MŮJ „ÚHLAVNÍ PŘÍTEL“ CHCE BÝT PREZIDENTEM

Když jsem byl předákem odborů, tak mne tehdejší ministr Vladimír Dlouhý tituloval slovy “můj úhlavní přítel“. V sobotu jsem se dověděl, že vyhlásil svou kandidaturu na prezidenta. Pro Dientsbiera by to mohl být až příliš silný soupeř. Je poměrně mladý, z politiky odešel doslova před mnoha lety. Uspěl v soukromé sféře. Je vzdělaný, zná asi pět řečí a…na svých internetových stránkách se vychvaluje dokonce mnohem víc. Takže u konzervativních voličů mu ublíží jeho přehnané sebevědomí. Tvrdí o sobě, že je člověkem, kterého v této době naše zem potřebuje. A to si právě nemyslím. Odůvodňuje to v prvé řadě tím, že je nestranický. Což ale vůbec není pravda. Sice není v žádné politické straně, leč jednoznačně podporuje politiku současné koalice, tedy protilidovou až doslova protilidskou, ba dokonce s ní spolupracuje jako člen Národní ekonomické rady vlády. Hlavně mi však vadí, že ani v nejmenším nedokázal reflektovat chyby vlád, jejichž byl členem až do roku 1997, jako by se nic v naší společnosti za tu dobu nestalo. Uvážím-li k tomu, že byl členem KSČ od roku 1978 až do prosince 1989, nemám vůbec žádný důvod ho volit. Ne pro ono členství ve straně, ale pro ten obrovský, popřevratový kotrmelec, z něhož se dodneška neprobral, o čemž svědčí mimo jiné to, že kupříkladu tvrdí, že řešení krize nás bude bolet a že lidé si budou muset utáhnout opasky. Že by právě proto chtěl být prezidentem? Vždyť on je od převratu v pozici, ze které je povinen se všeho osobního nadbytku vzdát a věnovat ho na krizový oltář! On totiž nesporně stál u naprostých počátků vznikání tehdy ještě neviditelné krize. Měl přece nadprůměrné vzdělání, takže to měl vědět.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je standa. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „MŮJ „ÚHLAVNÍ PŘÍTEL“ CHCE BÝT PREZIDENTEM

  1. Thnx a whole lot due to this! I havent been this therllid with a short article for a long period! You have got it, whatever this means in blogging. Anyway, Youre definitely some people that have something to mention men and women should hear. Keep the outstanding work. Keep on inspiring folks!VA:F [1.9.13_1145]please wait…VA:F [1.9.13_1145](from 0 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *