Trump mezi čtyřma očima informoval Zelenskyho o tom, co se debatovalo na Aljašce. Pak s několika státníky Evropských zemí, představiteli EU a NATO prakticky učinil totéž. Následně si od všech vyslechl jejich názory, a…pak si telefonoval s Putinem. Takže k míru, je nepředstavitelně ještě daleko, ba i jenom zmírnění intenzity bojů je v nedohlednu. Má to tedy ono správné tempo vývoje, čti, absolutně vyhovující Rusku. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
Archiv rubriky: Blog
CITÁTY, KTERÉ BY NEMĚLY ZAPADNOUT, ALESPOŇ PODLE MĚ.
Za prázdninové období se mi nasbíralo několik citátů, které by neměly zapadnout. Z toho první dva jsem pojal jako upoutávky k četbě celého textu vzpomínaného autora. První doporučenou četbu prezentuji následující glosou:
Glosa: Chování amerických nejvyšších zástupců nejen prezidentů je až na malinké výjimky opravdu důsledkem stylu a charakteru amerického politického života. Tam je třeba také zaplatit, odvděčit se svým sponzorům, příznivcům. Prostě ať to někdo chápe nebo ne, v Americe, v těch USA vládnou prostě jen a pouze peníze. A ty deformují vnímání světa, reálií. Co nemá nějakou prodejní cenu, prostě neexistuje, i kdyby toho bylo tuna na jednoho amerického občana.
My sami můžeme u nás tady dobře vidět, co způsobují chtivost, touha po mamonu, touha po všech věcech, které si lze koupit a i u nás je nemálo lidí, kteří dají jen na výši konta, na symboly bohatství, jako drahé auto, prestižní barák, značkové luxusní oblečení atd., atd.
Ale jsou věci, které se nedají prostě koupit ani náhodou. Mezi ně patří i svoboda, protože co si bohatí vlastně kupují za své peníze? Jen a pouze větší volný prostor kolem sebe. Nic víc. Ale nemohou si koupit klid v duši, nesmírně důležitou součást svobody, protože jak říká Jaroslav Marvan v roli pana rady Vacátka v dobře známém seriálu hned v první díle – „To potvrzuje moji myšlenku o tom, že lidi, co jdou po penězích jsou vlastně nemocní.“ Tvrdí autor textu na webu https://www.pokec24.cz/blog/o-frustracich-mistra-obchodu/
Druhé doporučené čtení známé australské novinářky uvádím citátem:
Průzkum za průzkumem ukazuje, že židovští Izraelci jsou hrozní lidé, kteří jsou měřitelně mnohem krutější a nemorálnější než prakticky jakákoli jiná populace…uvědomit si, že jedinou skutečnou chybou je Izrael. Caitlin JOHNSTONE, což vnímám coby upoutávku k přečtení webu https://www.pokec24.cz/blog/caitlin-johnstone-budoucim-generacim-oni-to-vedeli-vsichni-vedeli-co-se-deje-v-gaze/
A nyní vzpomínané citáty k současné situaci, které by neměly zapadnout.
„Rusko není imperiální mocnost. Necestují po světě a nevnucují nikomu své pořádky. Nemají 700 základen po celém světě. Jejich zájmy jsou blíže domovu. Celá jejich vojenská doktrína je zaměřena na obranu, ne na útok proti USA nebo Evropě.“ 14. července 2025 bývalý analytik CIA Larry Johnson
„…projekt technokratického neofeudalismu, který zahájili západní boháči pod záminkou pandemie a nyní klimatické změny, je velmi nepravděpodobný. Vědomi si toho, si západ v podstatě z Netanjahua udělal loutku – špičku ledovce imperialistického teroru. Po jeho boku stojí Trump – napůl blázen, který je očividně držen v šachu Epsteinovými kompromitujícími materiály“. Turecký novinář Hüseyin VODINALI vyrůstající v USA.
