HOĎTE NA NĚJ SÍŤ!

Jenom za dnešek jsem nashromáždil následující výroky „Velkého blondýna“ z Bílé Chýše“

Pro mě je Írán jen speciální vojenskou operací.“
Je dobré, že Joe Kent rezignoval kvůli válce v ÍránuKdyž s námi někdo pracuje a říká, že si nemyslí, že Írán je hrozba – takové lidi nechceme.“
Prezident Macron právě prohlásil, že se nikdy nepřipojí k operační skupině v Hormuzském průlivu, dokud neskončí vojenské akce. Jaká je vaše reakce na to, pane?] Prezident…“No, on brzy opustí svůj úřad, tak uvidíme. Víte, já nevím“.

     „Poslouchejte, Ukrajina by byla poražena za jediný den, kdybychom jí nepomohli. Upřímně řečeno, Ukrajina by byla zničena hned první den. Měli nejlepší vybavení na světě. Bylo to naše vybavení, poskytnuté ospalým Joeem Bidenem. Bez zaplacení. Bez zaplacení. Sto miliard dolarů za nejlepší vybavení na světě – bez zaplacení. Abych byl upřímný, to mě netěší“.

     „Jsem zklamaný z britského premiéra…Bohužel Keir Starmer není Winston Churchill“.

     „Evropě se staly špatné věci, velmi špatné věci, a raději byste měli něco udělat s imigrací a raději byste měli něco udělat s energií, jinak nebudete mít Evropu.“

     „Operace USA proti Íránu brzy skončí“.
„NATO dělá velmi hloupou chybu, když odmítá pomoct USA v operaci proti Íránu…NATO mě zklamalo…USA na alianci utratily biliony dolarů.

     USA velmi brzy něco udělají s Kubou…Mohu ji osvobodit nebo dobýt, myslím, že s ní mohu dělat, co chci“.

     „A vy to víte, protože všechny ty rakety, které byly odpáleny proti jejich sousedům, byly připraveny dávno předtím, než věděli, že je tak rychle použijí. Kdybychom to neudělali, měli bychom jadernou válku, která by se změnila na Třetí světovou válku.“

„…videa z provládních shromáždění po celém Íránu jsou produktem umělé inteligence“.

     „Máme toho hodně. Strávil jsem celý den s Iry. A měl bych ho strávit s Íránci, ale to není… Je to v jiném smyslu. Řeknu, že si vedeme velmi dobře. Jen je matu, nemohou mít jaderné zbraně.“

A musím se ptát sám sebe, copak jsou v Americe už všichni ti lokajští novináři, kteří poslouchají takové bláboly psychicky narušení? Ameriko vzbuď se! Máš za prezidenta člověka, který je chvílemi dementní, chvílemi blázen a chvílemi deprimovaný narcistní diktátor. Copak to nikdo nevidí! Najde se konečně odvážný generál, který s rotou ozbrojenců Trumpa eskortuje tam, kam patří?!

KÝM JSEM (BYL) 2

Myslím si o sobě, že nejvýraznějším rysem mé povahy je rebelantství. Nepěstoval jsem ho v sobě vědomě, nadtož záměrně, ale vzpomínám si, že se ve mně projevovalo od samého počátku naprosto spontánně, bez rozmyšlení. Takže si dneska připouštím, že šlo o jakousi mou druhou přirozenost. Na první zážitek toho druhu si pamatuji už ze školních lavic, a to dokonce z hodiny náboženství. Farář nám řekl, že lidé, kteří se narodili před Kristem se nikdy nemohou dostat do nebe, ale zůstanou věčně v očistci. Bezděky jsem nahlas řekl, „to není spravedlivé“. Farář byl pověstný tím, že v rukávu nosil asi půlmetrový červený „šlauch“ a se slovy, bůh není nespravedlivý mě s ním přetáhl přes záda.

Určitě to byl sociální status mé rodiny, co ve mně nechalo vzniknout silný pocit sociálního pocitu nespravedlnosti. Takže jsem byl bit ve škole ještě jednou, a to přímo od řídícího obecné školy. V páté třídě o přestávce vtrhl do naší třídy, jako vždy plné řevu, chytil mé, snad jediného který v klidu seděl v lavici a jako obvykle si četl, přehnul mě přes lavici a začal mě vzteky bez sebe fackovat se slovy, „já ti dám křičet ve třídě že Gottwald to teď těm boháčům ukáže“. Ovšem ten zážitek opravdu neměl nic společného s tím, že jsem se nakonec stal přesvědčeným komunistou.

