VÝROKY TÝDNE

Julian ASSANGE: „Začátek téměř každé války za posledních 50 let byl výsledkem mediálních lží.“

„Jste zvědaví proč jsme ještě nekapitulovali? Protože jsme Íránci,“ uvedl ministr zahraničí Íránu na dotaz, který podle stanice Fox News Trump položil svému vyjednavači Stevu Witkoffovi.

„Rusové si jednoho dne uvědomí závažnost zločinu spáchaného jejich jménem,“ prohlásil v den 4. výročí SVO francouzský prezident Emmanuel Jean-Michal Frédéric MACRON.

V tentýž den se nechává slyšet Sir Keir Rodney STARMER výrokem podobné vypovídací hodnoty: „Putin stojí v cestě míru.“

A do třetice se musela Ukronacistům vlísat i předsedkyně EK slovy: „Ukrajina je srdcem svobodné Evropy…Evropa vám bude stát po boku a podporovat vás, dokud tento sen neuskutečníte. Ať žije Evropa a Sláva Ukrajině,“ končí nacistickým pozdravem Ursula von der LEYENOVÁ.

„Nemůžeme ignorovat fakt, že se geopolitika rychle stala mocenskou politikou. Stará spojenectví se stala méně udržitelnými. Evropa se učí mluvit jazykem moci a to je naléhavě potřebné. Věříme, že silná Evropa a silné Nizozemsko musí jít ruku v ruce,“ řekl Rob Arnoldus Adrianus JETTEN ve svém prvním premiérském projevu v parlamentu Niziozemska.

„Nikdy jsem nebyl více dojat než při vaší návštěvě u nás, velký přítel Izraele, velký zastánce indicko-izraelské aliance.“ Dušuje se Benjamin NETANJAHU a Kneset ve stoje skanduje Módiho jméno ještě před tím, než pronesl svůj projev.

Od vstupu do politiky, od roku 2012, jsem předmětem dehonestace, pomluv a lží toho polistopadového kartelu…My jsme vyhráli volby takovým způsobem a porazili jsme prolhané Seznam Zprávy, nejvíc prolhané Novinky, vybrané pořady ČT…To je velká věc, protože lidi byli masírováni od rána do večera“, konstatuje Andrej BABIŠ

Vedoucí kanceláře prezidenta Zelenského, generál Kyrylo Oleksijovyč BUDANOV vydal 25. 2. 2026 oficiálně jedno tvrdohlavé konstatování a jedno sci-fi proroctví: „Ukrajina nikdy neuzná předání jakéhokoli svého území Rusku. A všechna tato území budou považována pouze za území dočasně okupovaná, a časem budou osvobozena!…Rusku bude časem vnuceno, aby se rozdělilo na několik samostatných regionů. Tím budou vymýceny všechny ruské imperiální tradice, a celý prostor Ruska bude konečně zcivilizován. To je náš ukrajinský cíl, a my ho jednou dosáhneme!!!“!

     „Žádná země nemá právo poučovat jiné země o lidských právech a žádný model nemůže tvrdit, že je nejlepší. Cesta k rozvoji lidských práv musí odrážet národní realitu a odpovídat potřebám lidu“. Prohlásil ministr zahraničních věcí ČLR Wang Yi na zahájení 61. zasedání Rady OSN pro lidská práva.

„…pouze USA mohou rozhodnout, zda jsou jejich akce legální, nebo ne.“ Moudře vece britský ministr obrany John HEALEY.

     „VŠECHNA JEDNÁNÍ S ÍRÁNEM JSOU KRYCÍ OPERACÍ…NIKDO SE VE SKUTEČNOSTI NECHTĚL NA NIČEM DOHODNOUT…MÍROTVŮRCE TAK ZNOVU UKÁZAL SVOU PRAVOU TVÁŘ“. Dmitrij Anatoljevič MEDVEDĚV.

