina lidí žila v devatenáctém, století. Takže až takových konců se ti chudáci, kteří tu bandu vládnoucí teď jejich zemi určitě nenávidí, dočkali. Ale o tom svět neslyší, ve svých sdělovacích prostředcích nevidí, takže je moc dobře, že mladí lidé to do světa šíří. A nedivím se, že na těch šotech nejsou vidět partneři „osamělých“ dívek a mladých žen. Přece se nenechají zabít.

VZPOMÍNKA NA KISSINGERA

Nejlepší vzpomínkou na člověka, kterého jedni považují za geniálního mistra zahraniční politiky a jiní za válečného zločince, je v mých očích citát hodící se do dění minulého měsíce. Henry už kdysi dávno řekl, cituji: „Národ, který je už dva tisíce let pronásledován, musí přeci něco dělat špatně“. Konec citace. Podle mě dělá, pasuje se víc jak dva tisíce let na bohem vyvoleného, což je vysokou mírou nacionalistické pýchy. Takže možná je od jedněch pronásledován ze závisti, a konec konců každé sebe povyšování plodí reakci a kdo nemá někoho rád, tak si důvod k pronásledovaní najde vždycky.