VÍC JAK POVINNÁ ČETBA

Dnes večer jsem hodlal napsat komentář k několika výrokům známých politiků z minulého týdne. Leč rozhodl jsem se jinak. Vřele doporučuji přečíst si text na webu https://www.czechfreepress.cz/podoteky/vyjadreni-tridni-ucitelky-na-stiznost-rodicu.html . V hloubi duše jenom věřím, že jde o mystifikaci, že u nás ještě neexistuje škola, kde by se učitelský sbor choval tak obludně. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

KONEC SRANDIČEK

Konflikt na Ukrajině si troufají předěsím evropské země NATO neustále eskalovat. Není vůbec překvapivé, že tak činí převážně představitelé těch, které nesousedí s Ukronacistickou diktaturou. Jako kupříkladu Francouzský Mac(a)ron, či Polský Sikorski. Asi proto tomu prvému Italský ministr Matteo Salvini přes média vzkázal, ať si oblékne polní uniformu, vezme helmu a kvér a jde bojovat a neotravuje Evropu.

Myslím, že včera to jasně řekl známý Slovenský politický aktivista Eduard Chmelár. Jako historik připomenul, že v dobách kdy se odvaha a čest vysoce cenila, šel vládce do boje v čele svých vojů. Zatím co už dlouhou dobu vládci ženou do válčení své občany a sami sedí v teple a popíjejí šampaňské, třeba. A navrhuje proto to jediné správné, cituji: „…kdo prosazuje válku, měl by skončit v první linii“, konec citace. K tomu jenom přidávám. Najde se někdy vůdce, který si podobné heslo dá na štít a vyprovokuje skutečnou vzpouru údajně jediných vládců, čti, lidu, a začne hnát všechny ty politické loutky, mediální poskoky a jiné lotry sloužící kastě finančních světovládců do války?!!! To by byla revoluce, a předpokládám, že bez nějaké takové lidstvo zmizí z této planety. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

FICO VČERA HOVOŘIL SKORO ČTVRT HODINY

Ohlasy dokazují, že Slovensko je silně polarizované. Odpůrci, současná opozice, ho za ten projev nadále uráží, zesměšňuje, nebo alespoň tvrdí, že opět útočil, šířil nenávist a konspirační teorie. Z celého srdce by mě zajímalo, jaký je poměr „Pro a Proti Ficovců“. Nedávný průzkum na Slovensku prý ukázal, že 70 % občanů není ani pro Západ, ani pro Východ. To mi moc nepomohlo.

Ovšem je to varovné. Současná doba totiž víc a více nebude přát chytrolínům, vyčkávačům. Nyní jde o existenční zápas. Rozhoduje se o budoucí podobě světa na dlouhé období budoucnosti. A v tom souboji nelze být stranou, holedbat se dokonce nadhledem, ovšem ve skutečnosti pouze vychytrale vyčkávat. Kdo si nevybere jednu ze stran konfliktu, ten špatně dopadne, ať konflikt skončí jakkoliv. Vítěz si na něm smlsne. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ

Původně, tedy při letmém přečtení jsem předpokládal, že si z doporučovaného textu vypíšu jen několik citátů a ty si jako trvalou hodnotu uložím do svého „deníku“. Ovšem když jsem si jej dneska přečetl zevrubně, tak jsem dospěl k přesvědčení, že o novinařině jsem už dávno nečetl nic tak sevřenějšího, ve své zkratce přesto srozumitelného, že bych jej musel skoro celý si zapsat coby citát. Z toho důvodu doporučuji, ke čtení text publikovaný na webu https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Celebrity-s-patentem-na-rozum-Jak-vidi-Hoffman-dnesni-novinare-756247 a jen bych k němu něco přidal poněkud okrajového.

Vždycky jsem si byl vědom toho, že ve válce obě strany „lžou“. Proto v posledních třech letech přísně sleduji jak zprávy Ruské, tak i ty druhé, i když stále více ty první. Proč to píšu? Nic mi tak dokonale nedokazuje že je svět, zdůrazňuji celý lidský svět ve válce než to, jaká se vyvíjí mediální praxe. Všechny ty nesmysly o dezinformacích, hoaxech, či až edukátorských manipulacích v médiích, navíc pod diktátem vládnoucích politiků jsou jednoznačně nejen produktem válečného stavu, ale především tvůrcem potřebné nenávisti vůči vládnoucí vrstvou vybranému nepříteli. Takže jednak jsme už ve válce, ale hlavně jsme manipulováni do jakési jenom tušené obrovské války. Z čehož mi vyplývá, že určitá část dnes se angažujících novinářů je už válečnými zločinci. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

