Ve čtvrtek předešlého týdne jsem si mezi denními zprávami přečetl následující, cituji: „Jeden z diváků se během volebního sjezdu Liberální strany v Kanadě obrací na kanadského premiéra Marka Carneyho: V Palestině se děje genocida. Carney odpovídá: ´Já to vím, proto je na Palestinu uvaleno zbrojní embargo´“. Konec citace. Zní to jako vtip, jenže to je v současnosti klasický příklad drzosti, cynismu a povýšenectví mocných. Současní politici liberálních demokracií jsou si tak vědomi své nadvlády nad občany, že většinou už ani před nimi nic neskrývají. Manipulují, korumpují, klamou, podvádí, neplní předvolební sliby, nebojí se dokonce mnohdy prezentovat i své pohrdání plebsem. Jsou si vědomi, že ten se nedokáže zorganizovat a rozvrátit jejich nadvládu. I když dotyčný člen vlády, či poslanec, senátor nebude v příštích volbách zvolen, nebude nikterak škodný. Přejde do jiné vládní instituce, alias neziskovky, bude expertem a v té pozici se bude předvádět coby opozice proti novému vládnímu týmu. Při tom ten ale stejně bude dělat politiku prakticky stejnou, jako on minule. Současná třída profesních politiků rotuje jako vojáci na frontě. Jednou jsou v první linii, a pak zase odpočívají v týlu, aby opět nastoupili, po dalších volbách do první linie. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
Archiv rubriky: Blog
SVĚT SE MĚNÍ V BLÁZINEC?
Anglicky píšící novinář Tylor Durden, což není český rapper, leč bulharský bankéř, napsal zajímavý text, který byl publikován v češtině na webu https://www.infokuryr.cz/n/2025/04/05/10-priznaku-ze-znacna-cast-nasi-populace-se-zblaznila/ . Jeho nosnou myšlenkou je to, co mě napadá dost často. Naposledy když europoslanec Raphaël Glucksmann vyzval USA, aby poslaly Sochu svobody do Francie. „Dali jsme vám to, ale zdá se, že tím pohrdáte,“ řekl Glucksmann na stranickém sjezdu. Oproti autorovi jmenovaného textu, který podobných případů uvádí hned deset, si nemyslím, že ve světě roste počet bláznů. Vysvětluji si ty vyšinuté názory zaplavující veřejný prostor tak, že roste počet lidí, kteří „nemusí v potu tváře vydobývat každodenně svůj chléb vezdejší“, takže mají nadbytek času na přemýšlení. Jelikož ale jen málokdy se i géniovi podaří vymyslet něco chytrého a především užitečného, většinově všichni ti přemýšlivci vyplodí balast. A tímto myšlenkovým odpadem je dneska nejen přeplněno veškeré mediální prostředí, ale především právě to lid obecný nejvíce zajímá, z čehož již dávno profituje bulvár. Takže závěrem lze tvrdit, že seriózní informace se stále hůře získávají, a v důsledku toho lidstvo skutečně hloupne, nikoliv blázní. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
EPIZODKA Z DĚJIN A VZPOMÍNKA
V polovině roku 1950 začala válka na Korejském poloostrově. Byl to první horký konflikt za Studené války. V jejím rámci se dne 12.4.1951 odehrála letecká bitva mezi ruským, pardon sovětským a americkým letectvím. Při pokusu Američanů bombardovat letiště se sovětskými letadly se poprvé odehrál přímý střet vojáků SSSR a USA. Rusové tehdy neztratili ani jedno letadlo a tak si tento den ještě dneska připomínají. Jinak bych to přece nevěděl. Nevím jak Američané dneska, ale tehdy ten den označili jako Black Thursday. Měl jsem v oné vzdálené době 13 let, ale už jsem se hodně zajímal o politiku a vzpomínám si, že jsem sledoval průběh války, především na mapě pohyb fronty. Ten se za ty tři roku významně měnil, vždyť Severokorejci měli v jednom období už obsazen skoro celý poloostrov. Na tu dobu si vzpomínám velice dobře, protože jsem byl na pionýrském táboře s pionýry z Německa. Byli tam i ze západního Berlína. A tak dneska mě probleskla hlavou písnička, kterou jsme tam zpívali. Oni německy a my česky. Její refrén zněl:
Go home Ami Ami go home,
Hledej raděj práci pro atom.
