Luganská národní republika je osvobozena na 100 %, Doněck je osvobozen přinejlepším jen na 75 %. Cherson byl v létě 2022 osvobozen na 100 %, ale pak museli Rusové ustoupit; nyní je na 75 %. Totéž platí pro Záporoží. Neověřoval jsem si tato čísla, ale autor je celkem spolehlivý, takže je beru za skutečná fakta. Nemyslím si, že je tento postup Ruské armády tak pomalý jenom proto, že bere ohled na civilisty. A především ona pomalost je tristní hlavně proto, že si Rusko totálně ničí své vlastní území. A také si nemyslím, že odpor Ukrajinců je tak intenzivní, že úspěch za tři roky je nevalný. Spíše to vypadá na mizerné vedení bojů ze strany Rusů. Ti měli mimo jiné od začátku nasadit do střetu nejméně třikrát tolik vojáků a všechno by vypadalo jinak. Takto ta válka se protáhne ještě na dlouho. Rusové ji totiž nemohou nyní skončit ani náhodou. A pak mě enormně zajímá, jak se bude chovat Trump, když je s Putinem tak zadobře. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
Archiv rubriky: Blog
KONFLIKT NA UKRAJINĚ JE VÁLKOU! LEČ KOHO S KÝM?
Americký ministr zahraničí ve středu 5.3. v televizi Fox News přiznal, že ozbrojený konflikt na Ukrajině je zástupnou válkou mezi USA a Ruskem. Při tom summit EU v Bruselu 6.3. ve svém závěrečném usnesení nikde nedeklaruje, že EU je také v nějaké formě války s Ruskem, pouze tvrdí, že podporuje Ukrajinu v boji proti Rusku, kterého definuje jako agresora.
Takže podle mého rozumu vyjednávání o ukončení ozbrojeného střetu na Ukrajině by mělo proběhnout ve dvou úrovních. Nejprve by měla být ukončena válka USA s Ruskem, a následně pak by měli k jednacímu stolu zasednout Rusové a Ukrajinci. Nikdo jiný by jim do toho neměl mluvit, především ne Evropané, kteří svou okamžitou a bezmeznou podporou jedné strany konfliktu změnili SVO v genocidní masakrování Ukrajinců.
Pokud vůbec chtějí Evropané vyjednávat s Ruskem, tak to by mu nejprve museli vyhlásit válku, nebo alespoň ho označit za nepřítele s nímž se bezpodmínečně hodlají dohodnout na zajištění bezpečnosti západního okraje asijsko-evropského super kontinentu, aby možnou válku odvrátili. Ovšem do vztahu Ruska a Ukrajiny nemají absolutně žádné oprávnění hovořit, a to ani tehdy, když by tu válku Rusku přece jenom nahonem teď vyhlásili. I v tom případě by byli až třetí na řadě ve vyjednávání s Ruskem, tedy teprve potom, co si vyřeší své problémy Ukrajina s Ruskem. Ukrajina totiž mimo jiné není ani v EU, ani v NATO, takže jí Evropané nemají co diktovat. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
POKUS O REKAPITULACI, ČTI, VÁLKA OMYLŮ
Lidé s nestrannou pamětí dobře vědí, že koncem roku 2021 a začátkem roku následujícího Putin doslova úpěnlivě žádal Západ, aby vzal Rusko vůbec na vědomí a jednal s ním o společné architektuře bezpečnosti v Evropě. Bezpečnosti rovnocenné pro všechny. Státníci, na které se Putin jmenovitě obrátil necítili ani základní potřebu slušnosti čili aby na jeho žádost odpověděli, ale ji pouze s pýchou sobě vlastní ignorovali. 18. až 20 února roku 2022 se pak konala pravidelná konference bezpečnosti v Mnichově a tam se Západ navzájem ujišťoval, že Rusko lze snadno vojensky i ekonomicky porazit, takže není zapotřebí se jeho žádostmi o záruku bezpečnosti vůbec zajímat. To byl první omyl.