Na závěr neobvykle dlouhý citát z hodnocení Petra Pavla nejpopulárnějším polistopadovým politikem KDU-ČSL: „…prezidentský úřad uznávám s úctou…Co se týče Petra Pavla a jemu podobných, je to strašně těžké, ale vůbec nechápu, jak je možné, že se tací lidé mohou dostat ve svobodných volbách do úřadu. Skoro bych řekl, že nás někdo zkouší – že je u nás nejen všechno možné –, ale že si z nás někdo dělá legraci…se narodil do komunistické rodiny a zcela prokazatelně stoupal po schůdcích režimu nahoru. Když ten režim padl, pak se přizpůsobil a stoupal zase v novém režimu nahoru, což bych vojákovi určitě nevyčítal, protože vojáci mají poslouchat buď krále, ať už se změní, nebo nezmění, anebo politickou reprezentaci státu, jehož jsou vojáky. To bylo v pořádku. Ale kdyby nám někdo řekl v devadesátých letech, že tento člověk – který si ještě navíc vezme manželku z prostředí, které mu bylo blízké, tedy ze školy Klementa Gottwalda v Bratislavě, kde byli samí prověření lidé, a je rozvědčík – přijde po Havlovi, to by byla revoluce…v České republice je přitom mnoho morálně nezdevastovaných osobností“, které by mohly do prezidentského úřadu nastoupit. Jenže si někdo potřebuje vybrat někoho, kdo má ve své minulosti takové závady, že bude poslouchatproblém není v tom, že by člověk s takovou minulostí byl v prezidentské funkci „nepatřičný…Tito lidé – a je to na něm vidět – jsou trvale pod určitým vnitřním tlakem, protože vědí, že není žádný Havel, že Havel trpěl, zatímco on z toho těžil. A teď to překroutit není tak úplně jednoduché. Pavel měl a má kolem sebe spoustu lidí, které potkal na cestě do Moskvy na studia, což jsou dnes de facto nepřátelé našeho bloku. Tito lidé jsou také postiženi tím, že se příliš nechtějí chlubit svou minulostí a navzájem si pomáhají…osoby spojené s minulým režimem jsou rozptýleny ve veřejném prostoru a republika je tím zaplevelená a nemocná…A Pavel je jejich prezident,“ řekl v rozhovoru pro Parlamentní Listy senátor Jiří ČUNEK.

BEZTRESTNOST IZRAELE JE DŮKAZEM:

bezmocnosti OSN,

reálné globální nadvlády USA,

tvrzení Bible že Židé budou vládnout světu,

usvědčujícím sionisty, že ani holocaust je nevyléčil ze světovládných tužeb, ba naopak jim prospěl,

varujícím, že parazit chtivý světovlády umí k naplnění své touhy najít toho nejvhodnějšího hostitele,

že jedinou reálnou záchranou lidstva je sjednocený boj všech proti predátorské dvojici Izraele a sionUSA.

FALEŠNÝ MÍROTVŮRCE REÁLNÝM VÁLEČNÝM ZLOČINCEM

Jako správný zločinec za hluboké noci oznamuje světapán Donald I. všemu lidstvu zahájení války s Íráne. Uvádím si sem pár nesmyslných vět infantila, který se rozhodl zničit svět, protože on sám už musí brzy zemřít. „Cílem operace je ochránit americký lid odstraněním hrozeb, které představuje brutální íránský režim…sledujeme záměr zničit íránské rakety a raketový průmysl, stejně jako íránské námořnictvo…jsou možné ztráty USA…to se děje ve válce…ale operace je nezbytnou kvůli budoucnosti…“ vyzval členy Islámských revolučních gard, armády a íránské policie, aby složili zbraně. „Těm, kteří se podřídí, bude udělena plná imunita. Jinak jim hrozí jistá smrt,“ Vyzval také íránské občany, aby zůstali v krytech, a varoval, že „bomby budou padat všude“.

Tak reálně vypadá mír prosazovaný silou. Alespoň ve zvrácené mysli dementního starce z „Bílé chýše“.

Poznámka pod čarou. Útok fakticky vede Izrael. A ten ho zdůvodňuje slovy ministra obrany: „…cílem úderů je odstranění hrozeb pro stát Izrael“.

ZHOUBNÉ POLITICKÉ DĚDICTVÍ – HAVLISMUS

Havel osobně do české politiky přinesl základy skoro všeho, co je v ní do dneška špatné. Nejedná se o nějakou komplexní analýzu jen se pokouším rozpomenout na jeho první kroky v roli vůdce nové vládnoucí vrstvy.