Nevzpomínám si, že bych měl na měšťance nějaké podobné zážitky. Ba ani na průmyslovce. Nespravedlnost jsem ale bytostně nesnášel, i když jsem si ji nedokázal definovat a určitě jsem ji posuzoval podle vlastního zájmu. Tehdy ale byl doba, v níž se mě konfliktní situace nějak vyhýbaly, Asi díky životnímu optimismu bezstarostného mládí. Až na vysoké škole jsem opět zaznamenával nespravedlnost kolem sebe. Asi už šlo na této škole o víc. Tak se mi vybavuje, že ve třetím ročníku z naší fakulty vyloučili ze zdravotních důvodů bratra mé přítelkyně. Byl jsem v té době už funkcionářem mládežnickým i odborářským a nedal jsem úředníkům pokoj, dokud jej nepřeložili na ekonomickou fakultu, kde jeho hendikep nevadil. Musel jsem mít na škole asi patřičnou pověst, protože ještě po třiceti letech na setkání spolužáků mě jeden řekl. Musím ti dneska poděkovat. Dověděl jsem se, že jsi byl jediný, který se mě zastal, když mě chtěli vyloučit ze školy. Což já samozřejmě už tehdy dávno zapomněl

Zato si velice dobře pamatuji, že na první směně ve funkci inženýra mě byl představen můj nový podřízený, v němž jsem poznal studenta, kterého jsem znal jako o rok staršího na VŠB. Zajímal jsem se o to, proč nedostudoval a on mi sdělil, že byl vyloučen, protože v osmém semestru mu oznámili že nesmí dostudovat, protože jeho otec vzal „folkslistu“. To mě vážně popudilo. Bezprostředně jsem navštívil proděkana pro studijní věci a prosadil, že postižený dostudoval a bylo platným technikem na mé domovské šachtě, zatím co já jsem šel do dělnického stavu.

Což byl nejvýraznější čin mého rebelantství. Na vlastní kůži jsem si ve funkci technika ověřil, že komunističtí mocnáři jsou jako všichni před nimi, čili že ty ovládané zneužívají, šikanují, a vlastně jenom jinak vykořisťují než ti kapitalisté, proti kterým údajně zachraňují lidstvo.

Celý život jsem byl rebel, ale nikdy ne nesmiřitelný nepřítel mocných, spáše tedy vládnoucích. Nějaká vláda přece musí být, aby spravovala lidský svět. A musí spolu koexistovat vládnoucí a ovládaní. Pokud je vláda alespoň trochu slušná, tak si každý, i takový rebelant jako já, v jejím systému najde pozici, v níž má dostatečný pocit osobní svobody. A o to mi vlastně vždycky šlo, aniž jsem si to dlouho uvědomoval. Mít pocit, že se před nikým nemusím „klanět“, nikoho vzývat, s nikým se proti jiným paktovat. Tak jsem po celý život vnímal pocit svobody. Osobní osvobození od nátlaku, manipulací a stresujícího přizpůsobování se. A je to vůbec rebelantství?

DEEP ROOTS VÁLKY V ÍRÁNU

Bezprostředně po rozpadu SSSR vznikl v USA dokument, který ovlivnil zatím celé třetí tisíciletí lidských ději. Dne 18. února 1992 totiž byla vydána neoficiální verze „Pokynů Ministerstva obrany USA pro plánování obrany na fiskální roky 1994–1999“. Byly to první pokyny toho druhu po studené válce a tak deklarovaly návrh další strategii země. Ten popisoval Spojené státy jako jedinou světovou supervelmoc a za ústřední strategický cíl jí stanovil zabránění vzniku (nebo opětovnému objevení se) globálního nebo regionálního konkurenta. Tato nosná myšlenka dalšího chování USA v mezinárodním kontextu nese dodnes název „Wolfowitzova doktrína“. Ať od té doby vládli zemi Demokraté, či Republikáni, ať už byl prezidentem kdokoliv, vždycky jádrem jejich zahraniční politiky byla uvedená teze. Původní Wolfowitzova teze se stala základem komplexní politické doktríny konzervativců v USA, ale i v jejích satelitech. Je nesmiřitelně nepřátelská s každou jinou tradicí nejen Západu, ale i světa, protože jde o ideologii světovládnou. Označuje se v politologii a sociologii jako nekonzervativní ideologie.