MACRON SE MI JEVÍ JAKO NEJVĚTŠÍ KLAUN KONFLIKTU NA UKRAJINĚ

Macron po setkání se Si Ťin-pchingem v prvním týdnu května prohlašoval: „Nejsme ve válečném stavu s Ruskem ani ruským lidem. Nepřejeme si změnu režimu v Moskvě. Nacházíme se v historickém bodu obratu, s hrozbami na bezprecedentní úrovni a značným rizikem fragmentace světa. Respektujeme dávné vazby mezi Čínou a Ruskem i úsilí vyvíjené po desetiletí o stabilizaci těchto vztahů“. A konci května při své návštěvě Německa už ale halekal: „Na tomto místě chci ocenit jejich odvahu, odvahu, se kterou bránili svou zemi, svůj lid 10 let a ještě více, o něco více než 2 roky. To, co je na Ukrajině v sázce, je naše schopnost být v Evropě v bezpečí. Jaký mír, jaká bezpečnost v Evropě, když dovolíme, aby na našem kontinentu zavládlo právo těch nejsilnějších? Jaký mír, jakou bezpečnost v Německu, ve Francii, v Polsku, Litvě, Rumunsku, jestli na Ukrajině vládne právo nejsilnějších, jaký mír, jaká bezpečnost, když pár set kilometrů odsud je pošlapána charta Organizace spojených národů? Proto vám říkám, ano, na Ukrajině je v sázce naše bezpečnost, náš mír!“ Když si politik troufne předvádět takové názorové přemety v dnešním věku všeobecné „informovanosti“, pak s ním není cosi v pořádku. Pokud není úplný debil, potom už naprosto ztratil soudnost a nedokáže se orientovat v současném realitě. V mých očích se chová jako „prezident-klaun“. Dokonce o něco hůře než klaun-prezident Zelenjskij.

Macron je při tom jediným politikem, který byl iniciátorem vyslání vojáků ze zemí NATO na Ukrajinu, jedním z prvních, kdo povolil francouzskými zbraněmi ostřelovat území „staré“ Rusi, kdo bez skrupulí poslal na Ukrajinu žoldáky své Cizinecké legie a kdo doporučoval z území států NATO sousedících s Ukrajinou sestřelovat nad její západní částí Ruské útočné rakety. Pak ale skutečně nevím, jak si představuje opravdový válečný stav s Ruskem. Že by teprve až při výměně jaderných strategických střel?! Aby si je nevyžebral! Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

RUSKO JE HROZBOU

Západní stratégové potřebují lid svých zemí držet ve strachu a jeho zbrojaři potřebují neustále zvyšovat své zisky. Je proto logické, že se jejich mantrou stalo tvrzení, že Rusko je hrozbou, že se nezastaví ani po vítězství na Ukrajině, že napadne další země. Zvlášť klaun-prezident toto prorokuje Západu. Rusko je hrozbou, proto se my Západ musíme vyzbrojit co nejvíce a nejlépe. Rusko je hrozbou, takže až se vyzbrojíme, musíme ho vyprovokovat k dalšímu válčeníčku, aby naše zbrojovky mohly chrlit nové a novější granáty, obzvlášť když jsme už zainvestovali do nových tovýren. Rusko je hrozbou, takže dělejme všechno proto, abychom ho donutili k válčení. Toť modlitba těchto dnů válečníků celého křesťanského Západu, především té nýmandské Evropy. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

JAK TO ASI MŮŽE POKRAČOVAT

Představitelé deseti zemí NATO souhlasí s tím, že Ukrajinská armáda může jejich rakety delšího doletu používat proti vojenským objektům na území Ruska. Iniciativní bílý kůň Deep State USA Francie, ta dokonce zveřejnila mapu základen v Rusku, z nichž Rusové podnikají útoky na Ukrajinu. A aby nebylo pochyb o tom, kdo to všechno inspiruje, tak jeden ze senátorů USA zveřejnil mapu třistakilometrového pásma v Rusku, kam mohou dosáhnout rakety, které už USA odeslaly na Ukrajinu. Tolik expozice dalšího eskalačního stupně války NATO proti Rusku.

Skutečný velitel NATO, zmíněný Deep State USA samozřejmě sleduje více cílů. Od počátku vstupu Západu do Ruské SVO na území Ukrajiny mu šlo o strategické oslabení Ruska. Postupně si ale své cíle upřesňuje a konkretizuje. V současnosti je jedním z jeho zájmů donutit Rusko, aby jako první použilo jaderné zbraně a tím ho před celým světem mohlo označit za globálního arcilotra.

Rusko ale nemusí na útoky na své území odpovídat jadernými náložemi, ani těmi taktickými. Politické vedení už signalizovalo, že se bude snažit zvětšit sanitární pásmo pro bezpečnost své země  na území Ukrajiny, takže bude ničit jakákoliv vojenská zařízení minimálně do hloubky dostřelu Západem dodávaných raket.