Zavedl v ní „korektní mluvu“, čti, pokrytectví zastírající realitu. Nazval totiž protistátní puč zosnovaný tajnou službou a řízený Západními zpravodajci revolucí. Takže konkrétně negativní mocenský zvrat propagandisticky prezentoval jako naprosto jiný společnostní jev. Což do dneška se projevuje jako trvalá součást chování vládnoucích i opozičních politiků. Mimochodem zmíněný převrat nejenže nebyl revolucí, ale byl kontrarevolucí. Nepřinášel totiž nic nového, ale pouze oživil mocenské poměry staré, předsocialistické.

Za druhé. Hned v prvních dnech údajné revoluci přiřkl přídomek „sametová“ což byla lstivá propagandistická manipulace, která měla zakryt, že i tato změna politické moci bude pro bývalé mocné tvrdou existenční pomstou a pro obrovskou většinu společnosti bolestivá, jako každá jiná v dějinách. A nejenže byla, leč dosud ještě stále je.

Za třetí. Mocenský převrat, do jehož čela se dostal, vedl pak pod osobním krédem „vítězství pravdy a lásky nad lži a nenávisti“. Což byl mnohovrstevně zlovolný politický kýč. Nešvar komunistů, čti, nadvládu ideologie, nahradil nesmyslnou nadvládou étosu nad racionálnem v politice. Za A. Politika je především silovým polem střetu zájmů různých skupin uvnitř každé společnosti. A zmíněné „heslo“ nic neříkalo o tom, jaké vlivové síly se procesem převratu zmocňují moci. Takže před manipulačně sváděnou veřejností tajilo budoucí vládnoucí třídu. Za B. Pracovní heslo „havlovců“ pouze sdělovalo, přesněji, lživě uklidňovalo veřejnost, že noví vládci nebudou kupříkladu mstiví, ač to byl jejich zřetelný motiv už při samotném boji o moc. Za C, a vůbec za nejhorší. Heslo do politiky zavedlo dominanci emoce nad rozumem. V politice totiž láska absolutně nemá své místo, protože vždycky zatemňuje rozum. A nejhorší je, že se bez korekce rozumem proto v každém sporu transformuje v nenávist a mění tím předmět sporu v neřešitelný konflikt. Vyhrocuje jej totiž v nesmiřitelný rozpor a společnost extrémně polarizuje. Navíc vedlejším účinkem dominance emocí nad rozumem přivedlo do politiky nezvykle vysoký počet osobností s tímto typem charakterů, tedy především umělce a sportovce, kteří v médiích dostávají prostor neodpovídající významu této skupiny občanů. Za D. Nedokázal v sobě zapřít nesympatie až nenávist ke komunistické vládě, čímž do politiky zasel zrno nenávisti, jako náhražku racionální diskuse. Za E. Ani se proto nepokusil umožnit diskusi o přínosu komunistů v dějinách Československa, ba ji i pro budoucno výslovně zakázal zákonem o zločinnosti komunismu. Za F. Euforii davů v listopadu zneužil k černobílému pojímání jevů. Komunisté jsou ti zlí, Rusové jsou okupanti, Západ nám přinesl svobodu, podnikatelé jsou energií národa, sudetští Němci byli kolektivně potrestáni, paneláky jsou králikárny a jiné zhůvěřilosti. Čímž položil základy extrémním až kategorickým postojům bez věcné diskuse.

Za čtvrté.  Výše uvedené heslo poklesle, až zvrhle zavedlo do politiky absolutní kategorii, tak zvanou pravdu. V reálné politice nikdo nemá nárok tvrdit o svém názoru, zájmu či snaze, že je pravdou, i když to i nakrásně dočasně tak vypadá. Jediným kritériem pravdy v politice je daleká budoucnost. Takže nikdo z žijících politiků, ať vládnoucích, či opozičních si nesmí dělat nárok na konečnou pravdu. A dočasná pravda, to je něco jako prozatímní lež, je mým hlubokým přesvědčením. Právě heslo o vítězství pravdy a lásky je nejzlovolnějším dědictvím Havlova vládnutí. Spojí-li se dominance emocí nad rozumem s přesvědčením o nositelství pravdy, je bezpečně založeno na největší zla v dějinách. Podle mých znalostí jde o fundament každé diktatury.

