MÉ NOVOROČNÍ PF

Je potřebné ale dodat, že je adresované pouze a jen lidem mého věku.

Klidné spaní,

lehké s*aní,

bezbolestné zažívání.

A v odchodu na věčnost

pak mžikové dokonání.

Veškeré toť moje

Novoroční vinšování.

NOVOROČNÍ PŘÁNÍ BUDOUCÍHO PREZIDENTA?

Zaujalo mě novoroční blahopřání od člověka, který už sice za ČR byl v EP, ale v české politice se projevoval okrajově. Ovšem po loňských parlamentních volbách vstoupil do české politiky tím nejrazantnějším způsobem. Sporem hned s funkcionářem nejvyšším a sporem dost ostrým, soutěží o to, kdo z nich má víc másla na hlavě. A tak mě při tom napadlo, zda Filip Turek nakonec nebude prezidentem. I když třeba ne hned po Pavlovi. Takže tady je to Turkovo novoroční poselství:

     Přeji všem čtenářům Parlamentních listů i jejich tvůrcům jen to nejlepší do roku 2026. Rád bych řekl, že následující rok bude klidnějším, ale obávám se, že nás čeká nejen krutý boj o „ministerstvo Green Dealu“. Nelze podceňovat sílu českého a bruselského deep state, bohužel málokdo si ony rozměry umí představit. 

Tato hydra překrmená prostředky z utnutého USAID a „neziskových“ struktur nám společně a s aktivistickým mediálním mainstreamem ještě zatopí. Přeji vám i proto pro rok 2026 mnoho trpělivosti, kritické myšlení a tvrdé odhodlání pro podporu a zapojení se do tvrdého boje proti progresivně „liberálním“ snahám o sebedestrukci naší společnosti.

V následujících letech máme možná poslední šanci zvrátit opravdový a již odstartovaný úpadek našeho světa, jak jej známe. Máme za sebou i výhry, rok 2025 ukončil nekompetentní Fialovu vládu, která zaprodala všechny naše konkurenční výhody. Jestli od roku 2005 emisní povolenky EU-ETS1 pro průmysl zajistily Evropě nekonkurenceschopnost, věřte mi, že EU-ETS2 zajistí chudobu velké části obyvatel, i proto považuji naše pozice nové vlády za zcela přelomové.

Snad ta pevnost vydrží, díky odmítání nejhorších agend Green Dealu a sebevražedného migračního paktu považuji své rozhodnutí kandidovat do národního parlamentu a vzdát se papalášské pozice v Bruselu za skvělé rozhodnutí. I když se může zdát, že mimo nového pana premiéra terč na čele za úspěch ve volbách nesu převážně já, stálo to za to. Politik má dělat rozhodnutí dobrá pro stát a pro svůj národ, nikoli sám pro sebe.

Užívejte svůj čas i v následujícím roce se svou rodinou a blízkými a i pro ně společně bojujme za návrat ke zdravému rozumu jak ve společnosti, tak i v jejím odrazu, tedy v politické kultuře. A važme si médií, která mají v sobě objektivitu, novinářskou etiku, nikoli zkorumpovaný aktivismus jako velká část mainstreamu.

Filip Turek, poslanec

O ZTRÁTĚ PUDU SEBEZÁCHOVY

V období posledního politického převratu u nás mě jeden aktivní človíček té doby přesvědčoval, že on ztratil pud sebezáchovy, protože se narodil císařským řezem. Já jsem se tímto způsobem také narodil, a pud sebezáchovy jsem nejen neztratil, ale v životě jsem na něj spoléhal. Od začátku konfliktu na Ukrajině se mi myšlenky na tento přirozený regulátor lidského chování vrtí v mozku čím dál častěji. A ani ne tak v souvislosti s chováním bojovníků na obou stráních, ale v jednání nejvyšších politiků Evropy. V roce právě končícím, čili od zvolení Trumpa si dokonce myslím, že především lídři EU zmíněný pud nejen ztratili, ale doslova jim ovládl mozek. Ztratili smysl pro realitu díky tomu, že si po tři roky vytvářeli bublinu sebevražedného přesvědčení.

Každý rozumným mozkem disponující člověk musel od počátku konfliktu vědět, že jadernou super mocnost nelze porazit. Oslabit možná, ale zlomit jen zázrakem. Možnost oslabení byla za tři roky podle mě reálně vyvrácena. V roce 2025 jsem proto očekával vystřízlivění gaučových války chtivých vůdců vojů z Evropy a Británie. Nedočkal jsem se. Naopak. Především v posledním čtvrtletí se zformoval gang čtyř, který ve své nenávisti k Rusku předčil i tradiční rusofobní Pobalťany s Polskem dohromady. Nejhorší a především tragické ale je, že svou nenávist přetavili na reálnou přípravu k válce s Ruskem. Já jsem přesvědčen, že dav, lid, občanstvo Evropy válku nechce. Ovšem vrcholek vrchnostenské třídy ji bezvýhradně potřebuje. Tito zdivočelí lídři totiž do války na Ukrajině proti Rusku už investovali tolik, že projekt s označením EU změnili na „Plán konečně zničit Rusko“.

Věří, že se jim to podaří nejpozději za pět let konvenčními zbraněmi. Že do té doby bude Evropa schopna vyrábět více zbraní než Rusko.

Věří, že Rusko si netroufne použít jaderné strategické zbraně. Dokonce mnozí věří že tyto zbraně Rusku nefungují.

Věří, že „arsenálek“ JZ Evropy bude stačit na odstrašení, či dokonce na ohrožení Ruska.

A v neposledku věří, že USA Evropu zaštítí svými jadernými zbraněmi.

To je příliš široká škála věření. Evropané svou vírou možná dokazují, že jsou dobří křesťané, ale realisticky řečeno jsou idiotští politici. Nebo navíc věří, že oni i tu jadernou apokalypsu přežijí ve svých bunkrech. V tom případě jsou potom váleční zločinci se vším všudy což znamená, že lidé Evropy se nezachrání, pokud je všechny neeliminují.

DÁVNÉ, STARÉ I NEJNOVĚJŠÍ VÝROKY MLUVÍCÍ K SOUČASNOSTI

Čím horší je stát, tím více má zákonů“. Napsal senátor a historik Publius Cornelius Tacitus mezi roky (54–120) a to neměl ani tušení o EU.

     „Rusko nebude mít a nikdy nemělo takové nenávistníky, závistivce, pomlouvače a dokonce i zjevné nepřátele, jako jsou všechny tyto slovanské kmeny, jakmile je Rusko osvobodí a Evropa souhlasí s jejich uznáním za osvobozené! Pro osvobozené Slovany bude obzvláště příjemné hlásat a troubit do celého světa, že jsou to vzdělané kmeny, schopné nejvyšší evropské kultury, zatímco Rusko je barbarská země, ponurý severní kolos, dokonce nečistokrevný slovanský, pronásledovatel a nenávistník evropské civilizace,“ napsal si Fjodor Michajlovič DOSTOJEVSKIJ do svého deníku na podzim r. 1877-

Je nemravné, aby Sovětský svaz vlastnil takové množství přírodních zdrojů. Mělo by se rozdělit světu!“ Vyzvracela ze sebe bývalá britská premiérka Margaret THATCHEROVÁ.

„Západ neovládl svět díky nadřazenosti svých idejí, hodnot či náboženství, ale díky nadřazenosti v uplatňování organizovaného násilí…Zápaďané na tento fakt často zapomínají; nezápaďané nikdy.“  Tvrdí Samuel HUNTINGTON v knize „Střet civilizací a přetváření světového řádu“.

„…teprve tehdy, když je hrozba autentické lidové spoluúčasti na moci zažehnána, vládci bez obav začnou uvažovat o nastolení demokratického zřízení„, suše svého času konstatoval Noam CHOMSKY.

     „Zradit včas není zrada. Je to předvídavost,“ sdělil světu režisér Eldar Alexandrovič RJAZANOV ve filmu Garáž.

Když socialismus padl, ty stejné příčiny, pro které vznikl, opět byly znovu nastoleny. Ludvík VACULÍK.

     „…pokud chtějí evropské národy existovat, musí okamžitě a nemilosrdně svrhnout vládnoucí elity“…Čím déle budou Macron, Merz a Starmer žít, tím víc vy budete umírat“, varuje evropské národy ruský filozof Alexandr Geljevič DUGIN.

Veřejné mínění je dítětem médií“, tvrdí zkušený novinář, jehož jméno jsem si zapomněl zapsat.

. .  „EU není žádný superstát, ale velkostát“. Konstatoval nedávno europoslanec jehož jméno jsem si rovněž zapomněl zapsat.

Komplex světové velmoci, která o velmocenské postavení přišla, tedy Velké Británie, vůči světové velmoci, která velmocí zůstává, tedy Rusku, je asi nevyléčitelný,“ Napsal Ostravský novinář Ivo ŠEBESTÍK

     „No, nevím, nakolik je krásný, ale je to takové moje vnitřní pravidlo, které se ve mně samo zrodilo. To znamená, dělám to, co nemám právo nedělat. To je to nejdůležitější“. Osvětli V. V. PUTIN novinářům přístup ke svému postavení.

     Nikdo by neměl pochybovat o naší podpoře Ukrajiny. V tom stojíme pevně a výsledek je zatím jasný. Jsem skeptický k některým detailům, které vidíme v dokumentech od USA, ale o tom je třeba mluvit. Proto jsme zde. Děkuji za pozvání. Podkopává budoucnosti Německa v předvečer Nového roku „fírerek“ Friedrich MERZ.

I SEBEVĚTŠÍ GENIUS JE PŘÍSLUŠNÍKEM DAVU

Když sleduji pyšné sebevědomí některých našich „komediantů“, pardon herců, s nímž se vyjadřují k současné politice, tak často přemýšlím, kde se bere v těch politických laicích veškerá ta drzá urážlivost vůči jiným názorům občanů této země. A včera jsem náhodou na internetu sledoval skeč Gotta s Bohdalovou. V něm legendární zpěvák říká herecké legendě Bohdalové, něco v tom smyslu, že ani nejtalentovanější herečka přece nemusí umět zpívat. A já si vzpomněl při tom na mého oblíbeného autora, humoristu, dramatika a spisovatele se srdcem výrazně bijícím vlevo, irského, vlastně Britského občana jménem George Bernard Shaw. Byl to fabiánský socialista, tedy revizionista Marxe, ale byl alespoň v tom směru otevřený a upřímný. Mě zaujal mnoha myšlenkami, a mimo jiné i svým hledáním způsobu řízení společnosti. Podle názoru tohoto geniálního umělce by zákony a podobná důležitá opatření měli tvořit lidé, kteří představují v tomto oboru tu nejvyšší kvalitu. On vůbec velice často ve svých hrách a textech porovnával kvalitu a dav. Já jsem dokonce byl vždycky přesvědčen, že není demokratem. On si totiž uvědomoval, že i ten největší genius je kvalitou pouze v úzkém oboru lidské činnosti a ve všech ostatních je ubohým příslušníkem davu. Je samozřejmé, že Shaw nenašel recept na řízení společnosti, a to ani ve svém Fabiánském manifestu. Ovšem tento nositel Nobelovy ceny za literaturu mě prakticky přesvědčil, že politika je obor, kde vlastně nemůže být nikdo v pozici „nejvyšší kvality“. A to by si ti naši umělečtí darmožrouti měli sakra dobře uvědomit. A mít v sobě alespoň ždibík slušnosti v tom svém chorobném exhibicionismu. Já totiž od určité doby a trvá to skoro půl století, jsem toho názoru, že základním znakem komedianta je právě ono chorobné předvádění se. Takže i ta jejich politická vystoupení podle toho hodnotím coby ubožáckou formu, a to dost zrůdnou, jak zaujmout dav. Nic víc.

PODÍVAL JSEM SE NA MAPU

Běhen dnešního dne mě zaujalo, že existují dost vlivné mocenském kruhy, které s jistotou tvrdí že včerejším útok na Valdäjskou rezidenci prezidenta Putina určitě, ale opravdu „na beton“ neprovedla Ukrajina. Tak jsem se nakonec před chvílí podíval na mapu. Mají možná pravdu. Nejblíž k rezidenci je z Estonska. To je, pidistáteček známý v celém světa pro svou jedinou „kvalitu“, zrůdnou nenávist jeho mocnářů k Rusku a vysloveně chorobnou nerozvážnost v protiruských aktivitách. Čehož využil někdo z EU, ale daleko spíše z osvědčené dílny provokací, z Británie. Estonsko je přece v NATO a eventuální odveta Ruska by konečně dala záminku zapojení armád ochotných válečníků dát se na pochod do Ruska, či spíše zapojit se do bitky zapříčiněné Kyjevem. Takže Evropo vítej v Novém roce. A hlavně naivně spoléhej na jaderný deštník USA. A dalšího Nového roku už se nedožiješ.

ČERSTVÁ ZPRÁVA Z 29.12. V 18:30 MOSKEVSKÉHO ČASU

Lavrov oznámil že Kyjev zahájil útok dronem na ruskou prezidentskou rezidenci v Novgorodské oblasti. Zelenskyj ve 22:19 útok popírá a naopak tvrdí, že Rusko připravuje útok na státní budovy v Kyjevě. Nikdo na celé planetě by neměl o slovech „prezidenta Ukrajiny“ pochybovat, protože se za poslední čtyři roky ukázalo, že tento Žid je nejpravdomluvnějším člověkem lidských dějin, vedle něhož kupříkladu i Žid Ježíš Nazaretský byl proslavený lhář. Lavrov svou informaci, jak je u něho zvykem, doplnil dalšími prohlášeními, cituji: „Bylo zničeno 91 bezpilotních letadel…Nebyly obdrženy žádné zprávy o obětech ani škodách…Byly stanoveny cíle a načasování odvetného úderu Ruska po útoku na Putinovu rezidenci…Vyjednávací pozice Ruska bude revidována s ohledem na konečný přechod kyjevského režimu k politice státního terorismu…Rusko nemá v úmyslu odstoupit od vyjednávacího procesu po útoku ukrajinských ozbrojených sil na Putinovu státní rezidenci“, konec citace.

TO NENÍ NÁHODA

Už to není výjimkou, ale ani náhodou, že na jednom webu během jednoho dne se objeví hned několik titulků, podobných těm, které jsem četl před třemi dny na mém oblíbeném:

„Také v Belgii: přeplněnost věznic kvůli zahraničním zločincům“

„Obnova populace v reálném čase – v Bruselu už téměř žádné děti domorodých obyvatel“

„Deportace selhávají, vrazi zůstávají: Skryté riziko německé azylové politiky“

V Západní Evropě se migrační politika hrubě nepovedla. Především ve Francii, Británii, Belgii, Nizozemsku, Itálii, Španělsku a samozřejmě v Německu, kde to exemplárně stupidně zařídila Angela Dorothea Merkelová, rozená Kasnerová. Kdybych věřil své vlastní spekulativní teorii, tak by výsledek její činnosti ve funkci kancléřky skutečně nasvědčoval tomu, že jsem ji oprávněně podezíral coby spícího agenta sovětské tajné služby KGB. Mám dojem, že se jí povedlo oslabit Německo dokonaleji, než Gorbačovovi Rusko. Ale zpátky k migraci. Vidím to opravdu temně. Británie už je „vyřešená“. To bude chalífát. Ve Francii asi některé regiony budou emiráty. Německo se asi rozpadne podle bývalé hranice NDR a NSR. Belgie a Nizozemí zaniknou úplně a ostatní…leč dost fantazie. Já osobně přece jen věřím ve zdravé jádro Evropy, která se dokáže vypořádat s těmi idioty všech různých ideologií, od klima alarmismu přes gender po multikultur. Problém migrace ale bude nejhorší. To se asi bez občanské války neobejde. A měla by přijít co nejdříve, dokud se nedotýká bývalých zemí sovětského bloku, který zatím odolává diktatuře komisařky „lejnové“.

ZAJÍMAVÉ ZPRÁVY JEDNOU VĚTOU

Guyana se stala jedinou zemí na světě, která se dokáže uživit sama.

V současné době je již pod sankcemi EU 59 novinářů, kteří se vyznačují „nesprávnými“ geopolitickými postoji nebo kritikou NATO.

Prezident by neměl kádrovat ministry, prohlásil Petr Pavel; je tu ale háček – bylo to v roce 2022.

Premiérka Japonska Sanae TAKAIČI má přezdívku „talibán“, takže podle toho vypadá její zahraniční politika, především vůči ČLR.

Zelenskyj navštívil Polsko a jeho prezident mu věnoval neobvyklý dar, dva díly historických dokumentů o masakru Poláků Ukrajinskými nacisty na Volyňsku za druhé světové války.

Kanada legalizovala eutanazii v roce 2016 a od té doby více než 90 000 Kanaďanů zemřelo v rámci tohoto programu.

Slovenský ministr zemědělství Richard Takáč nakoupil ve stejném obchodě stejné potraviny na štědrovečerní večeři, loni za 74,90 eur a letos 57,55.

72,9 % dětí a mladých lidí v dospívajícím věku v Bruselu už má migrační původ ze zemí mimo EU, sdělil belgický statistický úřad.

BYLO ŘEČENO V TOMTO TÝDNU

„Myslíme si, že bychom se měli starat o své rodiče, a ne utrácet všechny jejich peníze za Ukrajinu“. Promluvil do duší Američanů viceprezident ¨James David VANCE

Docela jiný předvánoční proslov ovšem měl senátor Lindsey Olin GRAHAM: „Nadále spolupracujeme s Ruskem, nadále se snažíme přilákat Putina k jednacímu stolu, ale on naše snahy odmítá. Pokud tentokrát řekne „ne“, doufám, že to Trump udělá. Měl by podepsat můj návrh zákona, který má 85 spoluautorů a zavádí cla pro země, jako je Čína, které nakupují levnou ruskou ropu, měl by označit Rusko za stát podporující terorismus za únos 20 000 ukrajinských dětí. A co je nejdůležitější, zabrat lodě, které převážejí zakázanou ruskou ropu, stejně jako ve Venezuele…Pokud Putin řekne „ne“ mírovému plánu, musíme radikálně změnit pravidla hry, včetně poskytnutí raket Tomahawk Ukrajině k zneškodnění bezpilotních letounů a raketových továren, které existují v Rusku“.

„Co dělá generální tajemník Mark Rutte, je to, že chce zvýšit podporu pro navýšení obranných výdajů členských států NATO…Narativ o ´ruské hrozbě´ je jen záminkou pro militarizaci Evropy“. Má jasno prezident Finska Alexander STUBB.

„Takovému scénáři nevěřím. Podle mého názoru Putin nepotřebuje rozpoutat plnohodnotný globální konflikt proti NATO,“ uvedl německý ministr obrany Boris PISTORIUS.

„Lidem mluvícím rusky by měl být odepřen přístup ke vzdělání a zaměstnání nebo by měli být stíháni“ Míní poslanec ukrajinské strany Svoboda, KOSZUŁYŃSKI u něhož Google nenašel křestní jméno

Proč bych měl bojovat za tuto zemi, když mi ta země nedává pocit, že bojuje za mě? Zeptal se mladý Němec kancléře Meze a ten nedokázal odpovědět!!

„Zneužití aktiv jakékoliv země, včetně Ruska, tímto způsobem je zásadní narušení v dějinách, navyklých věcí. Takové věci, i ve všech minulých válkách, se prostě nedělaly“. Uvedl v rozhovoru Václav KLAUS.

     „Na ministerstvo životního prostředí my jiného nominanta nemáme. Je to opravdu zodpovědnost premiéra a my prostě máme jednoho nominanta na ministerstvo životního prostředí, a to jsem já a na tom Motoristé trvají samozřejmě. A trvat budou,” nechal se slyšet český poslanec Filip TUREK.

„Evropa je skutečně v nebezpečí, protože ji řídí tak jistí zločinci, jako Zelensky, a dokud nebudou zbaveni moci a odsouzeni, nebezpečí války v Evropě, která se změní na třetí světovou válku, nikam nezmizí“. Píše Viktor MEDVĚDČUK, bývalý poslanec Ukrajiny po čtyři volební období, nyní předseda exilové Rady hnutí „Jiná Ukrajina“.

     „Němci musí najít odvahu a až do konce být solidární s ukrajinským lidem.“ Tak nejasné prohlášení učinil německý prezident Frank-Walter STEINMEIER. Do konce Ukrajiny, či do konce Německa?!!