Ovšem Západ má už promyšlen další stupeň eskalace. Dodávku letadel jako nosičů raket delšího dosahu. Na takovou situaci bude muset Rusko opět adekvátně reagoval možná dalším posunem hranice ochranného pásma své země. I v této situaci ještě nemusí být nuceno užít jaderné zbraně, jelikož jeho letectvo je na střet s F-16 celkem vytrénováno a vybaveno novými raketovými systémy.

Jakýsi mezistupeň eskalace války mezi NATO a Ruskem představuje přímé zapojení armády NATO do bojů na Ukrajině. Ovšem ani to ještě nenutí Rusko k užití „lotrovské“ zbraně. Jenom to zvýší intenzitu ničení Ukrajiny.

Pak už Západu moc možností k eskalování konfliktu nezbývá. Asi poslední možností je přímý útok NATO na území Ruska. Jednak z Ukrajiny, ale rovněž z Pobaltí přes Bělorusko a pak z Rumunska. Ale především na Kaliningrad. No a v takovém případě už asi všichni tušíme, co bude následovat.

Nepatřím k pesimistům, leč celý život jsem byl realistickým skeptikem. Proto si troufám predikovat, že současný stav rozjetého konfliktu už není pár minut před dvanáctou, ale už pár vteřin po dvanácté. Pokud sleduji válkychtivé nadšení Evropských mopslíků ovládaných USA jsem o tom stále víc jak přesvědčen. Dokonce si dovoluji tvrdit, že onu rozjetou mašinerii pořád se stupňující eskalace už není podle mě reálné možné zastavit. Proto by si Evropánci měli vzpomenout, proč se vlastně ten zrychlující se vlak k sebevraždě s nimi rozjel. Že šlo od počátku o konflikt mezi Rusy a Ukrajinci, do kterého nikomu jinému nic nebylo. To pouze odvěká snaha světovládců Západu se začala pod posvátnými hesly angažovat na straně slabšího. Politici Evropy by si měli připustit, že nikdy se k ničemu podobnému neodhodlali nejméně od poslední velké války. A měli k takovému angažmá doslova nespočet příležitostí. Zatím ale naopak vždycky přicmrndávali tomu silnějšímu.  Nyní jsou v tom bahně skutečně až po uši. A není cesty zpět. Rusové neustoupí, nemohou, protože nemají kam. Oni bojují o svou existenci, zatím co Západ o prestiž globálního mocipána. Což ovšem je motivací pouze pro skutečné vládce, v mizivém případě pro jím ovládaný „lid“ svých zemí. To je z mé strany jen malé upozornění na realitu. Propaganda je totiž jedna věc a mrtvoly bližních poněkud jiná.

O míru mluví doslova jen několik hlasů, zatím. Bublina válečných nadšenců je naopak obrovská. Zatím. Západem cloumají již dost dlouho pouze emoce. Rozum se stále více vytrácí.

A co Rusko? Má také i jiné šance. Třeba ta válka v Izraeli. Není zas tak nemožné dostat Izrael do situace, že on jako první použije jaderné zbraně. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

JEŠTĚ K TÉ VÁLCE NA VÝCHODĚ EVROPY

Ať dopadne konflikt na Ukrajině jak dopadne, tak absolutním vítězem bude USA. Sice se asi nezvýší její status hegemona, ale získá tolik bonusů, že bude hospodářsky posílena a navíc vylepší svou vojenskou připravenost. S Ruskem na Ukrajině bojuje fakticky celé NATO. Všechny země se zbavily starších zbraní a budou si muset od USA kupovat nové, údajně dokonalejší, leč především dražší. Unie Amerických států si tak významně finančně vylepší nejenom svou obchodní bilanci, a sníží se v ní nezaměstnanost. Za druhé USA zvýšila závislost Evropy na svých zdrojích, a natolik se ujala vedení v Evropě, že ta se pomalu, leč jistě stává až koloniálně závislým teritoriem. Jednoznačně se zbavila Evropy coby hospodářského konkurenta. Za třetí měla šanci otestovat si některé své zbraně na Ukrajině a díky tomu je vylepšit. Za čtvrté poznala účinnost ruských zbraňových systémů a především jejich slabiny. Za páté Rusové museli předvést v boji i zbraně, které původně nechtěli používat, čili přišli o některé své trumfy. Za šesté USA si otestovala dost zevrubně připravenost Ruska na jaderný střet. Ekonomické těžkosti, které Rusku západ způsobil nedovedu posoudit, protože stále chybí hodnověrná čísla. Ovšem i v této „válečné disciplíně“ USA mají navrch a jako bonus získali zmíněné podmanění Evropy. Ale i bez tohoto efektu vyjmenované zisky jsou pro USA tak významné, že jakékoliv Ruské, které navíc zaplatí draze životy svých mladých mužů, budou vedle toho málo významné pro další geopolitický střet. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.