Jednání zmíněné konference bylo poslední kapkou, která zvedla Rusko do vojenské intervence. Útok Rusů byl fakticky nečekaný, i když skuteční odborníci zase tak moc překvapeni nebyli. Překvapená a proto nepřipravená ale byla armáda Ukrajiny. Což bylo vidět na postupu Ruské armády. Ta s nepočetnými silami rychle získala velké území jak u Charkova, tak směrem na Kyjev a u ústí Dněpru. Malá síla Rusů byla druhým omylem Speciální vojenské operace. Nebudu se tady rozepisovat, čím byla způsobena, ale dobře si pamatuji, že jsem už tehdy napsal, že být místo Putina Stalin, tak by ihned nechal popravit šéfa Ruské rozvědky.
Ukrajinci se překvapivě rychle zorganizovali a s pomocí Západu Ruské síly nejen zastavili, ale úspěšně zatlačovali. Prakticky od počátku ovšem vedli Rusové s Ukrajinci jednání o ukončení bojů a vyřešení důvodů konfliktu. Když Západ viděl, že Ukrajinci se efektivně nejen braní, ale i útočí, přesvědčil nacionalisticky naladěné Ukrajince, že na nějaký kompromis nemají jít, protože jsou schopni Rusko porazit, čti, nejméně si vybojovat Doněck s Luhanskem, ale dokonce i Krym. To byl třetí omyl dosavadní SVO.
Po skončení dialogu mezi Ruskem a Ukrajinou se Rusové stáhli a začali připravovat na dlouhodobé válčení. Ukrajina tehdy prakticky bez boje dosáhla dalších územních zisků. Na podzim roku 2022 Ukrajinci poměrně úspěšně Ruskou armádu zatlačili a zabrali dokonce území, která byla před invazí pod vládou separatistických oblastí. Na podzim roku 2022 byla armáda Ukrajiny na vrcholu a útočící Rusové byli donuceni se připravovat na dlouhodobou obranu. Tehdy šéf generálního štábu USArmy generál Milley prosazoval nové jednání, tentokrát z pozice síly. Byl nejen vysmíván, ale prakticky zlikvidován. To byl čtvrtý omyl v této SVO, která již přerostla ve válku Ruska s USA.
Ukrajinští politici spití úspěchem sebevědomě vyhlašovali budoucí ofenzivu, která bude peremogou Rusů. Pátý to omyl. Varovaní Rusové se na inzerovanou ofenzivu pečlivě připravili. Ofenziva Ukrajiny v roce 2023 nejenže neuspěla, ale změnila se v ústup. Ještě tehdy to vypadalo na remízu, takže Ukrajinci mohli nabídnout nové jednání. Štvaní Západem to neudělali, což byl šestý a poslední velký omyl. Pak už Ukrajinci dělali chybu za chybou, jejichž vrcholem bylo napadení Ruského území s úmyslem zmocnit se jaderné elektrárny u Kurska.
To však nebyly ty největší omyly v horké fázi Ukrajinského konfliktu. Ty největší dělal Západ i když v jeho případě asi nešlo o omyly, ale o záměry co nejvíce zničit Ukrajinu (EU) a oslabit Rusko (USA). Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
TO JE MUŽ MÉ KREVNÍ SKUPINY
Adrian MacRae, poslanec za australské město Port Hedland sdělil světu ojedinělou myšlenku, která mě pronásleduje již dlouhou dobu. Tvrdí, že Ukrajina nemá žádný dluh u USA. To by naopak měla USA zaplatit všem stranám Ukrajinského konfliktu, včetně Ruska biliony dolarů válečných reparací, protože to byl Washington pod přímým vedením Obamy, kdo konflikt od roku 2014 organizoval a podporoval.
