EXISTUJE VŮBEC ZÁPAD? NADTOŽ KOLEKTIVNÍ?

Pohledem z Ruska kolektivní Západ samozřejmě existuje, protože se všichni jeho členové deklarují jako nepřátelé Ruské federace a v reálných vztazích se tak chovají. Jenže v mých očích už ve skutečnosti neexistuje ani Západ, nadtož kolektivní. Všechny země dosud chápané jako Západní kulturní okruh všelidské civilizace vyznávají víru, kterou si pojmenovaly liberalismus. z dogmatu této víry musí být, a také jsou, antikolektivní. Už samotný pojem liberalismus je protikladem kolektivitě. V liberální ideologii platí totiž za nejvyšší hodnoty svoboda, individualismus, soutěžení, a především nadřazování zájmů jednotlivce nad prospěšnost celku. Takové společenství individuí je schopné, ba dokonce ochotné společného chování, dokonce až spolupráce teprve a jenom tehdy, když se naprostá většina cítí v existenčním ohrožení. Proto každý, kdo chce v liberálním společenství vyvolat společnou aktivitu, musí o nějakém společném nebezpečí celou komunitu přesvědčovat, anebo takové nasimulovat.

Ale zpět k základnímu tématu. Tvrdím, že v současném reálném mezinárodním pohybu nejenže není současný Západ kolektivní, ale už ani neexistuje cosi jako jednotný Západ čili Západ všeobecně. Od rozpadu SSSR se reálně začaly rýsovat jeho dvě nadstátní sféry. Anglosaská a kontinentálně Evropská. Prozatím je sice jako umělé pojítko drží pohromadě NATO, leč to se chová stále více jako kolonizátor kontinentální Evropy, především EU. Anglosaská sféra je mnohem silnější, než kontinentální Evropa a stále víc a víc ji doslova vysává. USA, Spojené království Velké Británie a Irska, Kanada, Austrálie, Nový Zéland, a ještě k tomu Američany skoro osmdesát let okupované Japonsko a Korejská republika je kolos, se kterým se fakticky celá Evropa nemůže srovnávat a EU už vůbec ne. Zůstane periferií bývalého Západu a pro rodící se svět bezvýznamným „okrajem“, jakousi Ukrajinou, možná i s jejím osudem.

DOCELA PŘEDSTAVITELNÝ ŘETĚZEC SOUVISLOSTÍ

– Amíci si uvědomují, že na Ukrajině prohráli,

– ovšem nemohou si po všech těch průšvizích opět být tak ostudně poraženi,

– tak nařídí Izraeli, aby vyprovokoval válku s Palestinci, což přece není vůbec těžké,

– agenty Mossadu prolezlý Hamas se velice lehce dá zmanipulovat k útoku,

– USA se okamžitě začne všemi silami angažovat v pomoci Izraeli,

– proto pozvolna a potichu opustí Zelenského,

– ovšem přinutí EU, kterou před tím sankcemi zdecimovala, aby zvýšila pomoc Ukrajině,

– poslušní a přitroublí poskoci z EU si tak kopou svůj hrob,

– a pod tlakem světové veřejnosti nakonec i USA začne Sionistům diktovat uměřenost.

pro kolektivní Západ prostě další pohroma. Ovšem to není samozřejmě konec pohádky, bohužel velice tragické. Netanjahu a jeho sionistická pakáž je ze stejného hnízda protilidské nenávisti jako banderovec Zelanskyj, takže se nedá očekávat, že by začali používat rozumu. Ukrajinu nakonec přece jenom bude muset Rusko zničit a Izrael?…bylo by načase, aby ho už konečně Arabové, ba všechny muslimské státy doslova udusily. Ovšem tak chytře, aby ti zloduchové světa nemohli použít jaderné zbraně.

O ARMAGEDDONSKÉ VÁLCE

Kdo pochybuje o Sionistické tváři Izraele, měl by si přečíst knihu Seymoura Hershe z roku 1991, nazvanou The Samson Option, což se dá přeložit jako „Samsonova varianta“. Ta upozorňuje na tajný program sionistických vládců Izraele, související s vlastnictvím jaderných zbraní. Mimo jiné Izrael je získal krádeží jaderných rozbušek z arzenálu USArmy, aniž za to bylo někdo potrestán. Válka armageddonu je podle Bible válkou před koncem světa. Proto kupříkladu Sharon řekl, cituji: „Máme několik stovek jaderných hlavic a střel a můžeme je odpálit na cíle ve všech směrech…Většina evropských hlavních měst je cílem našeho letectva“. Konec citace. Aby na závěr svého výlevu řekl, opět cituji: „Jsme schopni dopustit, aby svět skončil s námi. A mohu vás ujistit, že se to stane, než Izrael padne.” Když zmíněný novinář Hersh sbíral materiál na svou knihu, řekl mu jeden vysoký pracovník tajné služby, cituji: „Stále si pamatujeme pach Osvětimi a Treblinky. Příště vás všechny vezmeme s sebou.” Konec citace. Uvedené dva hlasy nejsou žádné výjimky. Taková je doslova tresť Sionistické víry. Jsou to jediné lidské bytosti, rozhodnuté zničit celý svět, pokud by měli být zničeni oni. A tu jadernou zbraň si přece už otestovali. Sice její užití je připisováno USArmy, leč zkonstruovali ji Židé a Sionisté zmanipulovali Trumana. Už tam fakticky začala současná Gaza.

