PUTIN UŽ PO PÁTÉ

Včerejšek byl pro Rusko významným dnem. Uskutečnila se totiž pátá inaugurace Putina do funkce prezidenta. Jeho první proběhla ve stejný den roku 2000. Neviděl jsem do včerejška ani jednu z předešlých, takže tu současnou jsem si nehodlal nechal ujít. Přímý přenos jsem sice nestihl, ale viděl jsem celý přenos z inaugurace se zpožděním ani ne dvou hodin.

V mých očích slavnost svou okázalostí odpovídala významu země a jejího nejvyššího představitele. Z pohledu rusofobů, ba spíše Hatredrossinů celého světa a především našich, šlo samozřejmě o pompéznost, monstrózní akci a podobné „lichotky“, pokud se vůbec o ceremoniálu zmínili, když se na něm nemohli zviditelňovat naši pseudo velikáni. Ceremoniál sestával ze tří částí. Ústavou předepsaného slibu, či přísahy s následným projevem staronového prezidenta, slavnostní přehlídky prezidentského pluku a církevního obřadu.

Sledoval jsem celou podívanou především pohledem nemocného starce, kterého zaujala na první pohled fyzická kondice muže ve věku 71 let na jeho cestě ze své kanceláře až do velkolepého slavnostního sálu. Kamera jej, asi záměrně, sledovala od chvíle kdy z ní vyšel, procházel chodbami jednoho z paláců Kremlu, kde všude byl rudý koberec. Bohužel se nedalo spočítat, kolik překonal schodů směrem dolů, ale i nahoru. Bylo jich určitě víc jak sto padesát. Samotná cesta palácem byla dlouhá nejméně tři stovky metrů. Po celou dobu šel svižně, na konci točité části schodiště směrem dolů dokonce uvolněně seběhl. Nikde se nedržel zábradlí. Vyšel z paláce a sedal do auta jako mladý muž a ne stařík. Po příjezdu k paláci samotné inaugurace opět až do sálu musel překonat nepočítaně schodů, jen o málo méně dlouhou soustavu chodeb než v předešlém paláci. Samotný „ústavou předepsaný rituál“ včetně jeho projevu trval víc jak tři čtvrtě hodiny. Následně musel zase projít k východu, sednout do auta a odjet na prostranství vojenské přehlídky. Svému pluku poblahopřát a vykonat jeho přehlídku. Načež odjel do katedrály metropolity. Obřad v ní trval skoro půl hodiny. Za celou dobu si Putin nesednul, kromě těch kratičkých převozů v autě. Tedy klobouk dolů, před takovou kondicí, i když v katedrále už v některých okamžicích bylo vidět, že je unaven. Proč to tak široce rozepisuji? Zdálo se mě totiž, že při pohledu na obličej Putina z velké blízkosti jsem na něm zaznamenal následek nějakou mozkové příhody, ale mohu se samozřejmě mýlit. Ovšem i kdyby, tak bych se nedivil, při všem tom duševním vypětí. Dneska jsem, mimo jiné, na webu https://t.me/cz24news/107488 našel krátký šot, na němž jeden z Putinových lékařů mu v jeho pracovně po celém tom státnickém martyrii říká, cituji: „Chci ti říct, že jsi ve výborné fyzické kondici, dnes jsi dokončil tento maraton na schodech. Žádná dušnost, je vše v pořádku? – Díky Bohu“. Konec citace. Takže mé včerejší tušení je vysoce pravděpodobné. Dneska bez doplňku.