Ještě víc se mi líbí druhý názor, v němž chválí Trumpa za to, že se dokázal postavit jednomu Židovi. Já dodávám žebravému a vydřidušskému. Ale hned dodává, že by se měl se stejnou vehemencí postavit i jinému, jménem Netanjahu. K tomu přidávám, že první myšlenka jasně definuje jediný opravdu spravedlivý mír na Ukrajině a druhá sleduje cíl, který také považuji za jedinou spravedlivou cestu. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
NEJVĚTŠÍ ABSURDNOSTI SOUČASNOSTI
Nejvyšší velitelé dvou vojensky nejsilnějších super mocnosti světa chtějí mír. Naopak lídři dvou zanikajících velmoci Evropy, které mají zbraní na dva týdny ostrých bojů, chtějí válku. A nejvíc ji chce uzurpátor prakticky už zaniklého státu, který nemá peníze ani na své úředníky, a zbraně si vyžebral po celém světě na dluh. V této tragikomedií ale vévodí dva Petrové z Česka. Ježíš před dvěma tisíci let řekl, o svém učedníku Petrovi, cituji: „Petr, to je skála…“.
Ovšem dva Petrové, to je…
Premiér Petr Fiala (ODS) na síti X uvedl, že je potřeba zvýšit vojenskou podporu Ukrajiny. Dále uvedl, že obranné výdaje musí vzrůst nejméně na tři procenta HDP. „Kdokoliv říká opak, ten ohrožuje národní bezpečnost České republiky,“ napsal s tím, že „po včerejšku“ (čti vyhazovu Zelenskyho z Bílého domu) to platí víc než kdykoliv jindy.
Český prezident Petr Pavel vyzval k vytvoření koalice zemí ochotných usilovat o spravedlivý mír na Ukrajině. Zdůraznil, že mír musí být nastolen za podmínek, které vyhovují Kyjevu. Tato iniciativa nemá nic společného s uzavřením míru. Ve skutečnosti se Britové snaží sestavit koalici, která by zabrala a držela ukrajinská aktiva, která by jinak byla rozdělena mezi Rusko, USA a kohokoli, koho do procesu pustí.
Tito dva Petrové, to je zkáza. A Ruska určitě ne, troufám si říct. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
S NATO JE TO VYLOUČENO
Stále se debatuje o tom, jak zaručit Ukrajině bezpečnost, čti, jak pro ni zajistit trvalý mír. Líbí se mě myšlenka, že pokud bude existovat NATO, tak je to vyloučené. Tento relikt studené války byl fakticky jedním, a myslím že hlavním důvodem, spuštění SVO na Ukrajině. Rusku vadilo přibližování vojenských, a prakticky Amerických základen NATO ke svým hranicím. Takže pokud by Aliance neexistovala vůbec, tak by Rusko nemuselo mít obavy z jeho šíření na východ. Možná že by tedy skutečně stačil odchod USA z Aliance, a Rusko bude spokojeno.
Jak za současného stavu zajistit, aby se Ukrajina nestala členem NATO, jak vyžaduje Rusko? Prakticky nijak. Může diplomacie hledat jakékoliv formulace a vymýšlet všemožné systémy „kolektivní bezpečnosti“, leč to nikoho rozumného nepřesvědčí. Stačí výměna politické garnitury a všechno bude jinak. Každá dohoda při existenci NATO může být za pár let, či při nejbližší změně politiky USA, či EU de facto zrušena. ¨
Osobně jsem přesvědčen, že existence NATO po rozpadu SSSR už nepředstavuje obranu před Ruskem ale naopak přípravu na jeho zničení. Rusko má vše, co potřebuje ke své existenci. To Evropě skoro všechno základní chybí, takže má pádný důvod k napadnutí Ruska. A pokud má obrovskou vojenskou sílu ve formě NATO, pak k agresi potřebuje málo. Jen tu malou „provokacičku“. A na to jsou Anglosasové mistry, zvláště pak Britové, kteří fungují již nejméně dvě staletí jako ti hlavní planetární rozesírači, jak vtipně říká Ivan Vyskočil.