Za páté: Za korunu svého politického diletantismu tomu všemu nasadil svou tezi o nepolitické politice, čili jakési nedefinované občanské společnosti. V reálu faktické nadvlády demonstrujících davů. Nejsem si jist, zda u Havla šlo o diletantství a naivitu, nebo o dobře promyšlený trik, protože v tomto pojetí je skryt prvek věčné revolty, kterou lze dobře řízenou mediální propagandou vždycky regulovat v zájmu „skrytých“ sil vlivu, čili až po, jak se dneska uvádí, Deep State. Řečeno jasněji, jde o metodu „řízení“ společnosti nevolenými, leč dostatečně bohatými skupinami na to, aby si koupily vyškolené profesionální iniciátory davů.

Za šesté. Velmi konkrétní. Byl to osobně Havel, kdo do procesu voleb zatáhl informace tajné služby. Kdo není pamětníkem, ať si najde z doby převratu kauzu předsedy strany Lidové Josefa Bartončíka.

Pro mě byl Havel nepolitik, který se zamotal do nejvyšších sfér mocenského boje. Byl by zůstal na dlouho opravdu slavným obnovitelem kapitalismu v Československu, kdyby dodržel svůj „revoluční“ slib, že bude prezidentem jen do voleb a pak se bude dál věnovat psaní. Díky tomu, že se mu na Hradě zalíbilo a na vlastní kůži poznal, řečeno slovy spisovatele Mňačka „Ako chutí moc“, skončil nejen neslavně, ale jako válečný štváč onou mezinárodně proslulou obhajobou bombardování z humanitárních důvodů. Jak jsem mu již v roce 1990 napsal – naivní vládce horší tyrana.

DALŠÍ SNŮŠKA IMPERIÁLNÍCH VÝROKŮ Z USA

Nasbíral jsem další snůšku výroků veřejných činitelů, až ústavních osobností ze státu v pozici globálního gangstera:

USA si vyhrazují právo na preventivní úder, pokud se objeví informace o připravovaném útoku Íránu…Přibližně 40 000 amerických vojáků se momentálně nachází na základnách na Blízkém východě“, vyhrožuje „jestřáb“ Marco, Antonio RUBIO.

[Nejvyšší vůdce Íránu Chameneí dnes prohlásil, že americký útok by mohl vyvolat regionální válku]
Proč by to neměl říkat? Samozřejmě to bude říkat. Máme tam největší a nejsilnější lodě na světě, hned vedle. Doufám, že uzavřeme dohodu. Pokud dohodu neuzavřeme, zjistíme, zda měl pravdu, nebo ne…Íránský nejvyšší vůdce by měl mít velké obavy…Po zničení zařízení Íránci uvažovali o zahájení nového jaderného projektu v jiné části země. Dozvěděli jsme se o tom…pokud to uděláte, uděláme vám velmi špatné věci,“ prohlásil Donald I. TRUMP.

Viděli jsme, že íránské vedení převádí peníze do zahraničí, což je dobrý znak, který může svědčit o tom, že si uvědomují, že konec je blízko“. Nechal se slyšet další válečný zločinec Trumpovy administrativy, ministr financí USA Scptt Kenneth Homer BESSENT.

Pokud máme nést odpovědnost za ochranu tohoto obrovského území, myslím, že by bylo rozumné, aby z toho Spojené státy měly nějaký prospěch. Žvatlá James David VANCE o Grónsku

Zavedl jsem 30% tarif vůči Švýcarsku. Poté mi zavolala předsedkyně vlády této země a chovala se agresivně. Nelíbilo se mi, jak mluvila, a proto jsem cla zvýšil na 39 % — prohlásil ředitel zeměkoule Donald I. (Trumpetka).

TRUMP o únosu Madura: „Dokonce mluví o discombobulátoru, protože nikdy nedostali šanci vystřelit. Ruské vybavení nefungovalo, čínské vybavení nefungovalo, všichni se snaží zjistit, proč to nefungovalo. Jednoho dne to zjistíte.“

Izrael má plné právo činit si nároky na téměř celý Blízký východ, protože je to v souladu s biblickými dějinami… v epizodě ze Starého zákona, kde Všemohoucí slíbil Abrahamovi, že jeho potomci zdědí ´zemi od řeky Egyptské až po Eufrat´…Bylo by skvělé, kdyby vzali všechno…moderní Izrael je ´jiný´ a nesnaží se zmocnit se území, která mu byla dána nebem.“ Tento názor vyslovil v rozhovoru s americkým novinářem Tuckerem Carlsonem velvyslanec Spojených států v Izraeli Mike Huckabee.