PO NĚJAKÉ DOBĚ OPĚT SKVĚLÝ, PROTOŽE PŘESNÝ

Včera na webu https://casopisargument.cz/?p=57113 byl publikován text sociologa a příležitostného politika Jana Kellera. Považuji jej za dlouhodobou stálici rovněž naší žurnalistické scény a jeho texty již celou polistopadovou éru hodnotím za excelentní svou výstižností, vtipem a znalostí věci. Proto jmenovaný text vřele doporučují k přečtení. Základním tématem uvedeného textu je svrchovanost našeho státu, ovšem mnohem důležitější je hodnocení Klause a Zemana v této souvislosti. Jde o potvrzení mého stálého názoru na tyto dva přední polistopadové politiky ČR. Vždycky jsem hodnotil Klause jako absolutně nepraktického národohospodáře, ale dobrého politika, který se v té disciplíně stále zdokonaloval. Zemana jsem naopak považoval za líného pseudovědeckého proroka, čímž opravdu tak zvaná futurologie byla, je, a asi už proto coby věda zaniká. Jako politik to byl pouhopouhý kabinetní podvodníček a skrytý podrazák hrající jen pro své ego. Jinak nic pro dobro země neudělal, naopak vždy, všude, a ještě pořád naší zemni jen a jenom škodí. Typický to intelektuál. Příslušník sociální vrstvy, jimž má společnost všemi prostředky zabraňovat, aby se dostali do veřejných funkcí, nadtož ústavních. Intelektuál je v mých očích příslušníkem širší vrstvy, tak zvané inteligence, který se ale od ní odlišuje tím, že je pouhým fotelovým žvanilem, který v praktickém životě nic neumí, takže vždy a pouze jen společnosti svými rádoby teoretickými nápady škodí. Gorbačov byl snad nejstrašnějším příkladem tohoto typu chátry, kteří se dopracovali až do úplného vrcholu mocenské pyramidy, takže nakonec zničil jeden z nejvýznamnějších států dějin. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

DOMINANTNÍ ZPRÁVA Z DNEŠNÍCH MÉDIÍ.

Na webu https://www.czechfreepress.cz/rusko/putin-naridil-usporadat-cviceni-taktickych-jadernych-sil.html byla dneska publikována následující zpráva, cituji. „Putin nařídil uspořádání cvičení nestrategických jaderných sil, čti, tak zvaně „slabších“ taktických JZ. Rozhodnutí bylo pravděpodobně přijato na pozadí prohlášení Francie, Polska a USA, že jsou připraveny vyslat na Ukrajinu vojáky v případě dalších úspěchů ruských ozbrojených sil.“ Konec citace. Takže se situace eskaluje tak, jak jsem předpokládal po celé dva roky. Putin prostě měl Ukrajinu zlikvidovat tak jak to dělá USA, a bylo po válce nejpozději v létě roku 2022. Bylo by sice hodně mrtvých, ale troufám si konstatovat, že v konečné bilanci mnohem méně, než jich bude v celém dalším průběhu. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

CO TÝDEN DAL

Stoltenberg neočekávaně navštívil Ukrajinu, aby po schválení další Americké podpory Zelenského kamarile sdělil, cituji: „Práce, kterou nyní děláme, vám dláždí nezvratnou cestu k členství v NATO. Až nadejde správný čas, Ukrajina se stane členem NATO.“ Konec citování. Což podle mě znamená na svatého „Dindy“, jak říkávala babička.

Tentýž Jens Stoltenberg za dva dny nato prohlásil, cituji: „Možnost ruského vítězství představuje pro NATO mnohem větší riziko než riziko zatažení do konfliktu“. Jenže prakticky ve stejnou dobu ministr zahraničí USA Antony Blinken se naopak na Světovém ekonomickém fóru v Rijádu dušoval, cituji: „Jak jsem již zmínil, NATO je obranná aliance, která s Ruskem nemá žádné plány, nikdy neměla a nikdy nebude“. V prvé řadě by si panstvo mělo sjednotit notičky. Ale především by si mělo uvědomit, že v pohádku o obranném sdružení už dávno nikdo na světě nevěří, pokud ji kdo kdy vůbec věřil.