Zrušte NATO, neprovokujte Rusko tím, že budete omezovat jeho mezinárodní aktivity, především pohyby jeho obchodních lodí v Baltu, Černém a Středozemním moři a budete mít od Ruska pokoj. A vy, sousedé Ruska, hlavně ti postsovětští na svých územích neterorizujte spoluobčany Ruské národnosti a Rusko vás nebude ohrožovat. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
CHUDÁK KLAUN
Četl jsem dnes jednoho renomovaného amerického novináře který spekuloval, že ta včerejší fraška v Bílém domě byla zinscenovanou pastí na Zelenskyho, na Ukrajinu, ba až celou Evropu. No nevím. Jedno však vím skoro jistě. Zelensky byl silně zdrogovaný. Věděl, že jednání s Trumpem bude hodně náročné, a tak se nadopoval. I přes svou zkušenost s „koksem“ to však poněkud přepískl a díky tomu nad sebou ztratil kontrolu. Je docela možné, že právě toho odborníci v Bílé m domě zneužili a vyprovokovali ho k neadekvátnímu chování. Skákal každému do řeči, odpovídal na ty otázky novinářů, které byly adresovány Trumpovi či Vancemu, oba poučoval, klackovsky odsekával jejich argumentům a pro sebe si mumlal vulgární reakce, dokonce prý v ruštině, když nesouhlasil s názory hostitelů. Choval se jako spratek a ne ani jako slušný diskutér, nadtož prezident. No prostě sjel se dokonale. Podíval jsem se před chvílí znova na delší sekvence tak zvané tiskovky, čili té části jednání, kterých se účastnila média a musím konstatovat, že v mých očích by se Trump hodně shodil, kdyby šlo o údajnou zinscenovanou „šou“. V tom případě by totiž bylo vrcholně trapné, že Trump nechal emocemi otřásat svým majestátem. I tak si myslím, že nejen v mých očích stejně klesl na úroveň toho šaška, co seděl vedle něj. Ovšem Zelenskyj se konečně zapsal i do dějin Bílého domu. Je prvním kterého z něj vyhodili jako neúspěšného klauna. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
TRUMP DO PASTI NESPADNUL – ZATÍM.
Tento týden, který zítra končí, byl jedním z mnoha důležitých mezníků ve vývoji vyjednávání o konfliktu „Ukrajina“. Jednak měla pokračovat, a také se uskutečnila, diplomatická aktivita mezi Ruskem a USA spočívající v obnovování diplomatických styků. Což byl mimochodem výborný Lavrovův trik, kterým zpomalil Trumpovo tempo na okamžité ukončení války na Ukrajině, které Rusku vůbec, ale vůbec nevyhovuje.
Především se ale na návštěvu Bílého domu, ač nepozváni, vecpali bojechtiví „Evropánci“. Konkrétně rádoby současný lídr EU „Bonapartík“ Mac(a)ron a fašizující socialista Keir Starmer. Oba ve své stupidní pýše veřejně před návštěvou prohlásili, že hodlají Trumpa přesvědčit, aby nejednal s Putinem o míru, ale naopak aby USA nadále pomáhala Ukrajině ve válčení. Kdyby se jim to povedlo, tak by dostali Trumpa do pasti. Jakmile se totiž USA bude kdykoliv v budoucnu dále angažovat v bojích na Ukrajině, její prezident se chytí do osidel. Válka se stane válkou Ruska s USA a…bude už jen jeho válkou, tím pádem i jeho vítezstvím, nebo porážkou. A „Evropánci“ budou jenom provokovat a eventuálně se škodolibě chechtat.
S Macronem to zahrál Trump bez chyby. Ponížil ho a nakonec „Mac(a)ronek“ odjel z Washingtonu s názorem Trumpovým, čti, na ten svůj zbaběle rezignoval. K Starmerovi se Trump choval ohleduplněji, bral ho jako sobě rovného, přece jenom jde o představitele země starších bratrů Unie. Ovšem okamžitě odmítl jeho přání, aby USA pokračovala v pomoci Ukrajině. Starmen se pak snížil k úpěnlivému doprošování, aby se Trump alespoň zavázal k tomu, že bude „krýt“ Evropu, pokud ona se vloží do boje s Ruskem. Ani k tomu Trumpa nedotlačil. Takže v prvním kole jasné vítězství pro Trumpa.