USA vznikla jako „bělošská“ enkláva na kontinentě jí cizím. Evropští imigranti si sebou přinesli svou kulturu a civilizační prvky. Především křesťanské náboženství, bohužel ne v katolické formě, ale převážně v podobě četných reformních církví a sekt. Ovšem zásadní bylo, a je, že až do současné doby se v „bílé Americe“ uchovalo křesťanství v podobě silně indoktrinované judaismem. Za druhé, Židé samotní tvořili značnou část migrantů v „Novém světě“ a jejich dvěma tisíci roků vypracované přednosti daly vzniknout silné diaspoře. Z ní se po druhé světové válce až do dnešních dnů vytvořila nejvlivnější lobbystická komunita ve Státech.

Po druhé světové válce část Židů sionistických ideálů si vynutila na světové komunitě vznik samostatného státu, Izraele. Tento židovský, spíše ale sionistický stát vznikl na území Palestiny osídleném po staletí převážně arabským obyvatelstvem. Kmotry nového státu bylo království Britů a tím pádem i jeho dcery, USA. Náboženská tradice mnohdy až bigotních křesťanů v USA dala vzniknout velkému množství křesťanských sionistů, z nichž až do dneška jsou lidstvu nejnebezpečnější vyznavači idejí Armageddonu. V loby USA pak tvoří sionisté Židovští nejvlivnější skupinu. A v politických kruzích se v posledních desetiletích prosazují zase křesťanští sionisté, přespějí ambiciózní křesťané sponzorovaní sionistickými Židy.

Jako poslední poznámku pro celkový historický rámec uvádím tezi že Peršané byli největšími nepřáteli starozákonních Židů a tuto roli pro novozákonní Židy převzal Řím. Peršané později se stali muslimy, čímž zaniklo jejich původní náboženství, ze kterého mimo jiné čerpal i judaismus. Evropané, coby následníci starověkého Říma se stali základními revizionisty judaismu, čili křesťany. Jak Peršané, tak velká část Evropanů jsou navíc Arjové, s tisíciletou nepřátelskou tradicí vůči Semitům. Oba pojmy nejsou rasového významu, ale převážně jazykového, čili určujícího tradici a celou kulturu zmíněných společenství.

Myšlenka armageddonu, coby věčného božího světa je lidstvu nebezpečná především proto, že privileguje bohem vyvolený národ a předpokládá zničení všech jeho nepřátel. Tím by měl vzniknout tak zvaný Velký Izrael. Idea Velkého Izraele je proto nesmiřitelnou ideologií, a to nejen pro obyvatele Západní Asie.

Shrnuto. Nekonzervativní ideologie a Ideologie Velkého Izraele jsou hlubinnými kořeny současné vílky v Íránu.

A má osobní poznámka na úplný závěr. Za vše, co se zatím děje v tomto tisíciletí nese základní vinu Michail Sergejevič Gorbačov. Důkazů netřeba.

ŘÍKÁ SI KEDMI

Muže toho příjmení jsem zaznamenal poměrně brzy po zahájení SVO. Jeho komentáře oplývaly fakty, měly logiku, byly na ruský původ snahou o objektivitu a ukazovaly na kontakty autora s vysokým velením a vedením Ruska. Nabyl jsem dojmu, že jde o člověka mého druhu, vládnoucího kritickým rozumem. Četl jsem je proto stále častěji a přikládal jim vysokou důvěryhodnost. Ale jen do zahájení války Izraele a USA s Íránem. Hned jeho první komentář, který se mi dostal do ruky mě naprosto vyděsil. Najednou místo serióznosti fanatismus, místo faktů ideologie a místo objektivity vyložené překreslování dějin. Konkrétně, kdo neuznává narativ Izraele, ten je idiot. Íránský režim je fanatický, náboženský, fašistický terorismus. Je děsivé vidět Íránce řvoucí na demonstracích „smrt Izraeli“.