Šéf unijní diplomacie Josep Borrell opět perlil, cituji: „Když už jsme se zavázali na začátku konfliktu podporovat Ukrajinu, měli bychom pokračovat v podpoře, dokud budou schopni klást odpor a dokud se Putin nerozhodne válku zastavit. Ale to se bohužel brzy nestane…A my musíme souběžně pokračovat v podpoře lidu Ukrajiny. Evropané nebudou umírat pro Donbas, ale můžeme pomoci Ukrajincům, aby neumírali pro Donbas ještě déle,“ Proč ten dacan rovnou neřekne, že musí umírat až do prezidentských voleb v USA a pak ať je vezme čert.

Francouzský prezident Emmanuel Macron řekl, že „nové dodávky zbraní ze Spojených států, Německa a Francie „umožní Ukrajině vzdorovat“…Ruské vítězství a kapitulace Ukrajiny by vedly k desetiletím destabilizace situace pro Rumunsko, Moldavsko a Polsko. V sázce je naše bezpečnost a budoucnost Evropy,“ Rádoby veliký „vůdce vojů“ vlastnících jaderné zbraně nepřestává blouznit svůj Napoleonský sen. Správně při tom předpokládá, že tentokrát se o jeho konci lidstvo už nikdy nic nedoví.

Mluvčí ministerstva zahraničí USA Vedant Patel říká, že ICC by neměl Netanjahua stíhat, řekl světu:
„Domníváme se, že tento soud k tomu nemá pravomoc. Úzce spolupracujeme s Mezinárodním trestním soudem na řadě klíčových otázek a věříme, že odvádí důležitou práci, například ve vztahu k Ukrajině nebo súdánskému Dárfúru. Soud však nemá pravomoc nad tímto konkrétním problémem, problémem Netanjahua. A samozřejmě argument žádný. Pořád stejný postoj. My, světapán, jsme takto rozhodli a „basta fidli“. Putina soudit může, ba co dím, musí. I když se dávno prokázalo, že obvinění je falešné. Údajně pohřešované děti z Ukrajiny se našly v Německu. Jmenovaný soud ovšem nemá absolutně žádné oprávnění soudit nacisty, a sionisty už absolutně ne. To by v prvé řadě musel totiž soudit nás, samozvané vládce nad vším lidstvem.

Kdo dočetl až sem, může za pokračování prvního příspěvku považovat vyjádření politologa Iščenka, který v rozhovoru před několika dny tázajícímu se novináři vysvětli, cituji: „Ukrajinští vojáci nejsou nic víc než žoldáci USA pro boj s Ruskem. Pokud už další nebudou, USA si najde jiné žoldnéře“. Konec citace, který už komentář nepotřebuje.

Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

S KÝM VE SKUTEČNOSTI NA UKRAJINĚ RUSKO VÁLČÍ

Na webu https://cz24.news/fursov-a-katasonov-pokud-putin-znarodni-ruskou-centralni-banku-vyhlasi-valku-nejvlivnejsim-rodinnym-klanum-na-svete-ktere-vlastni-i-americky-fed/ byl dneska zveřejněn text, který považuji za nezbytně povinnou četbu pro každého, kdo chce vniknout do samé hlubiny boje o změnu současného světa. Odkrývá opravdivého soupeře těch, kdo hodlají zničit unipolární hegemonii Deep State USA. Dokonce konkrétně jmenuje osoby, tvořící onu globální mafii dosavadních reálných vládců lidstva. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

ZMĚNA VÝZNAMU ZKRATKY SVO

Zkratka SVO se stala uznávaným pojmenováním ozbrojeného konfliktu na Ukrajině. Politické vedení Ruska a velení Ruské armády původně celou akci nazvalo Speciální vojenská operace Ruské armády na území Ukrajiny. Zkráceně tedy Speciální vojenská operace. V Rusku ovšem roste počet vlastenecky smýšlejících lidí, kteří si zkratku vysvětlují jako „Spravedlivá vojenská operace“. Zdůvodňují ji tak, že Ukrajinští nacisté, které nenazvou nikdy jinak než Benderovci, fakticky okupují území které uloupili Ruskému národu. I když objektivně jde o projev ruského nacionalismu, je podle mě nový výklad zkratky nejen oprávněný, ale přesněji vystihuje realitu. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