OMYL, ČI ZÁMĚR?

Teď se dovídám, že Turecké podání k ICC obsahuje obvinění z genocidy. Což je samozřejmě nesmysl. Jde o etnickou čistku území Gazy, o žádnou genocidu. A tak ve mě hlodá podezření, že jde o klasická trik Erdogana a jemu podobných křiváků. Sice podal obvinění soudu, ale věděl, že ten ho lehce smete se stolu. A bude vymalováno.

O NACIONALISMU

Od krize na Ukrajině si všímám, že ve veřejném prostoru se často užívá pojmu nacionalismus. Při tom velká část jeho uživatelů si s ním očividně neví rady. V plejádě pojmů vlastenectví, patriotismus, národovectví, nacionalista, nacista a podobné nevědí, zda nacionalismus ještě zařadit mezi kladné hodnoty. Dokonce jsem zaznamenal dělení nacionalismu na dobrý a špatný a tomu podobné konstrukty. V mém způsobu myšlení je každý nacionalismus špatný, protože je v něm zárodek všech možných špatností. Nacionalismus totiž začíná tam, kde přestáváme všechny národy považovat za sobě rovné. Díky katolické výchově jsem se již v dětství seznámil s judaistickou tezí o vyvolenosti Židovského národa. Již v té době jsem s ní instinktivně nebyl srozuměn, ale nevěděl jsem, v čem mi skutečně vadí. Teprve mnohem později jsem pochopil, že má silně nacionalistický náboj, ba řekl bych dnes naprosto vrcholně nacionalistický. Znám samozřejmě mnohé, i když ne všechny všemožné výklady biblických textů a snad i Tóry, v níž se učení rabíni snaží přesvědčit svět, že ona judaistické teze neznamená povyšování Židů nad jiné národy, ale…Já spíše vnímám onen výklad o apokalypse, po níž přijde Mesiáš a Židé budou v čele s ním vládnout světu. Proto jsem také v jednom období byl přesvědčen, že podle tezí o karmě se Židům v podobě Hitlera vrátilo zlo, které do kultury Západu zaseli. Je pravda, že již dávno neuvažuji v kategoriích zla a dobra, takže i všechna učení o karmě jsem opustil. Ale svůj názor na nacionalismus už nikdy nezměním.

HITLEROVA NEJVĚTŠÍ CHYBA

Když jsem poprvé vstoupil do synagogy na jejíchž stěnách byl nekonečně dlouhý seznam jmen obětí šoa, tak jsem řekl průvodci, že mi v tom seznamu něco chybí. Jelikož jsem v ní byl s oním Židem sám, tak jsem si takový dotaz dovolil, abych tak opět ventiloval své skoro půl století staré pochyby. Samozřejmě se zajímal o to, co mi tam chybí a když jsem řekl že u každého toho jména povolání, tak se skutečně zamyslel, ale zdržel se jakékoliv reakce. Ovšem poměrně rychle svou průvodcovskou povinnost ukončil. Čekal jsem to, protože jsem se již několikrát snažil dovědět, kolik kupříkladu bankéřů, velkoobchodníků, podnikatelů, nebo vzdělanců, tehdy už známých umělců, vědců, či dokonce významných rabínů, zahynulo v Německých koncentrácích a plynových komorách. Dodneška to nevím a předpokládám, že nejsem sám, koho by to zajímalo. Na tomto místě poznávám, že ještě za vlády KSČ jsem na Pražskou Židovskou obec adresoval dotaz na toto téma, což se dověděla StB.

Je tomu už nejméně dvacet let, co jsem napsal, že Hitler i Lenin udělali formálně stejnou chybu. Hitler považoval za absolutní nepřítele Německa všechny Židy a Lenin pro změnu považoval za nesmiřitelné nepřátele proletariátu všechny kapitalisty. Ani jedno nebylo a nemohlo ani být pravdou. V obou případech byli jedinými nepřáteli Němců mocichtiví Židé, už tehdy známí jako sionisté a v drahém případ světovládní superboháči, tehdy už také existující, ovšem nezviditelňující se. Při tom tvrdím, že Leninova chyba nebyla zas tak velká, protože každý, i ten největší boháč se mohl stát komunistou, ale žádný Žid, tedy po matce, se svého původu zbavit nedokázal jakýmkoliv konvertováním.