„Co jsi po předcích zdědil, to si musíš zasloužit, než se ti to stane vlastním,“ dovolával se v první polovině srpna Britský spisovatel Ralph LEONARD génia Johanna Wolfganga von Goetha. A sám pak myšlenku rozvíjí slovy: „Kultura není výsada krve, ale výsledek vzdělání, kultivace a vnitřní disciplíny. Civilizace se nebrání hněvem, ale věděním. Nestačí se narodit v Evropě, nestačí znát jména klasiků. Západ se musí promýšlet, zpochybňovat, objevovat znovu. Každá generace jej musí znovu zasloužit.“. Což je podle mě fundamentální téze především pro nastupující generace, které si už nepamatují velkou válku a následné kroky po ní.
„V každé válce se mění hranice“. Poznamenal v jedné diskusi ex-ministr zahraničí ČR Cyril SVOBODA k argumentům o nedělitelnosti území států.
Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
RUSKÝ SMYSL PRO SYMBOLIKU
Prakticky čtvrtina Putinova vystoupení na tiskovce v Anchorage se týkala vztahů mezi Ruskem a USA v minulém století, tedy oficiálně mezi SSSR a USA. Putin měl zájem světové veřejnosti sdělit, že tehdy obě velmoci spolupracovaly, přesněji byly vojenskými spojenci. Čímž hodlal naznačit, že by tak mohlo být i nyní. V této ideji symbolicky pojal i svou cestu na Aljašku, kterou proto záměrně ještě na území Ruska přerušil, aby na Dálném Východě mohl položit kytici květů k jednomu memoriálu. Sám o tom pak na tiskovce říká, cituji: „Během druhé světové války právě zde na Aljašce vznikl legendární vzdušný most pro dodávky vojenských letadel a dalšího vybavení v rámci programu Lend Lease. Byla to nebezpečná a zrádná trasa přes rozlehlou prázdnotu ledu. Piloti obou zemí však udělali vše pro to, aby se vítězství přiblížilo. Riskovali své životy a obětovali se pro společné vítězství. Právě jsem byl v ruském městě Magadan, kde je památník věnovaný ruským a americkým pilotům. Jsou tam dvě vlajky, americká a ruská. Vím, že i tady je takový památník“. Konec citace. Putin před odletem jmenované místo navštívil a rovněž tam vzdal poctu hrdinům vzpomínkovou kyticí, aby celou symboliku své cesty uzavřel.
Na tomto místě poznamenávám. Novináři si všimli, že Putin při svém projevu přeskočil čtyři stránky. Z čehož usoudili, že na nich měl připraveno vyjádření k některým problémům, které byly v původní agendě tohoto summitu na programu. Nemá smysl spekulovat, proč tyto stránky nepřednesl auditoriu. Ovšem naznačuje to, že pro další jednání zbývá ještě opravdu velký prostor. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
VYZOBAL JSEM Z WEBŮ TENTO TÝDEN
„Vývoj lidstva je v podstatě postaven na snu více konzumovat a méně pracovat.“ Rostislav IŠČENKO
„Zlem války není jen válka samotná, ale dluh, který vytvoří…Zatím jsme, jako Evropa, zařídili Ukrajině dva převraty a astronomické dluhy“, napsal dokumentarista David MARTÍNEK
„Západ jako celek nemá ruské „odborníky“, už dlouho je nemá – to, co se na Západě vydává za „odborníky na Rusko“, je banda vymytých mozků z údajně „špičkových“ univerzit, kteří jsou později najímáni do nejrůznějších organizací, jako je MI6, CIA nebo četných „think-tanků“ výhradně na základě toho, že mluví rusky a opakují stejné propagandistické fráze z období studené války. Nejsou to žádní „experti“. Je to výsledek prudkého intelektuálního úpadku Západu a úplné korupce a degenerace jeho vzdělávání v takzvané humanitní oblasti“ Napsal Byron KING.