POLSKO RIZIKEM STŘEDNÍ EVROPY

Poláci měli vždycky přehnané válečnické ambice. Díky tomu si za svou historii vypěstovali nenávist k velkému sousedovi Rusku. Vím, že se teď budu opakovat, ale to prý je matka moudrosti. Takže znova tvrdím, že jejich vztah k Rusku není fobií čili strachem, leč čiročirou nenávistí ženoucí tu pětkrát vyzmizíkovanou větev zrádců slovanské ideje proti své kolébce. Nyní dosáhli vrcholu. Prezident Duda oficiálně požádal USA o rozmístěni jejich jaderných zbraní na území polského státu. Podepsal tak v prvé řadě rozsudek smrti nad občany území současného Polska, a zároveň váženě ohrozil sousední státy. V mých očích je to projev vrcholného úpadku katolicismu celého světa. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

A nejen on, leč i to zparchantělé Polsko. Od něj by se mělo odtrhnout Slezsko a Polsko definitivně rozdělit mezi Rusko a Německo. A do těch území pak převézt migranty z Afriky a Asie, především muslimy, ať konečně definitivně Polsko zanikne. Zrůdy.

TAKŽE JAK?

Netanjahu požádal Bidena o ochranu před Mezinárodním trestním soudem (International Criminal Court, ICC) sídlícím v nizozemském Haagu. Tento přeslovutný soud ještě ani nevydal zatykač a potrefená husa už leží u nohou hegemona a prosebné líbá botu samohybného děduly. Mě naopak zajímá, jak to bude s Putinem. Na toho vydal tentýž „křivosoud“ zatykač loni v březnu a obvinil jej z toho, co se mezi tím prokázalo jako lež. Ukronáckové totiž předložili ICC seznam dětí, které Rusko odvleklo do své země. Než se rok s rokem sešel, některé z dětí se našly i svými rodiči kupříkladu v Německu a nikdy nic nevěděly o tom, že by byly v Ruskou. Takže co „slavný soude“: Kdy ten zatykač zrušíte!!? Nebo čekáte, až po vás bude jiný soud vyžadovat ne bezduchou omluvu, ale kupříkladu tak sto milionů dolarů odškodného za poškození Putinovy pověsti?!! Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

NASBÍRÁNO TENTO TÝDEN

„…rozhodnutí bylo ´správné´, protože nyní Američané nepotřebují bojovat s Ruskem sami, Ukrajinci to udělají za ně…Ukrajinci na bojišti neumírají pro mýtickou ´svobodu Ukrajiny´ ale pro přání Spojených států. Americká armáda již nemusí bojovat pro obranu zemí NATO. Udělají to Ukrajinci…Civilizovaný svět poskytuje pouze zbraně a myslím, že je to dobré řešení“, řekl Zelenskyj. Obdivuji Ukrajince. Kdyby alespoň několik jich bylo svéprávných, tak by po takových slovech ta židácká bestie už nežila ani den.

Kongresman Gerry Connolly o důvodech přidělení 61 miliard dolarů Ukrajině: „Někteří říkají, že nejdříve se musíme vypořádat s naší hranicí. Rusko-ukrajinská hranice je naše hranice! To je hranice mezi zvrácenou autokracií a svobodu milujícím lidem, kteří usilují o náš demokratický způsob života“.  Ale, ale, tak on má hegemon přece jenom jakési hranice! Já byl totiž dosud přesvědčen, alespoň podle jeho chování, že žádné hranice nemá, jelikož mu patří celá planeta.

Utajovaným cílem pomoci USA Ukrajině je velká evropská válka – oblíbená to zábava Anglosasů – která je jedním z cílů konfliktu. A z tohoto pohledu už Američané vybojovali strategické vítězství. Spojené státy totiž zničily byť i hypotetickou možnost, aby se pro ně Evropa stala konkurentem a dokonce novým centrem moci. Napsal anonym 24.4.24. Je skutečně obdivuhodné, že se v Evropě vždycky najde dost hlupců, kteří to divadélko, bohužel krvavé, Anglosasům dopřejí.