„Já jsem ten, kdo rozhoduje. Raději bych uzavřel dohodu než žádnou dohodu, ale pokud k dohodě nedojde, bude to velmi špatný den pro tuto zemi a bohužel i pro její obyvatele,“ plácá Donal I. Žvanivý o Íránu.

TAK JSEM MĚL TOHO 13. ÚNORA PRAVDU

Ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé) v projevu na Valném shromáždění OSN vzkázal svému ruskému protějšku Sergejovi Lavrovovi, že žádná supervelmoc nemůže vyhrát válku proti realitě. Ruské střely namířené na Ukrajinu pak označil za přiznání, že Rusko ve válce selhalo. Zmínil také, že sovětští vojáci bojovali bok po boku evropských zemí proti nacismu, ale že ruská válka na Ukrajině zastínila jejich památku.

Zase jeden z rodu těch nýmandů, který se omylem dorval na ústavní funkci a to jej přesvědčilo, že je nositelem „božího zjevení? Idiot, nebo podle Foltýna „svině“. Podle mě obojí.

DNESKA MĚ TO „DOCVAKLO“

Je to už předlouhá doba, co mě nenechává chladným manipulativní propaganda kolem holocaustu. V prvé řadě mě zajímá, z jakého důvodu byl vygenerován trestný čin popírání holocaustu, a dokonce celosvětově, div ne jako součást mezinárodního práva. Jde o jakési globální tabu, při čemž nic takového ani náznakem neoplatí o genocidě Arménů, Číňanů, či Slovanů. Tak proč holocaust?

Při tom starší dějiny znají až praktické vyvražďování celých etnik. Samotní Židé se tím ve svých biblických textech netají, ba chlubí coby vítězstvím. Tak proč holocaust!

Hitlerovská likvidace Židů nebyla, co do počtu obětí, největší vražednou orgií v dějinách v absolutním čísle, ale ani ne v relaci s celkovým počtem příslušníků jednoho etnika. Tak proč holocaust?!

A vůbec.

Proč je podezřelé, když někdo začne studovat širší souvislosti, hlubší kontext, či zajímat se o konkrétní data a reálné příběhy? Proč se nedovoluje i tento jev projít testem kritického myšlení, včetně pochybností o detailech, širších souvislostech, motivech či iniciativách samotných židovských komunit, jako cokoliv jiného v historii?

A hlavně kdo má zájem na tabuizaci problematiky holocaustu?

Skládám si již dlouho jednotlivé střípky složité mozaiky. V průběhu války na Ukrajině jsem se začal dovídat různé detaily z dějin jedné Židovské a nebojím se to zdůraznit, orasionistické sekty jménem „dům Chabad“, a nějak mi to všechno začalo dávat smysl.

Mám proto vážné podezření, že za vším tím co se událo za Hitlera je třeba hledat určitou část sionistické elity. Právě ony nepotřebovaly a nepotřebují aby Židů přežilo hodně. Vždyť i podle Bible vedle spasitele bude sedět jenom 144 000 vyvolených, kteří spolu s ním budou vládnout světu. Pokud si vzpomínám v Bibli se to píše dvakrát. Je v jejich nejvyšším zájmu, aby se jejich případná iniciativa ve věci holocaustu utajila.

Amen.

ZPRÁVY KTERÉ MĚ V POSLEDNÍ DOBĚ ZAUJALY

Němci oznámili nábor do divize SS Galizie. Na 12 000 míst se přihlásilo více než 80 000 Ukrajinců.

Elon Musk se stal prvním člověkem v dějinách, jehož osobní jmění překročilo hranici osmi set miliard dolarů.

Maďarský premiér Viktor Orbán si připomněl, že v roce 1999 jej osobně vyzval americký prezident Bill Clinton, aby otevřel druhou frontu proti Srbsku, a požádal Maďarsko, aby zaútočilo ze svého území a postupovalo přes Vojvodinu směrem na Bělehrad.

Německý ledoborec uvízl v Arktidě – zachránit ho může jen Rusko… ale je tu háček… 20. balík sankcí to zakazuje!