„V USA diplomacie jako taková neexistuje. Nedostatek odbornosti ministerstva zahraničí spočívá v poskytování konzulárních služeb a využívání svých ambasád po celém světě pro CIA a Mossad k nejrůznějším subverzivním (a kriminálním) aktivitám. Těch 1 300 „odborníků“, kteří byli propuštěni, není velká ztráta, protože mezi nimi není ani jeden „odborník na Rusko“. USA prostě neznají svět mimo své hranice, tečka. Nikdy ho neznali“. Napsal Andrej MARTYNOV.
„Je načase, aby se Evropa vzdala rusofobie a zahájila přímý dialog s Moskvou.“ Řekl 12.8. Jeffrey SACHS.
„Ne, ihned nebude na Ukrajině ani ´příměří´ ani ´spravedlivý´ mír. Ihned není nic. Vše je třeba odpracovat“. Napsal 16.8. vojensko-politický analytik Štěpán KOTRBA
„Vaše volby byly zmanipulované, protože máte korespondenční hlasování. Žádná země nemá hlasování poštou. Je nemožné mít hlasování poštou a poctivé volby zároveň.“ Podle Trumpa mu to řekl Vladimír Vladimnirovič PUTIN
„Shodli jsme se na mnoha bodech. Na většině z nich, řekl bych. Je tam podle mě pár velkých bodů, u kterých jsme se ještě úplně nedohodli. Ale udělali jsme určitý pokrok. Takže dohoda není, dokud není dohoda. Za chvíli zavolám NATO. Zavolám různým lidem, které považuji za vhodné, a samozřejmě zavolám prezidentu Zelenskému a informuji je o dnešním setkání. Konečné rozhodnutí je na nich. Budou muset souhlasit s tím, co Marco, Steve a někteří skvělí lidé z Trumpovy administrativy navrhli… Pokusíme se to dotáhnout do konce. Dnes jsme opravdu udělali velký pokrok…Ale museli jsme se vypořádat s falešnou kauzou „Rusko, Rusko, Rusko“. On věděl, že je to falešná kauza, a já jsem věděl, že je to falešná kauza. Ale to, co se stalo, bylo velmi kriminální…dohodli jsme se na mnoha bodech. Zbývá jen pár věcí. Některé nejsou tak důležité. Jedna je asi nejdůležitější. Ale máme velmi dobrou šanci toho dosáhnout. Nedosáhli jsme toho, ale máme velmi dobrou šanci toho dosáhnout…Ale teď pojďme na to nejproduktivnější. Zastavíme, opravdu, pět, šest, sedm tisíc lidí týdně před smrtí, a prezident Putin to chce vidět stejně jako já. Doslova blábolil Trump na tiskové konferenci bezprostředně po setkání na Aljašce.
„Tento psychopat na této planetě prohlásil zcela veřejně: „Platím firmě, která za velmi vysokou cenu dokáže vytáhnout trochu uhlíku ze vzduchu a uložit ho pod zem… Očkování je nejlepší způsob, jak snížit populaci…“ Navíc sprejuje vakcíny RNA na rostliny – ovoce, zeleninu. Kdy ho Donald dá k soudu, aby dostal trest smrti?“ Píše Miroslav PETR o Billu Gatesovi.
Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
OPRAVA PROVEDNÁ DNE 19.8.25
Provádím něco takového poprvé, ale považuji to opravdu za nutné. Už při psaní textu ze dne 17.8. jsem totiž váhal nad Putinovým citátem, neboť není pravdivý. Tehdy jsem jej citoval z anglického překladu. Teprve dneska jsem našel uvedený text v ruštině a jsem rád, že zní jinak. Putin v něm neříká že „žádná země nemá hlasování poštou“, ale prohlašuje, že v „žádná země, v níž se provádí hlasování poštou nemůže mít poctivé volby“. Což je tvrzení, které dává naprosto jiný smysl.