A důvod této změny?

Jakov Kedmi alias Jakov Josifovič Kazakov je ruský Žid. Narodil se 5.3.1947 v Moskvě, v roce 1969 emigroval do Izraele, kde pracoval ve zpravodajské instituci, v níž se dopracoval až na nejvyšší velitelské postavení. Více lze najít na Wikipedii.

Podle mých zkušeností jde tedy o Žida z regionu nábožensky nejortodoxnějšího. Jakmile někdo zapochybuje o předmětu jeho přesvědčení, spíše vířy, je proto nesmiřitelným nepřítelem, pro něhož ono označení idiot je ještě poměrně slušné. Izrael pro něj není ani tak stát, jako spíš instituce božího příkazu připravující své věrné na druhý příchod spasitele. A islám je od ďábla, protože je existenčním ohrožením božího projektu. Příšerná to demagogie. Ten člověk si ani nedovede připustit, že nikde, nadtož v Íránu by muslimové nekřičeli „smrt Izraeli“, pokud by Izrael už tři čtvrtě století nezabíjel jejich soukmenovce na území Palestiny, které Arabům prachsprostě sionisté ukradli. Vždyť fakticky ten islám vznikl na území Semitů proto, že Židé v tomto prostředí se vydávali za něco víc, za lid vyvolený Bohem, a choval se podle toho. V mém způsobu myšlení to byl, je a bude navěky samotný základ rasismu, a hned v jeho nejryzejší formě.

P.S.

Nevím, proč mě při psaní tohoto textu napadlo, že Zelenskyj ještě po Majdanu o sobě prohlašoval že je ukrajinským Židem mluvícím rusky.

VÝROKY, KTERÉ MĚ MINULÝ TÝDEN ZAUJALY

     „Američané mají neuvěřitelné štěstí, protože kamkoli jdou přinést svobodu… najdou ropu.“ Napsal Michele SERRA, italský novinář

     „Vždy budu sloužit židovskému lidu“. – Trump.

„Prezident učinil velmi moudré rozhodnutí: věděli jsme, že Izrael podnikne akci, věděli jsme, že to vyvolá útok proti americkým silám, a věděli jsme, že pokud je preventivně nezaútočíme dříve, než tyto útoky spustí, utrpíme vyšší ztráty.“ Takto přiznal Američanům jejich ministr zahraničí, že USA je zotročena, ba znásilňována sionisty.  

     „Jakmile vyhlásíme válku Íránu, Amerika se z konfliktu stáhne, bude prodávat zbraně oběma stranám a využije naše zdroje k porážce obou stran, aby mohla realizovat projekt Velkého Izraele.“ Tvrdí Šejk Hamad bin Jassim bin Jaber Al Thani, expremiér Kataru.

„V tuto chvíli nepřátelské akce pokračují. V této konkrétní situaci je nevhodné mluvit o čemkoli jiném než o obraně země“, řekl mluvčí MZ Íránu Esmail BAGHAEI. 10.3.26

Ve skutečnosti jsme způsobili smrt 38 milionů lidí. Třiceti osmi milionům. Rozsah zkázy, kterou jsme způsobili na Blízkém východě v posledních letech, je opravdu znepokojivý. Když se zamyslíme nad důsledky války v Iráku a nad tím, co děláme v zemích, jako je Venezuela, Kuba a Írán, je jasné, že využíváme našeho obrovského ekonomického vlivu k tomu, abychom lidi prakticky hladověli – abychom je nechali trpět a vystavili je těžkým útrapám v naději, že se vzbouří proti svým vládám. To je v podstatě to, co děláme ve Venezuele. To se děje také v Íránu. Uvalujeme na tyto lidi obrovské tresty. Vzhledem k tomu všemu je pro mě velmi těžké mluvit o Spojených státech jako o ušlechtilé zemi. Upřímně řečeno, nemohu si to myslet“. Píše Profesor Chicagské univerzity John MEARSHEIMER.

„Měli by jadernou zbraň během 2 až 4 týdnů“ Tvrdí mluvící loutka jménem Donald TRUMP, v jejíž hlavě Bibi aktivoval mikročip.