Pozměňovací návrh, který tvrdí, že „otěhotnět mohou pouze biologické ženy“, byl schválen 200 členy Evropského parlamentu, 233 ho zamítlo a 107 se zdrželo hlasování – byl tedy zamítnut.

Rozhovor na dálku

RUTTE: „Mohu vás ujistit: NATO je dobře připraveno reagovat na jakoukoli hrozbu pro alianci. Naše reakce bude zničující. Proto posilujeme naše východní křídlo.“

PUTIN: „Rusko nemá v úmyslu jít do války s Evropou, ale pokud k ní dojde, Moskva je připravena ´ ´právě teď´…v takovém případě by mohla rychle nastat situace, kdy nebudeme mít s kým vyjednávat“.

Čínská civilizace nikdy nepotřebovala boha.

Xiaomi spustilo automatizované tmavé továrny v Pekingu a ve Wu-chanu. Tmavé v pravém slova smyslu, robotům světlo není třeba a na montážních linkách nejsou žádní lidé. V Pekingu se vyrábí 1 chytrý telefon za sekundu. Ve Wu-chanu roboty montují domácí spotřebiče. Podniky pracují nonstop a jsou řízeny umělou inteligencí.

…zpráva novináře Wall Street Journal Bojana Pančevského, podle níž Volodymyr Zelenskyj po Mnichovské bezpečnostní konferenci nařídil vypracovat válečný plán na další tři roky.

Mikuláš Minář se konečně odkopal a veřejně přiznal, že jím pořádané demonstrace nemají za cíl podpořit Petra Pavla, nýbrž přepsat výsledky říjnových voleb. A taky si asi u toho trochu finančně přilepšit. Konstatuje Rajchl. A já se ptám, není to náhodou trestný čin?!!

A na závěr tři čísla z Francie

Počty arabské populace

Rok 1970            54 000

Rok 2000             8,5 miilionů

Rok 202528,4 MILIONY

ZAUJALO MĚ V KONČÍCÍM TÝDNU

„Stále mají tunely. Demontovali jsme asi 150 kilometrů z 500 kilometrů tunelů. Musíme tuto práci dokončit.“ Lže Benjamin NETANJAHU o „demilitarizaci“ Gazy.

Elity spojené s umírajícím řádem se nevzdají mírumilovně“. Konstatuje José Manuel RIVERO, Mexický znalec USA.

„V době titulků ohlašujících konec transatlantické éry nechť je všem jasné, že to není ani náš cíl, ani naše přání – protože pro nás Američany sice může být domovem západní polokoule, ale vždy budeme dětmi Evropy…Evropa a Amerika k sobě patří.“ Vysvětlil Evropánkům exkubánec Marco Antonio RUBIO.

     „Trump, navzdory své grotesknosti, objasnil něco důležitého. Odhalil přetvářku, že americká hegemonie funguje na základě pravidel a institucí. Nefunguje. Funguje na základě síly a hrozby silou. „Mezinárodní řád založený na pravidlech“ byl vždy fikcí, příběhem vyprávěným proto, aby dominance vypadala legitimně. Trump se takovými příběhy nezabývá. Říká to, co impérium vždy myslelo: poslouchejte, nebo budete zničeni“. Píše na webu https://bettbeat.substack.com/p/brics-and-the-cowardice-of-the-colonized autor pod značkou Karim.

„…lidstvo čelí jasné volbě: buď jaderné zbraně zlikvidovat, nebo nás jednoho dne zničí“. Je přesvědčen Íránský ministr zahraničí Sajjid Abbás ARÁKČÍ.

Spojené státy americké by měly naslouchat moudrým hlasům na Blízkém východě, které varují před katastrofálními důsledky možného útoku na Írán. Rozhodně by nikdy neměly naslouchat hlasům pachatelů genocidy“. Píše se na webu https://cz24.news/trump-celi-netanjahuovu-tlaku-na-valku-proti-iranu/

„Nezajímáme se o války, nechceme války…Jsme odsouzeni k tomu, abychom žili společně s Evropou…Ale pokud chtějí válku, pak bude válka vedena jinak a jinými prostředky“. Sergej Viktorovič LAVROV

     „Kdyby nebylo euromajdanu, Ukrajina už mohla být dávno v EU“, zní titulek článku ke dvanáctému výročím puče v Kyjevě od Kirila STRELNIKOVA.