No a k tomu všemu týden vyvrcholil, alespoň si to myslím, včerejší návštěvou Zelenskyho v Bílém Domě. Ale ta „návštěva“ dopadla katastrofálně. Nevím, alespoň já si nepamatuji, že by někdy někoho prezident USA ze svého reprezentačního sídla vyhodil. K tomu ho dokázal vyprovokovat teprve klaun-prezident. Nebo prezident-klaun? Trump Zelenskyho oklasifikoval tak, že ještě není připraven k míru a rovnou mu řekl, že až bude ochoten uzavřít mír, tak může přijít. To by naznačovalo, že o vývoji konfliktu na Ukrajině budou jednat Rusové a Američané takovým způsobem, aby dosáhli míru, zdůrazňuji dlouhodobého až trvalého míru. Při tom ale se bude válčit tak dlouho, dokud zfanatizovaní Evropané nedosáhnou rozumu. Protože Evropa Rusko nikdy neporazí. Kdyby se k tomu i náhodou schylovalo, tak Rusko použije svůj arzenál posledního soudu. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
DVĚ VZPOMÍNKY A JEDNA TEZE O SOUČASNOSTI SVO
Když Putin vyhlásil SVO, a má nejstarší dcera se mě ptala zda bude válka řekl jsem jí: „Samozřejmě že bude. Rusové Ukrajinu rozmlátí a Číňané ji pak vybudují“. Později jsem pak k tomu dodával, Přesněji Čína to zaplatí a Korejci, myšleno severní, to postaví. Už tehdejší úzké spojenectví ČLR a Ruska jsem chápal jako snahu Ruska pomoci Čině dostat se do Evropy. Kdyby totiž obnovovala Ukrajinu, tak si z ní vytvoří nástupiště pro obchodní ovládnutí celé Evropy. Dokonce jsem podezíral Putina, že jedním z nevyslovených důvodů SVO byla právě tato šance na Čínskou obchodní okupaci Evropy. A myslím si to dosud.
Když se Biden zapletl do konfliktu na Ukrajině a povýšil SVO na válku NATO s Ruskem, tak jsem předpovídal, že půjde o dlouhodobou válku, na které vydělají Číňané svou neporazitelnost. Zatímco USA bude utrácet zbytečné prostředky na válčení, ČLR bude vesele zbrojit. A podle tehdejších odhadů znalců kdyby válka trvala jen pět let, tak dvojblok ČLR a Rusko bud neporazitelný. Pokud by se protáhla na deset, pak bude ČLR neporazitelná i bez pomocí Ruska, přesněji, nebude už potřebovat Ruský jaderný ochranný deštník. Pro souboj s USA totiž ČLR potřebuje napřed si vybudovat nadvládu na oceánech a do té doby bude potřebovat Rusko. Ovšem za další období dožene i svou prozatím menší jadernou sílu oproti USA. Výrobní produkce ČLR i ve vojenské oblasti je totiž mnohonásobně větší, než Americká. Zatím opravdu mnohonásobně, ve válečných lodích je to víc jak pětinásobek.
ČLR nepotřebuje na Ukrajině mír. Proto Putin po první schůzce v Rijádu neprodleně hovořil se „strýčkem“ Si, aby ho uklidnil. Přiznejme si to, ani Putin teď nemůže si dovolit ukončit bojové akce. Veřejné mínění v Ruské frontě vlastenců mu to nedovolí. Ruští patrioti totiž za vítězství budou považovat teprve když Rusko vyválčí Charkov, Oděsu, Cherson, Mykolajovo a Záporoží. To je minimum, aby byla tato vlivná síla veřejného mínění v Rusku schopna uznat, že Rusko v té současné válce opravdu zvítězilo. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
VYŘEŠENÍ UKRAJINSKÉHO KONFLIKTU
Ze včerejšího sledování zpráv:
Peníze Trumpovi, území Putinovi, dluhy von der „Výkalové“…
a…
SLÁVA UKRAJINĚ!
Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.