BIKINKY ZDEGENEROVALY NA ZÁPADĚ MUŽNOST
Vzpomínám si. Je tomu už mnoho desítek let, kdy jsem v televizi viděl několik dam besedovat o problémech sexu. Jedna ze zkušených v něm řekla: Muž nepotřebuje milostnou předehru, chlapům stačí, když se ženská svlíkne. A také si vzpomínám, že ještě v polovině minulého století v některých puritánštějších státech USA policie ženám, především mladým děvčatům měřila délky sukní.
A vím. Západní okruh lidské civilizace se po celá staletí vyznačoval přísnými pravidly pro chování a především oblečení žen na veřejnosti. Ba i doma žena nesměla se před příslušníky své rodiny pohybovat ani ve spodním prádle, nadtož obnažená. Z čehož vyplývalo, že mladí muži nikdy neviděli především ani část ženské nohy.
A najednou velice rychle, skoro najednou přišla doba, kdy dívky nosily minisukně až po řitní rýhu a na některých místech dvoudílné plavky, či opalovačky, na něž nebylo zapotřebí víc jak několik decimetrů látky. Mladí mužští samci byli vystaveni neustálému sexuálnímu dráždění, což jim bylo dáno přírodou. Museli vyvíjet velmi silné sebeovládání, které u nich po generace pomalu, leč jistě snížilo sexuální „potřebu“.
A v současnosti opět doslova najednou se na Západě Evropy vyskytly hordy migrantů, převážně právě mladíků, mnohdy naprosto bez sexuálních vědomostí. Výsledek? To je důvod proč o tom píšu. Na Západě se rozšířilo znásilňování bílých žen, a to nejen bikinkářek, ale všech, protože jsou zdaleka více odhalené než bylo zvykem a dosud je v zemích přistěhovalců.
A Evropané to jako obvykle řeší tím nejbizarnějším způsobem. Korektností odmítajícím realitu, což dospělo například do konkrétní situace kdy soud v Německu nepotrestal znásilnění a raději si vymyslel novou psychiatrickou diagnózu pro delikventa. Podrobnosti lze najít na webu https://cz24.news/made-in-germany-nemecka-justicia-zaviedla-novy-pojem-pre-migrantov-ktori-znasilnuju-ak-trpia-na-ubersexualitat-nemusia-ist-do-vazenia/ . A to jenom proto, že podle mě si nechceme přiznat, že ani ne za jedno století jsme prakticky zabili přirozenou mužnost na Západě. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
DOBRÉ ODPOLEDNE SOUSEDE
V původním programu „summitu“ bylo osobní jednání Trumpa a Putina, na které bylo vyhrazeno dokonce šest či sedm hodin. Následně měly spolu jednat delegace. Nic takového se neodehrálo. Byla realizována jakási „seznamovací beseda“ tříčlenných delegací, po níž ihned následovala tisková konference, kde podle mluvčích byly aktéry summitu „sděleny všechny potřebné informace, takže nebylo nutné, aby přítomní novináři kladli nějaké otázky“. Putin ve svém vystoupení prozradil, že na uvítanou řekl Trumpovi, cituji: „Dobré odpoledne, drahý sousede, rád vás vidím v dobré kondici a živého“. Konec citace. Putin tím chtěl zdůraznit, že Rusko a USA mají k sobě nejen geograficky nesrovnatelně blíže, než mají USA k Západní Evropě. Že jsou skutečnými sousedy. Zeměpisně teoreticky vzdálenými pouhé čtyři kilometry a prakticky několik desítek mil přes Beringovu úžinu, zatímco přes Atlantik je to několik tisíc kilometrů. Ke konci svého krátkého projevu pak upřesnil, jak ono sousedství opravdu myslel, když řekl doslova, cituji: „…máme mnoho oblastí pro společnou práci. Je jasné, že investice a obchodní spolupráce mezi USA a Ruskem mají obrovský potenciál. Rusko a USA si mohou navzájem nabídnout mnoho v oblasti obchodu, digitálních technologií a vesmírného výzkumu. Vidíme, že spolupráce v Arktidě je také velmi možná. A v našem mezinárodním kontextu, například mezi Dálným východem Ruska a západním pobřežím USA, je pro naše země velmi důležité obrátit list a vrátit se ke spolupráci.“ Poslední větu pro neznalé historie druhé světové války konkrétně rozvedl. Při čemž zdůraznil obrovskou roli, kterou sehrála Aljaška v zásobování Sovětského svazu vojenskou technikou z USA v průběhu čtyř válečných let. Což byla už tehdy skvělá ukázka “sousedské“ pomoci. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
NEVÍDANÉ GESTO ČTI: „TO NENÍ NAŠE VÁLKA“.