DOMINANTNÍ EVROPSKÉ ROZDĚLENÍ

Nejprve malý pojmový exkurz. Nemám rád užívání slova elity a v politice ho absolutně nesnáším. Elita je v mém chápání výkvět kladných hodnot lidí a ne negativních. Pro ty se hodí spíš lidové slovo mé babičky, tedy výlupek, nebo jadrnější označení, pakáž. Koho vlastně média pasovala v oboru politiky na elitu? Profesionální politiky, profesionální aktivisty spolků včetně neziskovek a některé populární odborníky. Nejhorší pro mě je, že se za elity považuje i velká skupina, jíž říkám „hééércové“, čti, osobnosti s dominancí exhibicionismu ve svém charakteru, kterým nestačí se předvádět na divadelních prknech a v televizi, ale musí se drát i na řečniště demonstrací. Ať si každý zhodnotí, zda se mezi uvedenými tvory rodu homo vyskytuje více „výkvětu“, či „pakáže“. Já v tom mám již dávno jasno. A v poslední době už nepochybno.

Hodlám-li pojednat o základním rozdělení společnosti v Evropě, pak mě v tomto textu nezajímají rostoucí spory mezi vládnoucími skupinami různých zemí, stran či regionů, ale o základní dělítko mezi všemi obyvateli Evropy. Já ho totiž jednoznačně vidím právě v rozdílení, kterého se dopouští veškerá média. Dělí totiž politickou část veřejného prostoru na elity a řadové, běžné. či obyčejné lidi, občany, voliče, souhrnně tedy lid. Základní rozdíl mezi těmito dvěma skupinami vidím v tom, že daleko početnější komunita lidu je nadána selským rozumem a příslušníci elit všech druhů jsou demagogičtí až fanatičtí vyznavači různých ideologii, nebo fantasmagorických progresivistických vizí, a nejčastěji obojí.

Konkrétně. Elity Evropy ženou celý kontinent do ozdravení populace, čti, organizují příliv migrantů. Elity lidu zakazují auta se spalovacím motorem, uhelné, plynové a jaderné elektrárny, prosazují stavbu větrných a solárních elektráren ve jménu záchrany lidstva před změnou klimatu. Elity prosazují desítky pohlaví, těhotenství mužů, změnu pohlaví už v předškolním věku a jiné podobné magořiny. Už jenom vyjmenované v mých očích dokazuje, že elity jsou trestuhodně oddělené od vůle lidu. Trestuhodně proto, že elity nevytváří absolutně žádné bohatství celého společenství, takže na zmíněné nápady odebírají prostředky vytvořené úsilím lidu. Elity jsou díky tomu navíc čistokrevní parazité.

Nejhorší ovšem je, že v posledních letech elity prokazatelně propadly službě všem válečným božstvům lidstva. Čímž se chování elit stává nejen trestuhodným, ale výlučně zločinným. Války, které generují současné elity se vedou pouze a jen z jejich vůle, v zájmu jejích sponzorů a vesměs na úkor lidu, který se stává jedinou obětí. Zločinnost elit je v tom směru mnohostranná. Největší ovšem spočívá v tom, že její příslušníci nikdy neválčí a když už, tak na těch nejvyšších velitelských postech, kde riziko smrti je takřka nulové. Zaujal mě již dávno termín „proxy válka“. Teď ho už chápu ve správném významu. Jde o válku za zájmy elit realizovanou rukama lidu na úkor jeho zájmů a vůle.

Vrchol hnusného chování elit pak spočívá v tom, že se všemi prostředky snaží zmanipulovat lid k víře, že válčení je v jeho nejvyšším zájmu, v zájmu bezpečnosti jeho a jeho dětí. Pokud nějaký PePa mudruje, že válka na Ukrajině je „naší válkou“, pak totiž mluví pravdu jen a jenom tehdy, když má na myslí svou komunitu, politickou elitu, v žádném případě nás všechny. Války byly, jsou a budou vždycky válkami o zájmy elit, a jedinou jejich obětí byl lid.

Závěrem si myslím, že rozdělení společnosti na elity a lid je jejím jediným smysluplným dělítkem, až dosud dominantně určujícím dějiny lidstva. V nich elity vesměs prokázaly, že jsou ve skutečnosti pakáž.