Otec Rýn ten bude rád
až mu přijdeš sbohem dát.
Lorelei se bude samým štěstím smát.
To tehdy Němci, a nejen ti pionýři, pěli z upřímného přesvědčení. V současnosti je to naopak. USArmy pomalu opouští Evropu a ta ubrekuje. Takže nezní žádné radostné Go Home Ami. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
ÚPRAVA MARXISTICKÉHO NÁHLEDU NA PRÁVO
Marxistická doktrína vypracovaná kdysi v SSSR definovala právo jako koncentrovanou vůli vládnoucí třídy. Podle toho zákony byly v kapitalistické společnosti pravidly, která zajišťovala nadvládu kapitalistické třídy. V posledním desetiletí dospívám k názoru, že zákony v zemích liberální demokracie, jakou je údajně i ta naše, jsou legalizací zločinů vlády vůči občanům. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
EU SE HITLERIZUJE
Právě teď jsem si přečetl text, který nese název, cituji: „Experti: rozsudek nad Le Penovou je fašistický puč v EU“. Podle jmen ty „experty“ vůbec neznám. Ovšem jedno vím jistě. To, co se nyní děje v EU není fašismus, to je hitlerismus. Fašismus v Itálii, Španělsku, či Portugalsku nebyl zdaleka tak totalitní. Opozici sice likvidoval, ale cenzura nebyla tak tvrdá a válečnictví bylo mnohem méně fanaticky nenávistné. Mnohý čtenář bude namítat, že EU není antižidovská. Nemyslím si to. Zatím zjevně ne, ovšem je už jednoznačně antisionistická a to od antižidovství není zase tak daleko. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
SOLIDARITA POLITICKÉHO HŇUPA
Rádoby ministr Lipavský vyjde z ministerstva s rozevřeným deštníkem nad hlavou i když je slunečno. Vartující policista mu říká. Ale pane minstře, vždyť neprší. A vyslechne si odpověď. Ale v Kyjevě ano. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
NEJLEPŠÍ TEXT Z DNEŠNÍ ČETBY
A nejen z dnešní. Myslím, ba jsem přesvědčen, že jsem minimálně od doby nástupu Trumpa do čela USA nečetl lepší charakteristiku toho zrůdného státu. Lze ho najít na webu https://zvedavec.news/komentare/2025/04/10453-zapad-a-jeho-genocidni-silenstvi.htm . Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
CITÁT TÝDNE
Ukazuje se, že diplomacie je z velké části otázkou jednoduché dovednosti: nebýt idiot,“ publikoval Vance dne 25.3.25 Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
PUTINOVA ÉRA
V historii Ruska je zvykem určitá období pojmenovávat podle vládců země. Byla éra Kateřiny, Petra atd. Dnes se většina Rusů shoduje na tom, že žije v Putinově éře. Ta začala přesně před čtvrt stoletím. Putin byl poprvé zvolen prezidentem 26. 3. 2000. Osobně doufám, že jednou jej historici oklasifikují přídomkem „Veliký“. Tedy Vladimir Veliký. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.
VYJEDNÁVAT? ZBYTEČNOST!
Souhlasím s názorem, že vyjednávání v případě konfliktu na Ukrajině boje neukončí. Začalo je Rusko s úmyslem vyrovnat si pouze staré účty s Ukrajinou. Západ se do toho vehementně vmonroval. Nikdo nenutil Evropany, a už vůbec ne Amerikánce, aby se angažovali. Vůdci politického Západu z lokálního konfliktu svou vehementní podporou a posléze přímým zapíjením, vytvořili globální konflikt. Chce-li ho Trump rychle ukončit, má jedinou reálnou cestu. Zastavit vojenskou a jakoukoliv jinou Americkou podporu Ukronácků. Může k tomu ponouknout i Evropské vazaly, leč jak se ti tváří, tak to není jejich parketa. Oni chtějí válčit dál. Tak to nechejme na nich. Pokud USA z konfliktu vystoupí, včetně Muskova Starlinku, Ukrajinci se doslova rozsypou. Nezachrání je ani poměrně vlivné davy nacistických a jiných nacionálistických fanatiků. Evropa se poskládá stejně rychle. A bude vymalováno. Podle mého přesvědčení probíhající jednání jsou, jako vždycky na dvě věci. Slušně řečeno k ničemu, anebo k budoucímu podvádění. Ostatně soudím, že sionistický Izrael musí být zničen.