Nemám rád, když politici fušují odborníkům do řemesla, především pak historikům. Výjimky však i podle mě potvrzují pravidlo. Jako příklad jsem vždycky uváděl T. G. Masaryka. Dalším takovým je pro mě v současnosti Putin. Jeho vstupy do výkladu dějin jsou založeny na znalosti materie, a jeho interpretace slouží všeobecným zájmům jeho vlasti, tedy „Rasíi“. Toto mé přesvědčení dokumentuje, mimo jiné i jeho zamyšlení z minulého týdne, z něhož cituji: „Británie, Francie a další bývalá impéria stále obviňují Rusko z rozpadu své koloniální moci…tento historický negativní postoj vůči své zemi stále cítím…Rozpory mezi Ruskem a Západem pramení z geopolitiky, ačkoli se kdysi věřilo, že komunistická ideologie Sovětského svazu brání normálním vztahům…Mnozí věří a já jsem si to také myslel…že rozpory byly založeny zejména na [sovětské komunistické] ideologii…ignorování strategických zájmů Ruské federace přežilo zánik Sovětského svazu…A mně se ukázalo, že ideologie sice může hrát určitou roli, ale že tyto rozpory nakonec vyplývají z geopolitických zájmů…Kouzlem nechtěného však je, že po druhé světové válce i Spojené státy do jisté míry spolupracovaly se Sovětským svazem na zničení těchto impérií. Pracovaly na tom, aby pomohly koloniím znovu získat nezávislost a suverenitu,„. Tolik z odpovědi Vladomira Vladimiroviče PUTINA reportéru VGTRK Pavlu Zarubinemu, s čímž naprosto souhlasím. Ostatně tvrdím že platí „Sieg oder Zionismus“.