V poslední době, kdy se zajímám hlouběji o sionismus mě napadla ona největší Hitlerova chyba.  Neměl vytrubovat do světa svou nenávist k Židům a už vůbec neměl napsat Mein Kampf, a když už ho napsal, tak se v něm neměl ani zmínit o Židech, nadtož v něm dát průchod své nenávisti v celé parádě. Je totiž vysoce pravděpodobné, ba až skoro jisté, že by se k jeho hnutí přidala většina Židů, zvláště když neslo v sobě slovo socialismus. S postupem času by se v něm cpali do popředí všichni mocichtivci, zvláště při Německých výbojích. A pak!! By stačilo, aby v jediné noci skutečných ohnivých nožů se jeho hnutí vysoce postavených Židů zbavilo. Byli by to skoro jistě největší sionisté. Obzvláště, kdyby jim Hitler nádavkem slíbil návrat do „Svaté země“. Tak asi vypadá můj příspěvek k alternativní historii, která je už nějaký čas v módě. Ovšem to by musel Hitler být mnohem větší velikán než jen poněkud talentovanější rétor. A je docela možné, že právě ti, kdo ho finančně z poza oceánu podporovali tak vlivně, že se takový nýmand v Německu prosadil, ti už velice dobře věděli, jak s ním budou dále manipulovat.

BENJAMIN TO NEMÁ DOBRÉ

Netanjahu je už prokazatelně válečným zločincem. A to je zločin nepromlčitelný. Takže pokud bude žít, může být souzen, i když se teď soudci současné trestní sekce ICC nepostarají ani o obvinění. Předpokládám totiž, že mezinárodní zatykač na „svého“ člověka v žádném případě nevydají. A jestliže jakékoliv šetření ukáže, že o připravovaném útoku Hamasu věděl, nebo ho dokonce Mosadu nařídil, tak si nad sebou rozsudek smrti vynesl prakticky sám. A to hned z několika stran. Naprostá většina muslimských teologických učenců je po řádění Izraelců v Gaze doslova povinna na něj, a ne jenom na něj, vyhlásit fatvu. Za druhé v Izraeli od jeho vzniku vždycky žil dostatečný počet fanatiků z obou stran, ochotných provést teroristický čin. Nejeden politik na to v Izraeli doplatil. Za třetí „Bibi“ má navíc v Izraelských politických temnotách hodně nepřátel a ti se pod tlakem veřejnosti světa mohou rozhodnout předhodit ho „lvům“. V neposlední řadě může být zbaven funkce, ztratit imunitu, vydán soudům v Izraeli a ty mu to také mohou spočítat. Takže ho může zachránit už jenom jeho srdeční choroba.

Ale i v tom případě by rovněž neměl ujít „trestu historie“. Pokud vím, tak existují církve, které mají nejen své svaté, ale také své proklínané. Takže by nebylo od věci, kdyby kupříkladu některé denominace pravoslavná církev, ale především některé sekty muslimů a judaistů ho na věky proklely a ve svých rituálech to skutečně neustále připomínaly. Konec konců i světová komunita by si mohla vytvářet „seznam“ zločinců proti lidskosti a OSN by se měla postarat, aby takoví zmetkové byli doslova zvěčněni se seznamem svých zločinů v jakési síni nezapomenutelných lidských zrůd.

MYŠLENKA UBĚHLÉHO MĚSÍCE

Nemohl ji vyřknout asi nikdo jiný než Elon Musk. Vzkázal totiž sionským šílencům z Tel Avivu, cituji: „Skutečná otázka zní: kolik nových členů Hamásu vytvoříte za každého zabitého člena? Pokud jich vytvoříte více, než kolik jich zabijete, znamená to, že jste neuspěli“. Konec citace. Řekl bych že za každého jich bude tak deset, při nejmenším jen v Palestině a mezi Araby si to ani netroufám tipnout.

GAZA A HOLOCAUST

Je nejvyšší povinností nejenom vládců celého světa, už jenom na památku zemřelých novorozenců v nemocnici Al-Šifá, aby byli vůdci Izraele postaveni před soud v zemi, kde není zrušen trest smrti. Pokud se tak nestane má podle mého názoru veřejnost celého světa oprávnění totálně vymýtit sionismus. A napravit tak ten krutý omyl holocaustu.

TURECKO SPLNILO SLIB

Dneska podala Ankara k Mezinárodnímu trestnímu soudu žalobu, v níž obviňuje Netanjahua z genocidy v Gaze. Já jsem jenom zvědav, jak dlouho bude superctihodným soudcům trvat, než na něj bude vydán zatykač. Na Putina, pokud se pamatuji to netrvalo ani 24 hodin.