Silně pochybuji, že se znalcům historie podaří nají případ, kdy by vládci dvou zemí, které spolu UÝ déle jak tři roky válčí provedli to, co Putin s Trumpem. Já alespoň neznám případ, kdy by car jedné země v době války přijel do země svého nepřítele, dokonce na území jeho velkého vojenského tábora, sedl si do kočáru svého soka a nechal se bez jakékoliv osobní stráže odvézt. Kdyby Trump jednoduše Putina, toho „mezinárodním soudem obviněného zločince“ zavezl přímo do věznice, Rusové by v tom momentě nebyli schopni udělat absolutně nic. Uvědomuje si vůbec někdo na celém světě co ti dva vlastně veškerému lidstvu tímto obrovským gestem řekli? Sdělili celé planetě jasně zřetelně a hlasitě. To není naše válka.
A jestli je dokonce pravdou to, co prý odečetla AI ze rtů těch dvou v momentě prvního setkání, pak by se měli skuteční údajní vládci světa zachvět. Ti dva demonstrovali, že je někdo nutí do války, ovšem oni jsou rozhodnuti si vzájemně pomocí, a těmto vlivům odolat a možná i přistřihnout jejich letky. Třeba že je veřejnosti odhalí. Každý, kdo je při smyslech a vykládá si zmíněné gesto takovým způsobem musí dospět k názoru, že svět skutečně stojí před dalším velkým zlomem své historie.
PS
Střízlivá připomínka. Vzpomíná si při tom někdo, že docela nedávno Brazilskému novináři tentýž Trump řekl, cituji: „Kdybych nebyl prezidentem, on (Putin) by převzal kontrolu nad celou Ukrajinou…ale já jsem prezident, a nebude si se mnou zahrávat“. Konec citace. Je Trump šašek, nebo opravdu ví proč a kdy dělá právě to, co dělá? Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
NĚKOLIK POZNÁMEK K DNEŠNÍM VYHLÍDKÁM
Pokud hodlá Trump s Ruskem jednat o tom, co nasliboval „ochotníkům“ z EU a „Zelovi“, pak dnešní „vele summit“, skončí dřív než začne. Pokud Trump bude Rusku nutit svou nekonečně opakovanou mantru o skončení zabíjení, alias o okamžitém příměří a začátku obchodování, je to pro Rusko stejná břečka, o které nemohou ani uvažovat. Bude proto největším úspěchem pro Rusko, pokud nabídnou Trumpovi něco, co bude moci Amíkům prezentovat jako vítězství a při tom se bude na Ukrajině válčit vesele dál. Konec konců tak jak to chtějí Evropánci, Zelenskováci, ale i nemalé množství zdivočelých Amerikánců. Válku na Ukrajině převezme EU manipulovaná z Británie. Minimálně bude dodávat na Ukrajinu zbraně které nakoupí za své „děngy“ a daruje Ukrajině, a…potom snad do konce tohoto roku Ukrajina kapituluje. Nebo „spolek ochotných umírat“ vstoupí na Ukrajinu a Evropa dostane pořádně za vyučenou. No, to je ale daleká perspektiva. Hlavní dneska je, aby Trump totálně nezanevřel na Rusko, ale přehrál Bidenovu válku na spolupachatele z Evropy, především na ty Britské všiváky. Při tom ale oprávněně předpokládám, že Rusko má mnohem lepší, promyšlenější a chytřejší plán. Přece na to má nespočet mozků, včetně té zapeklité AI.
