ŠOA

Tak se v hebrejštině označuje genocida Židů. Především pak ta, kterou realizovalo Německo, pod vůdcovstvím Hitlera a která je ve zbytku světa známá pod pojmem holocaust. Každý, kdo si přečte alespoň trochu pečlivěji Starou smlouvu, v češtině Starý zákon, čili onu rozsáhlejší část křesťanské a především katolické Bible, je udiven Bohem, s nímž Izraelité onu smlouvu kdysi uzavřeli. Jde doslova o boha Nenávisti, nikoliv jenem běžné netolerance. A takový bůh jim potvrdil, že si je coby národ vyvolil. V dobách, kdy veškeré lidstvo žilo v tenatech náboženských idejí až ideologií, vyznání, věrouk, či alespoň veleúcty k bohům, bylo vydávání se za národ vyvolený samotným nejvyšším, protože jediným Bohem, tou nejvyšší možnou formulací rasismu oné doby. Šlo-li pak o vyvolenost ze strany Boha vysoce nenávistného, pak to byl zákonitě rasismus nenávistný ke všem ostatním lidem světa. Z toho hlediska byl holocaust v mých očích vždycky sklizní setby zrna zasetého již Starou smlouvou. Tak to alespoň po celý svůj život vnímám. Tím se v mých očích uzavřel logický kruh jednoho dějinného koloběhu. Ovšem jenom potud, pokud by Židé v dalším toku dějů opustili ideu vlastní vyvolenosti. Což nikterak nevidím. Naopak jsem svědkem matoucí demagogie, líčící vyvolenost jako oběť, kterou Jahve na bedra Židů naložil. Jenže Stará smlouva mluví jasně o budoucím Židovském království, vládnoucím dokonce světu. V mých očích je každá ideologie, náboženské nevyjímaje, zhutněným světovým názorem elit daného společenství, skoro bez výjimky vždyy jejich vládychtivých elit. Ideologie vyvoleného národa je proto pro mne hlubinným přesvědčením jakési kasty vládychtivé elity Židů. Z toho mi v prvé řadě vyplývá zásadní Hitlerův omyl, když považoval všechny Židy za mocichtivé. Neměl likvidovat všechny Židy, neměl za nepřítele vyhlásit a považovat jen a jenom jejich mocichtivou elitu. Oproti němu jsem jist, čili bezvýhradně přesvědčen, že jediným nebezpečím pro existenci lidstva v současné éře zbraní hromadného ničení je každý, kdo touží po nadvládě nad jinými, každý mocichtivým člověk a to nejsou zdaleka jen příslušníci hebrejské krve. I když se někdy ukazuje, že mezi nimi je jich relativně nejvíce. A takoví musí být eliminováni za každou cenu. Pokud to lidstvo nebude umět změnou strukturu jejich mozků, tak bohužel se jich bude muset zbavit jako celých bytostí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je standa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „ŠOA

 1. Pane Hošku,
  udivujete mne. I Vy se teď chcete stát jedním z těch, kdo by ex-post Hitlerovi chtěli radit, co měl udělat „lépe“ – „…neměl likvidovat všechny Židy“?!

  Karel Kosík:

  „Jedním ze základních slov 20. století bylo: LIKVIDOVAT. Likvidace Židů, likvidace třídního nepřítele. Lidstvo by mělo dbát, aby hlavním tématem století příštího nebyla likvidace člověka jako bytosti, kterou určuje vztah k Otevřenu.“ („Předpotopní program“)

  „Nám již nehrozí fyzická likvidace, kterou pro nás plánovalo nacistické Německo. Nehrozí nám poněmčení, poruštění ani poameričtění. Národ hyne a zahyne, když se změní na domestikovanou masu odborníků bez ducha a požitkářů (konzumentů) bez vkusu a vnímavosti. Taková propadlost znamená ztrátu rozměru, který teprve povyšuje člověka na světodějnou bytost.“ („Lumpenburžoazie a vyšší duchovní pravda“)

  • Pane Kopecký.
   Já nikomu neradím, zvláště ne těm, jimž je má rada zbytečná.
   Pana Kosíka sice obdivuji, ale tady neměl pravdu. Likvidovat třídu neznamená likvidovat lidi, což je ten zásadní rozdíl mezi komunistickou idejí a nacistickou, alias hitlerovskou. O druhém citátu se už vůbec nehodlám zmiňovat, protože to je už takový stařecký moralismus. XXI. století začíná naprosto jinak a nikdo dneska si netroufne vyjádřit, kam se vrtne. reálných scénářů je minimálně tolik, co prstů na jedné ruce.
   Ať si myslíte o mně co chcete, já vůbec nepochybuji o tom, že počet lidí na planetě bude jednou redukován. A bohudík, že se vzpamatovalo Rusko. Jinak by už jeho redukce byla zahájena. Redukce při tom nemusí pro žijící být drastická.
   Zásadně jsem ale přesvědčen, že dokud se člověčenstvo nezbaví mocichtivců, jediné třídy, kterou je pořád bezpodmínečně nutné zlikvidovat, tak bude neustále veškeré tvorstvo na glóbu ohroženo. To je tresť onoho mého dnešního “nehorázného” názoru, jak zní název blogu.
   Přeji hezký víkend.
   Hošek .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *