SLOVENSKO PŘED VOLBAMI

Trvalo to pěkně dlouho, než se na Slovensku prosadilo pořádání mimořádných voleb. Volební průzkumy ale nedávají šanci na vítězství současným vládním stranám, čti protiruským válečníkům. Dokonce to vypadá, že by mohli zvítězit silní odpůrci EU a NATO. Proto se „pravověrní demokraté“ rozhodli požádat jak EU, tak NATO, aby zasáhly do předvolebních oblbovaček. Tak bude za nedlouho vypadat veškerá ta jednota Západu. Členstvím v EU zanikne většina jeho malých a středních států, aby je ovládly ty nejlidnatější. A veškerý odpor bude potlačen profesionálními žoldáky. Pokud se bude bouřit Francie, budou užiti vojáci z druhého konce Evropy, když se budeme bouřit u nás, tak nám tady pošlou třeba Španěly. A máme na mnoho století vystaráno. Západ bude tvořen jedním jediným státem, v němž noví a noví migranti nakonec převládnou nad domorodci a vznikne jakási mulatská rasa, kterou ovládne nějaký sultán, či chán. Alláh akbar – a já nejsem jeho prorok.

O ZÁKONECH

Tento web nese podtitul „nehorázné názory“. Až dosud jsem se jim dost záměrně vyhýbal, protože doba je nehorázná sama o sobě. Přesto jsem se ale rozhodl, že jich několik vyhledám ve svém zásobníku nápadů – inspiromatu, zvláště když mě k tomu vyprovokuje současné dění.

Prvním je „nehorázný“ pohled na zákon, coby prvek právního řádu každého státu. Země, které samy sebe prezentují jako zastupitelské demokracie parlamentního či prezidentského systému za takové už od konce druhé světové války nepovažuji. Jsou to podle mého hodnocení čisté plutokracie, čti nadvláda bohatých, přecházející přes vládu několika oligarchů až do autokracií vedených silným bossem. Z toho mě vyplývá zásadní názor. Veškeré zákony v těchto státech jsou ve skutečnosti diktátem mocných, tedy výrazem pouze zájmů bohatých až nejbohatších. Z čehož vyplývá nový fundamentální princip, ba doslova pilíř politické soutěže. Soupeření o moc se ze soutěže mění na bezohledný boj nesmiřitelných skupin. V něm má ovládaná veřejnost plné oprávnění takové „účelové“ zákony ignorovat, bojkotovat, sabotovat a jinak narušovat jejich plnění. Opozice takto získává důvod k neustálému předkládání další a další novelizace, čímž daný zákon zpochybní natolik, že i úředníci budou liknavě vymáhat jeho plnění. On to není nijak moc nehorázný názor. Naše Ústava, konkrétně „Listina“ k tomu přece otevřeně vyzývá, pokud vláda samotná porušuje demokratické principy vládnutí.

ZÁPAD BUDE ESKALOVAT KONFLIKT AŽ DO ÚPLNÉHO KONCE.

Trojkoalice USA+NATO+EU se prakticky od počátku aktivně zapojila do ozbrojeného konfliktu na Ukrajině, po kterém jí nic nemělo být, tak jako po desítkách jiných po celém planetě, které se jen v tomto století na ní rozhořely. Kolektivní Západ se ale do „speciální operace Ruské armády na území Ukrajiny“ ihned vmontoval a motivací pro něj nebyla obvyklá pýcha světového četníka, ale fakt, že Ukrajinu už celá desetiletí inspiroval a od roku 2014 všemi způsoby připravoval na vojenské střetnutí s Ruskem.

Připomeňme si, že USA za svůj cíl vyhlásila takové oslabení Ruska, aby už nebylo schopné podobným způsobem ohrožovat sousedy. EU si od samého počátku kladla za cíl potrestat Rusko a podporovat Ukrajinu až do konečného vítězství. Údajně proto, že porážka Ukrajiny by byla porážkou celého Západu, jeho demokracie, svobody a všech dalších „evropských hodnot“. Takže může být konstatováno, že angažovanost Západu povýšila regionální ozbrojený konflikt na plnohodnotnou válku, i když to obě strany popíraly. Čímž byly položeny základy neustálé eskalace.

Západ dobře věděl, jak je Ukrajina výborně vyzbrojena a na válku připravena, takže na počátku prohlašoval, že napadenému poskytne pouze pomoc ve formě nevraždících vojenských prostředků. Toto tabu prorazil prakticky za několik týdnů, kdy se na Ukrajinu začaly ze Západu dodávat především bojová vozidla pěchoty, protitankové raketové systémy, následně houfnice všeho druhu. Po krátkém Polsko-Americkém divadélku pak tanky a už to pokračovalo fakticky bez dalšího omezení od Patriotů až k dnešním letadlům, raketám dlouhého doletu a dronům všech možných účelů.

V současnosti už bojují na Ukrajině nejen dobrovolníci ze Západu, ale i specialisté na nejmodernější Západem dodávané zbraně. Prakticky již rok západní technika řízení nejen palby, ale i celých bojů je plně nápomocná Ukrajině, a dokonce celé velitelské štáby odborníků ze Západu plánují a následně řídí vojenské akce.

Po pádu Bachmutu došlo k zatím poslední eskalaci válčení, spočívající ve ztrátě strategické odpovědnosti bossů z EU. Což se projevilo napadáním Ruského území až prakticky po Moskvu.

Takže co ještě zbývá, aby Ukrajina podle tužeb EU zvítězila?!! No přece jaderné zbraně. I tady si USA umyje ruce, když prohlásí, že ty už na území Evropy jsou a že záleží jen na ní, jestli je hodlají použít. Že existuje jakási mezinárodní smlouva o nešíření jaderných zbraní už desítky let nikoho nezajímá. A že kódy od těch rozmístěných na základnách NTO má jenom USArmy je bezpředmětné. Nějak se jejich použití rukama Evropanů vždycky veřejnosti zdůvodní. Zvláště proto, že se tak splní nejdůležitější zájem Deep State USA, sebezničení Evropy a silné poškození Ruska.

O TÉ ČESKÉ UDATNOSTI

Včera jsem narazil na text, který vychvaloval vojenské dovednosti Čechů. Už prý v nějakých italských análech z patnáctého století autor toho chvalozpěvu našel zmínku o bojovém umění Čechů. Pak připomenul dobu husitů, a nakonec se rozplýval nad schopnostmi legionářů v Rusku. Ovládali v jedno období celou transsibiřskou magistrálu. Už v dětství mi bylo divné, že v Rusku padlo na čtyři tisíce legionářů, když už bylo fakticky po světové válce a jen v Rusku hořela občanská válka. Myslel jsem tehdy, že Češi se nedokázali vyhlásit za neutrální a zajistit si tak přejezd Ruskem do Japonska. Teprve mnohem později jsem se dověděl, že se Čechoslováci zapletli do občanské války proti bolševikům. Tuto variantu důvodu dlouhodobých bojů legionářů v Rusku šířili i komunisté po celou dobu své nadvlády. Kupodivu asi z vlasteneckých příčin. Protože už v osmdesátých letech jsem se dočetl, že hlavním důvodem zuřivých bojů legionářů byla prachsprostá loupež. Zmocnili se totiž části zlatého pokladu Ruska a snažili se s ním utéct do rodícího se „Masarykovska“. Používám toho označení záměrně, protože slovutný „tatíček“ o tom věděl. Přece se dokonce nepřímo zapojil do bojů tím, že osnoval atentát na Lenina. Nakonec legionáři zlato ponechali Rusům, aby si zachránili alespoň holé životy. Ještě ve Vladivostoku jich totiž padlo na stovku. Marně. Dopadlo to jako vždycky. Češi jsou sice udatní, ale nakonec prohrají. Takže tolik v krátkosti o té naší udatnosti.

ESKALACE VÁLKY PO PÁDU BACHMUTU

Bachmut byl Ukrofašisty vydáván za citadelu Doněcka, která byla proto bráněna devět měsíců. Zelenskyj ji fakticky vydával za pevnost své prestiže, jejíž pád otevře Rusku poměrně rychlou cestu k obsazení celého Donbasu. Když byl před několik dny obsazen Ruskem, tak tvrdil že jde o dočasnost, protože jej v připravované protiofenzivě získá Ukrajina zpět, jelikož získá celé své původní území v hranicích před rokem 2014. Ta dlouho inzerované protiofenziva byla opět odložena. Ukrové sice mají dost zbraní, leč už poněkud méně nábojů, a především jim dochází kanónenfutr. Válečná praxe při tom říká, že útočící strana by měla mít početní převahu alespoň jedna ku třem a nejlépe ku pěti. Což je pro Ukry skoro nenaplnitelný problém. Proti nim totiž stojí dobře opevněných až čtyři sta tisíc Rusů. NATO proto muselo změnit taktiku. Začalo přímo útočit na území Ruska, aby tím naopak vyprovokovalo Rusko k útoku, čímž by se alespoň početně šance vyrovnaly. Útok na území Ruska má navíc ještě jednu dimenzi. Vystavuje obyvatele Ruska těžké zkoušce strachem. Kolektivní Západ tím sleduje starou známou taktiku posilování odporu proti Putinovi a jeho ekipě.

Jde o další stupeň eskalace, které se NATO dopouští. Napřed jeho bossové tvrdili, že Ukrajině budou dodávat pouze nazabíjející vojenskou pomoc. Už v dubnu loňského roku ale začal Západ na Ukrajinu dodávat raketomety a houfnice. Ovšem dušoval se, že nedodá rakety delšího doletu a tanky. Poláci v polovině roku „zmákli“ Němce, takže Ukrajina dostala stovky tanků. Snad až tisíce dronů a dalších těžkých zbraní. V současnosti už jsou na Ukrajinu posílány rakety s doletem až do Moskvy a byla dodána první letadla, která byla ještě na počátku tohoto roku naprosté tabu. V minulém týdnu pak vedení USA už dalo Ukrajině volnou kartu na napadení Ruského území. Západ bude Ukrajině dodávat zbraně jaké uzná za vhodné a je na Ukrajinském velení, jak jich využije. Tím USA naplnila skoro rok slyšitelné volání Britů po útoku na území Ruska. A tak jsme v současnosti. Ukrajinci už útočí až na Moskvu, a příhraniční regiony Ruska už jsou fakticky ve válce. Západ jenom čeká na reakci Ruska. Je rozhodnut udělat všechno možné, aby Ruský medvěd opustil konečně brloh a začal útočit, čímž by se dostal pod tlak nachystané armády NATO, pardon Ukrajiny. Jsem opravdu zvědavý, jaký lék na tuto provokační eskalaci Rusko použije. Podle mě ale nezaútočí pohybem své armády-

Včera jsem se dočetl, že Rusové zavěsili nad Ukrajinu svou stacionární družici, takže pozorují celou válečnou oblast nepřetržitě po celých 24 hodin denně, zatím co dosud jim to jejich satelitní soustava umožňovala jen něco kolem dvou a půl hodin za den. To by mohlo stačit k tomu, aby Rusko zahájilo systematické ničení všech vojenských skladů, kasáren a další koncentrace vojsk a zbraní. Velmi jim to rovněž pomůže v přímém řízení boje, takže se jim může dařit včas eliminovat i připravované útoky na své území. Uvidíme.

CO TO ZNAMENÁ VYHRÁT VÁLKU – A S RUSKEM

Když jsem tady před dvěma dny psal o americkém válčení, konstatoval jsem, že USArmy války nevyhrává. Ovšem neřekl jsem, co to znamená vyhrát válku. Na první pohled to vypadá, že válku vyhraje ta strana, která v mírové smlouvě diktuje své podmínky a tím si zajišťuje nadvládu, nebo alespoň kontrolu vlády poražené strany. Což spočívá minimálně v tom, že na porobeném území má svá vojska a nedovolí, aby poražený stát měl svou vlastní armádu. Tak zahájil Deep State USA své ovládnutí Německa a Japonska po poslední velké válce. Jelikož po čase potřeboval proti Sovětskému svazu co největší vojenskou sílu, tak v průběhu studené války oběma okupovaným zemím povolil mít vlastní armádu, ovšem prakticky pod americkým velením. Což byl krok, kterým si bývalý vítěz chtěl zajistit bývalého poraženého jako trvalého spojence. Jelikož není všem dnům konec, tak se teprve uvidí, jak to bude fungovat v opravdovém velké konfliktu. A ten možná teď nastává.

V současnosti Deep State USA už nyní regulérně válčí s Ruskem, i když zatím jen cizíma rukama, nejvíc Ukrofašistickýma za pomoci tisíců žoldáků, ba i dobrovolníků z celého Západu. Ti všichni bojují údajně se svatém nadšením motivovaným pomocí slabšímu, který byl „nevyprovokovaně“ napaden. Ovšem v mocenských kruzích jejich zemí již celá staletí vládne natolik protiruská nálada, že baží po zničení Ruska a jeho rozdělení na menší státy. Proto se semkly v koalici se zastaralým názvem NATO, která už je reálně ve válce s Ruskem, i když to oficiálně nepřiznává. Rusko ale není malou zemí, jakými bylo Německo či Japonsko. Jde o obrovité území, které už není pouze Moskvou a Petrohradem, jako tomu bylo ještě za cara. Dějiny navíc ukazují, že Rusko se nevzdává, i když padne jho hlavní město, nebo je dotlačeno k obrovským obětem. Duch Ruska je pro Západ doslova nepochopitelný. Vyhrát válku nad Ruskem je proto možné teprve a jen teprve, když by bylo celé jeho území obsazeno. Což je v realitě nemožné. Snad ani Číňané by nebyli schopni takto si Rusko podmanit. Proto snaha NATO porazit Rusko by nebyla reálná i kdyby nemělo jaderné zbraně. S nimi jde o bláhovost hraničící se sebevraždou.

NEJSTRUČNĚJŠÍ ZHODNOCENÍ ČESKOSLOVENSKÉ A ČESKÉ PREZIDENTSKÉ HISTORIE

„Nejprve přišel osvoboditel, po něm budovatel, pak jsme měli protektorátní onuci, bolševika, odboráře, stranického papaláše, po něm nakrátko vojáka – hrdinu z východní fronty, potom (dříve vězněného) normalizátora a po listopadu ochlastu, narcise a bonmota. No a teď konečně máme i amerického pudla“. Konec sdělení, jež mi právě teď došlo mailem s iniciálami N.N.

ODS JE STÁLE STEJNÁ

Nesleduji nijak důkladně politiku v ČR, protože z hlavního hlediska současného světového vývoje je chování našich mocnářů bezvýznamné. Přesto zaznamenávám, že současná pětikoaliční vláda reprezentovaná premiérem Fialou je hodnocena jako nejhorší za celé dějiny Československa či při nejmenším za celé polistopadové období. S čímž celkem souhlasím. Nesouhlasím ale s tím, že ODS se zásadně změnila. Ani v nejmenším. Od doby Klausovy autoritativní vlády se na jejím chování nic nezměnilo. Opozici Klaus vůbec nevnímal a názory veřejnosti ho nezajímaly. Slovo dialog mu nic neříkalo, každé jeho jednání s kýmkoliv bylo pouhým monologem, navíc výrazně poučovatelským. Když někdo byl neodbytně proti jeho názoru, pasoval ho na zastánce minulosti, nebo přímo šiřitele socialismu, či komunistických názorů, což byl tehdy už uzákoněný zločin, takže ho tou nálepkou eliminoval.

Když Klaus vládl ve spolku s ODA, tak to už se chovali jednoznačně jako diktátoři. Jeho blízký „esdruh“ ve zbrani, exkomunista ministr Dlouhý to veřejně vykřičel na Staroměstském náměstí na demonstraci hornických odborů. Pozvali ho tam pochabí funkcionáři zvyklí ještě z dob nadvlády KSČ zvát na své schůze vládní činitele. A Dlouhý jim to tam vytmavil. Řekl doslova, cituji: „My jsme vyhráli volby a nebude nám nikdo radit, jak máme vládnout.“ Konec citace. Což bylo adresováno zahraničním odborářům z Německa, Francie a Rakouska, kteří k demonstrantům hovořili před ním. Opozice ve sněmovně tehdy nebyla schopna prosadit vůbec nic, a aby diktaturu „vítězů“ nic nekomplikovalo, tak po rozpadu Československa nebyl ani ustaven Senát, jak to nařizovala Ústava.

Dnešní pětikoaliční despotové se nechovají nijak bezohledněji než ti polistopadoví. Jenže dneska po víc jak třiceti letech vládnutí slouhů největších bank světa už většina veřejnosti ví, že vlády nevládnou v jejím zájmu. Klaus a jeho kumpanie vládla naopak v euforii nadšení z pádu nadvlády KSČ, takže neměla fakticky v zemi odpůrce. Veřejnost ve velké většině nevnímala, kam se vývoj řítí. A když to začala chápat, tak už bylo pozdě. Nové panstvo už bylo pevně v sedle.