„Zdravý rozum se stal v politice nejen zbytečný, ale navíc krajně podezřelý. Pokus o logickou argumentaci se stává pro příslušné orgány indicií, že možná pracujete pro cizí zájmy. Ale pro ty nesprávné cizí zájmy. Na rozdíl od těch správných cizích zájmů, pro které možná pracují příslušné orgány“. Řekl v nedávném rozhovoru Jan Keller. Zdravý rozum podle mých zkušeností nikdy nemůže být v politice potřebný a nebude dokud politika bude bojem o moc.

„S ohledem na prohlubující se krizi liberální demokracie na Západě není hlavní otázkou, jak volby amerického prezidenta dopadnou, ale to, jak se zachovají přívrženci poraženého kandidáta“. Napsal Oskar Krejčí.  Očekává snad tento zkušený politolog občanskou válku v zemi hegemona?!!

Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

TRIO SUPERMOCNOSTÍ

Rozpadem Sovětského svazu se dostala USA do „pomykova“. Nebyla totiž na něco takového dostatečně připravena. Na první pohled to vypadá jako absurdní tvrzení, protože nejpozději od druhé světové války byla porážka SSSR hlavní náplní veškeré politiky Ameriky. Jenže. Skuteční vládci USA měli rozdílné názory na to, co si pod vítězstvím nad SSSR představují. Pro ně vzniklá realita rozpadu Sovětského svazu byla tou nejhorší variantou. Vzniklo totiž na přírodní zdroje nadmíru bohaté Rusko, zbavené celé plejády zemí, které muselo skoro po celé století podporovat, někdy doslova zajišťovat jejich existenci.

USA se sice stala hegemonem planety, ale v této situaci začala jednat chaoticky, živelně a bez dlouhodobé vize. Navíc se její vládci rozhodli především vyřešit zdánlivě prioritní problém vzniklý rozpadem sovětů jednak rychle a jak byli vždycky zvyklí, silou. Chtěli si podrobit Rusko mocí své ekonomiky, technologie a v neposlední řadě armády co nejdříve, pokud možno hned. Opomněli, že každý tlak budí protitlak. Pokud by se neobjevil Putin, přišel by jiný, ale určitě by přišel, protože chování USA takovou postavu v Rusku zrodilo. Je to zákon tohoto vesmíru. Rusko proto v historicky kratičké době obsadilo ve světové politice postavení bývalého SSSR.

Aby toho nebylo pro Ameriku málo, tak v tom omámení z vítězství ve studené válce a fanatickém zaujetí podrobit si Rusko přehlédli, co se děje jinde na planetě. K jejich hrůze vyrostla jim na zápraží Pacifiku Čína, re inkarnující svou, po většinu dějin nejsilnější ekonomika světa.  Podle zvrhlých pravidel hegemonie Anglosasy ani nenapadlo s rostoucím titánem hledat možnou koexistenci, nadtož spolupráci. Naopak podle svého zvyku se okamžitě pasovali do role nepřítele ČLR. Bláhovci. Postarali se tak o další neodčinitelnou chybu svých světovládných ambicí. Vlastní hloupostí zprostředkovali těsné, až existenční spojenectví Ruska a ČLR.

Poslední fatální chybu, kterou Amerika, alespoň tedy její politici dělají, je snaha donutit ČLR k roztržce s Ruskem. Zase klasický příklad nepromyšlenosti. ČLR se totiž bez sepjetí s Ruskem neobejde, jednak nemá dostatek přírodních zdrojů především energetických, ale zatím nemá ani dostačenou jadernou sílu. Oproti tomu Rusko má nadbytek zdrojů, a zatím největší a nejmodernější jaderné zbraně, Amíci by se tedy raději měli podbízet Rusku aby se jim povedlo izolovat Čínu. Ovšem oni ve své zpupné pýše raději budou hromadit dále své chyby, aniž si připouštějí že už nejsou těmi, co bývali. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.