„V roce 2022 jsem v izraelském tisku napsal, že ruská válka proti Ukrajině je izraelská válka. Že Írán dodává Rusku drony ne jednoduše z velké náklonnosti k Putinovi, ale proto, že využívá naši zemi jako testovací polygon pro další útoky na Izrael a možná i ve snaze zničit židovský stát různými prostředky…Blízký východ a Ukrajina jsou pouze malými dějišti vojenských operací ve srovnání s tím, co všechny čeká v globální válce…Je jen přirozené, že se jak Izrael, tak Ukrajina ocitly v centru událostí. Mohu vám vysvětlit proč…Jako první v této globální bitvě zaniknou právě ty země, o nichž by se později mohlo říci: ‚Nikdy tu nebyly.‘ Ale věřte mi, válka se rozšíří i na ty, kteří jsou si naprosto jisti, že tu byli vždy,“ varuje celý svět ukrajinský novinář Vitalij PORTNIKOV.

USA trvalo 20 let, než nahradila Taliban Talibanem, ale jen 9 dní, než nahradila Chameneího Chameneím”. (N.N.)

Slovensko je jedna velká uzavřená psychiatrie, od které někdo už dávno zahodil klíče a utekl,“ Konstatuje poněkud prostořeký europoslanec Slovenska Eduard CHMELÁR

„Izrael je nyní mnohem mocnější, mnohem silnější než ještě včera. To je třeba přiznat. Myslím, že to všichni chápeme. A vydržíme až do příchodu Božího království! Vydržíme až do příchodu Mesiáše, ale nestane se to za týden“. Hovoří šílený Benjamin NETANJAHU.

„V posledních časech se mnoho vlků převlékne za ovce“ — tak praví apokryfy. Jsem přesvědčen, že právě to dnes vidíme“. Píše Plato BESEDIN, pro mne dosud neznámý publicista.

Aisha Kaddáfí – dcera libyjského vůdce Muammara Kaddáfího vystoupila s výzvou k íránskému lidu: „Jednání s vlky nevedou k záchraně stáda – jen stanovují datum dalšího lovu…Západ ujistil mého otce, že pokud se vzdá programů na vytváření jaderných zbraní a balistických raket, svět mu otevře své dveře…Uvěřil, udělal ústupky…A bomby NATO proměnily Libyi v ruiny…(Íránci) nedělejte ústupky nepříteli, protože nevedou k míru, ale pouze ke zničení

Přímým útokem na Írán Trumpova administrativa rozkládá regionální architekturu Číny. Íránská otázka nikdy ve skutečnosti nebyla o Íránu.“ Píše ve své analýze americký think tank Hudson Institute.

O NEZISKOVKÁCH

Začnu svou glosu citátem z webu https://t.me/s/cz24news z dnešního dne v čase 05:06, cituji: „Například Člověk v tísni hospodaří přibližně se 2 miliardami korun ročně, zatímco hnutí ANO disponuje částkami okolo 200 milionů ročně. Síla v kapitálu, kterou drží neziskové organizace, které dělají hlavně tu politickou činnost, tak politické strany jsou oproti nim chudí příbuzní“.

Neziskové organizace a spolky jsou pohrobkem falešného pojetí Havlovy „občanské společnosti“. Mnohé z nich nejsou totiž prvkem iniciativy domácího obyvatelstva. Jsou agenturami realizujícím v hostitelské zemi zájmy jiných států, především bohatých mocností. Občané každé země by právě o těchto měli vědět. Znát kdo je financuje a jakými částkami, z čehož by se, mimo jiné, dalo usuzovat o velikosti interesu cizích zemí na ovlivňování politiky našeho státu. Každá státní moc má podle mě minimálně nezadatelné právo vědět kdo, proč a za jaké peníze operuje na jejím svrchovaném území. V současnosti, kdy jsou státy prakticky ve válečném stavu by měly všechny neziskové organizace zrušit a stát sám by měl byt zřizovatelem a financiérem těch jednoznačně potřebných – charitativních.

IMPERIÁLNÍ VÝROKY AMERICKÝCH PREDÁTORŮ

     „Kubánská vláda s námi jedná a, jak víte, mají velké problémy. Nemají peníze, nemají teď nic, ale jednají s námi a možná se dočkáme mírového převzetí Kuby,“ žvaní slavomamem opojený Donald I.