Zelenskyj se včera vychloubal, jak přesvědčil Trumpa o tom, že Putin blufuje. Takže já být na místě Ruska, tak bych na jednání přivezl dvě věci. Seznam útoků Ukrajinců na civilní objekty v Rusku alespoň za poslední tři měsíce. Pokud mě paměť neklame tak totiž čtu v ruském tisku každý den o nějakých, Ukrajinskými drony záměrně zabitých civilistech na území Ruska. A za druhé bych do Anchorage dovezl seznam dobitých obcí, a osad alespoň za červenec a srpen, ať Trump neslyší jenom ty ko-ko kecy, čti, žvanění kokainového komika. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
NELÍBÍ SE MI TO. VŮBEC…
…ba ani trochu se mi nepozdává, že na „Alasku“ zítra letí prezident, ministr zahraničí, ministr obrany, ministr financí a další vrcholní činitelé Ruska. Od počátku totiž „čuju“ v tom divokém rozhodnutí pošuka v křesle prezidenta USA nějakou čertovinu. Když jsem si navíc dneska přečetl úryvky ze včerejší telekonference podrazáků z EU a Zelenskyho s Trumpem, nabyl jsem jistoty, že letět přes celé Rusko na ten sabat, kterému svět říká summit je bezpředmětné. Přece ministr zahraničí USA prohlásil, že se tam jednat nebude. Oni ti Amíci si myslí, že Rusové poletí přes půl zeměkoule jenom proto, aby převzali od nich „rozkaz“ ber, či neber, my se podle toho zařídíme! Ukončit skoro čtyřletou válku není jako upéct housku. I když i na ní se od zasetí obilí pzacuje pěkně dlouho. Nikde jsem se nedověděl, kdo vlastně toto setkání navrhl, a kdo s ním jenom souhlasil. Pouze vím, že Trump o něm několikrát hovořil že si ho přeje, ovšem až nadejde čas. Jenže čas k čemu? K ukončení termínu podávání návrhů na Nobelovu cenu míru? To by byl sakra idiotský důvod. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.
CHCE MÍR, NEBO JENOM TU NOBELOVU CENU?
Nikdy jsem neměl vysoké mínění o Trumpově orientaci v mezinárodních problémech. Za druhé pak jeho emotivní volání po míru jsem vždycky vnímal coby „dííívadýlko pro lid voličský“, nic významnějšího. Možná ještě tak jako touhu narcisty dorvat se k mezinárodnímu ocenění. Jeho snažení ve věci konfliktu na Ukrajině proto vidím jako žalostné tápání. Jak také jinak, když ve své pýše ortodoxního Američana, a navíc s chorobnou touhou světapána, nemá absolutně žádné předpoklady k pochopení Ruska. Kdyby alespoň okrajově vnímal důvody které vedly Rusko k zahájení SVO na Ukrajině, tak by se vyvaroval kroku, který s obvyklou pompou televizního šoumena předvedl minulý týden. Stal se totiž zprostředkovatelem „Dohody“, samozřejmě potrumpovsky velkolepé a historické, mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Nemíním ji tady rozebírat. Jen připomenu, že každý kdo se alespoň povrchně zajímá o mezinárodní politiku, tak ví, že tímto aktem se vlezle zapletl do jednoho z nejsložitějších problémů na hranicích Evropy a Asie, kde se střetávají nejen zájmy dvou signatářů smlouvy, ale navíc minimálně ještě i Ruska, Íránu, Turecka, ba dokonce Izraele a „globálního všiváka“ Británie. A nyní se tam vecpe USA. A oba aktéři desetiletých, ba až starších sporů před kamerami řičí radostí, aniž si připouští, že zadělali svým zemím na „ukrajinský“ osud, okořeněný dalšími riziky. Ve starověkém Římě platila zásada; chceš-li mír připravuj se na válku“. Tu Trump svou totální nevědomostí změnil na: Ač chceš mír připravuj další války. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.