MUSÍM SE ZBAVIT EMOCÍ

Po celý život jsem se ze svých problémů vypsával. Jakmile jsem si je psaním ujasnil a mnohdy vyřešil, tak pro mě už přestaly existovat. Výjimečně jsem se takovým způsobem zbavoval i svých emocí. Dneska se budu snažit právě o to druhé. „Vyřvat se“.

Prakticky od počátků SVO jsem nesouhlasil s jejím reálným vojenským prováděním. “Gentlemanskou“ válku ze strany Rusů jsem považoval za nepatřičné jednání. Pokud někoho považuji za tak antagonistického nepřítele, že vyhlásím jeho likvidaci, tak se podle toho musím chovat, a ne kolem něho poskakovat a sem tam mu dát pohlavek. Napsal jsem o tom před dvěma lety dost a pořád trvám na tom, že kdyby Rusové začali od počátku válčit a ne „operovat“, tak by jednak už bylo dávno po konfliktu, ale v souhrnu by bylo i méně mrtvých na obou stranách.

Po nedávném zvolení Putina na další období začalo politické vedení Ruska čistky v armádě. Jak se zdá, jde o nevojenské čistky, ale jednoznačně „hospodářské“ postihujících korupci, což je v armádách celého světa jevem víc jak obvyklým. Ovšem podle mě mělo naopak, nebo alespoň rovněž, armádní velení dělat pořádek s politickým vedením. Proč?

Sleduji v posledních měsících ruské elektronické magazíny. Není jediného dne, kdy by nepřinášely zprávy o útoku Ukronacistů na pohraniční území Ruska. Ne toho původně Ukrajinského, ale skutečně od rozdělení SSSR Ruského. Nejhorší je, že vždycky mají za následek smrt a zranění civilistů. Dokonce už několikrát poměrně daleko za hranicemi napadli Ukronacističti diverzanti ruské osady, při čemž to bylo prezentováno jako diverzní činnost organizace Ruských odpůrců režimu. Takže Rusové se snaží nezabíjet civilní Ukrajince, zato Ukrajinci naopak zabíjejí záměrně civilisty.

Za druhé. Nejméně rok a půl Ukroarmáda provokativně ohrožuje vzdálené, až velmi vzdálené objekty v Rusku, včetně třeba samotného Kremlu. Dokonce v letošním roce účinně ničí objekty energetické infrastruktury, až je musel Deep State USA napomínat.

Za třetí. Z cizích území jsou řízeny, ba někdy i napadány objekty kolem Černého moře. Ruská flotila je doslova decimována. Americké drony, dokonce i letadla řídící tyto akce bezostyšně létají nad neutrálními vodami.

Za čtvrté. Nejenom cizí žoldáci, ale i členové armád NATO řídí operace, obsluhují složité systémy a plánují akce a mnohdy doslova velí útokm Ukrů.

A konečně za páté. Už dvakrát Ukrajina napadla a poškodila radarové systémy včasného varování před útokem strategickými jadernými zbraněmi.

Všechny popsané jevy jsou překročením hranic, limitů, červených čar a já nevím čeho všeho ještě, které ruské politické vedení světu na počátku konfliktu prezentovalo coby nepřekročitelné. A nyní jen a pouze varuje, planě vyhrožuje…a…nic. Když Izrael v sousedních zemích nějaké vojenské zařízení vyhodnotí jako ohrožení své bezpečnosti, tak ho nekompromisně zničí. Žádné tabu, že jde o narušení suverenity cizího území nerespektuje a nikdo se nepokouší o vážnou odvetu. Má přece své jaderné zbraně. A i ti Jemenští povstalci sestřelují americké drony nad Rudým mořem a USArmy je nedokáže eliminovat, tak proč je Rusko proboha tak ušláplé, že na všechny ty provokace nedokáže účinnou silou odpovědět?!!.

U prvních čtyřech typů provokací jsem to ještě omlouval, ale u napadání radarů protijaderné ochrany to absolutně odmítám tolerovat. Tady nejde o nějaké ohrožení bezpečnosti. V tomto případě už jde o ohrožení samotné existence Ruska. A pokud Rusko ani teď tvrdě neodpoví, přestávám politickému vedení důvěřovat.  Řeknu to bez obalu. Pokud adekvátně nezareaguje, pak tuto válku s NATO už prohrálo. A žádné kecy Putina, Lavrova či jejich „(z)rádců“ mě nepřesvědčí o opaku. Tečka. Velikánská tečka. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.