     „Už nejsme obránci. Jsme bojovníci, vycvičení zabíjet nepřátele a lámat jejich vůli,“ – ministr války USA Peter Brian HEGSETH.

     „Prezidente Trumpe, zachránil jste svět před náboženským nacistickým režimem s jadernými zbraněmi! Bůh vám žehnej!“ Děkuje globální terorista ve funkci senátora USA jakýsi Lindsey GRAHAM

„Velká vlna útoků ještě nenastala, ale blíží se“, prohlásil americký prezident o útocích na Írán-

     „Spojené státy by neútočily – záměrně neútočily na školu. Oni [Írán] na druhou stranu záměrně útočí na civilisty, jak jste viděli. Protože víte proč? Mají teroristický režim.“ Ohlupuje sám sebe Marco Antonio RUBIO.

Bláznivé režimy, jako je Írán, zavrtané do prorockých islamistických bludů, nemohou mít jaderné zbraně.“ Tvrdí válečný zlořinrc Peter Brian HEGSETH

     „Tato operace musela proběhnout, protože Írán by za zhruba rok nebo rok a půl překročil hranici imunity, což znamená, že by měli tolik raket krátkého doletu a tolik dronů, že by s tím nikdo nemohl nic udělat.“ Dušuje se Marco Antonio RUBIO.

„Španělsko nám sdělilo, že nemůžeme používat jejich základny, ale to nevadí, my je nepotřebujeme. Když budeme chtít, můžeme prostě přiletět a použít je. Nikdo nám nebude zakazovat je použít,“ je přesvědčen TRUMP.

„S Íránem nebude žádná dohoda, pouze bezpodmínečná kapitulace. Potom, po výběru skvělého a přijatelného lídra (nebo lídrů), budeme my a mnoho našich úžasných a velmi odvážných spojenců neúnavně pracovat na tom, abychom Írán přivedli zpět z pokraje zničení a učinili ho ekonomicky větším, lepším a silnějším než kdykoli předtím,“ napsal TRUMP.

     „Kromě toho se těšíme na velké změny, které na Kubě brzy proběhnou. Kuba je na konci cesty. Už jsou na úplném konci cesty. Nemají peníze. Nemají ropu. Mají špatnou ideologii. Mají špatný režim, který je už dlouho na nic.“ Žvaní ředitel zeměkoule Donald Caligula první.

„…americké síly provádějící operace proti Íránu budou pokračovat v ofenzívě s maximální rozhodností…uplatňování politiky bez milosti…Budeme tlačit dál. Budeme tlačit dál, půjdeme vpřed…Neberte žádné zajatce, neprojevujte žádné slitování s našimi nepřáteli…Smrt a zkáza z nebe po celý den. Hrajeme o všechno. Naši vojáci mají maximální pravomoc udělenou osobně prezidentem a níže podepsanými…osobně nepodporuji hloupá pravidla zapojení…ani politicky korektní války“. Deklamoval novinářům pološílený fanatik na postu ministra války Peter Brian HEGSETH.

SLOVO K EVROPSKÉ TRADICI

Kolébkou evropské civilizace, přesněji kulturního okruhu všelidské civilizace je antika, starověké Řecko a Řím. Křesťanství je intoxikace euroasijského západu judaismem. Vysvětlím. Křesťanské náboženství, které se začalo šířit do Evropy už v prvním století našeho letopočtu se prakticky za první tisíciletí stalo dominantním v celé Evropě. Jeho svatou knihou je Bible. A v tom je jádro pudla. Bible má dvě části. Starý a Nový zákon. V pojetí Židů přesněji Stará a Nová smlouva. Nový zákon tvoří 27 knih. Ježíšovo učení je ale obsaženo pouze v jeho čtyřech evangeliích. Ostatní knihy jsou sdělením jiných apoštolů, a jejich souputníků. Pro křesťanskou víru jsou nejvýznamnější pak texty Pavla, svatořečeného církví, který po smrti Jidáše doplnil dvanáctku Ježíšových apoštolů osobním prožitkem. Legendou o setkání se zmrtvýchvstalým Ježíšem. Shrnuto. Ježíšovo autentické učené je pouze a jen ve čtyřech evangeliích. Já jsem přesvědčen že i v jiných tehdejších textech, které se však do Bible nedostaly. Nový zákon je teoreticky jedinou svatou knihou křesťanského náboženství, které by se dalo pojmenovat také jako Jezu-Pauliáství.

Ježíšovo učení totiž bylo největším revizionismem judaismu v dějinách. Světovlády chtivým Židům sdělilo Ježíšovo: „Mé království není z tohoto světa“. Čímž byl judaismus pro budoucno nezvratně rozdělen podle interpretace Tóry o příchodu vykupitele.

Do křesťanské tradice byl pojat Starý zákon průběhem prvních čtyř staletí. Byly proti tomu protesty, ale moc vznikající církve je odmítla jako bludařství. Já jsem přesvědčen, že ať tento proces církev zdůvodňuje jak chce, její tvrzení jsou sporná. Ježíš sice „navazoval“ ve svých vystoupeních na starozákonní proroctví. Ovšem to lze říci i jinak. Bez nich by se Ježíš v dějinách Židů vůbec neobjevil, a tuto nejen moji tezi ať si vysvětluje čtenář jak chce.

Faktem je, že první křesťané byli Židé, stejně jako jeho první šiřitelé v sousedních, či nejvzdálenějších regionech. Tím je dáno, že do nového náboženství zakomponovali i mnoho ze svých dějin. Druhou skutečností je, že Ježíš byl odpůrcem mocnářů tehdejší Židovské komunity, takže proto musel zemřít. Židé jej z toho důvodu za posla božího nepovažují, a naopak stále čekají na naplnění „starozákonních proroctví“. Šířením křesťanství po Západě se prakticky celá Evropa po dva tisíce let seznamovala denně s historií jakéhosi etnika v západní Asii, takže nakonec Evropská kultura znala jeho historii daleko lépe, než dějiny svých regionů, či etnik, ba až národů. Řečeno jinak. Minulost Evropanů byla v jejich vědomí překryta minulostí Židů, čímž byla vykonána základní fáze k ovládnutí Evropy Židy. Poněvadž kdo ztratí svou historii, ztratí i svou budoucnost. Pozdější konsolidací národů v Evropě se sice kontinent z toho jařma vyvinul, ale v podvědomí mu mnoho z judaistické tradice zůstalo.

Nejhorší na ní je právě ono čekání na jakéhosi Vykupitele, který lidstvu zajistí skvělý boží svět. To nejenže nevyplývá z Řecko-Římské tradice, ale dokonce podlamuje kreativitu Evropanů, a tragické je, že Evropany zatahuje do sporů, které by je bez vazby na Židy nikdy nepostihly.

SLOVA K ZAMYŠLENÍ

Novinář, původem ukrajinský Rus, napsal v těchto dnech mimo jiné, na webu https://cz24.news/zabijte-je-vsechny-dabel-si-sve-pozna-nabozenske-valky-se-budou-jen-stupnovat-plato-besedin/ následující pasáž, cituji:

     Již léta píšu, že ve Spojených státech a na Západě jako celku vzniklo nové náboženství — nebo spíše kvazináboženství —, které spojuje křesťanskou eschatologii, liberální tržní morálku a pokročilé technologie. To vše je zakořeněno ve starověkých okultních praktikách, což nutně neznamená obětování dětí v určitých dnech — ačkoli, jak ukázal případ Epsteina, ani to není vyloučeno. Jde o zrod zvláštního vědomí, v němž existují vyvolení a otroci; ti druzí mohou být těmi prvními vykořisťováni a ničeni těmi nejbrutálnějšími způsoby. Právě to dnes pozorujeme.

Takže ano, na Írán se lze dívat různými způsoby: démonizovat ho, radikalizovat ho, označovat ho za totalitní teokracii — ale nejsou snad ti, kdo útočí na Teherán a další íránská města, přinejmenším zčásti — nebo snad zcela? — šílení fanatici sloužící dávným temným silám? Odtud ta pýcha, odtud ty nekonečné lži. Staré síly nikam nezmizely — vracejí se, aby se živily lidským utrpením a bolestí. V tomto smyslu je vše mimořádně konstantní. My však chceme zcela jiný svět. Zásadně chceme mír — to je to, co cítím a čemu věřím“.

Komentáře netřeba.